SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1 … 8 9 10 11 12 … 18
senior nemusíš tady obhajovat tvoje zkušenosti a kvalifikaci, kdo sem chodí ví že máš rozsáhlé a nejen v oboru stlačený plyn.
Ten kompresor pro start velkých dieslů znám, stál sem nad ním se zapáleným autogenem a chvíli váhal.
Zadání bylo sešrotovat a vyhodit komplet všechno zařízení. 60Bar kompresor ve vynikajícím stavu ovšem nelikviduju každý den.
No ale popravil jsem ho. Setkávám se unikátními zařízeními skoro denně a nemůžu všechno natahat domů.
existuje aj na to liek a ak bude záujem jasná věc že je zájem - napiš
Offline
Takže k vyliečeniu dychavičného pacienta, ktorý nestačí s dychom pre potreby plazmy by mala stačiť dačo podobné, ako pľúcna ventilácia . Teda keby sa využil princíp preplňovania použitím vhodného dúchadla, dostavil by sa požadovaný efekt. O konkrétnom type vhodného dúchadla nič neviem, iba to, že že čím vyšší pretlak pri predpísanom objeme vytvorí, tým vyšší objem na výstupe bude a to možno aj pri nižšej spotrebe el. energie. Pri pretlaku z dúchadla 50 kPa by dodané množstvo vzduch takéhoto tandemu stúplo na 1,5 násobok. Pri 20 kPa na 1,2 násobok, teda o 20%. Aby som predišiel rozsiahlej diskusii pochybovačov na túto tému, tak musím uviesť aj príklady využitia tohoto princípu v priemyselnom rozsahu. Keď sme v 70-tých rokoch uviedli do prevádzky vyššie spomínané kompresory typu BOREC, tak nám pripadala realizovaná koncepcia energetický nezmyselná. Príklad, ak sme z doťažovaných sond dostali požadovanú produkciu pri 6 baroch, ale do plynovodu bolo potrebné dodať tlak 8 barov, tak sa v regulačnej stanici tlak zredukoval zo 6 bar na 0,2 bar (20 kPa) pre vstup do 1.°, aby sa nakoniec dvojstuňovým kompresorom jeho tlak zvýšil na požadovaných 8 bar. Preto sme z vlastnej iniciatívy využili alternatívne riešenie, že sa v 1.° kompresora vymontovali ventily a plyn sme komprimovali rovno druhým stupňom. Na sovietske kompresory sa nevzťahovala záruka, takže sme si to mohli dovoliť. Keď sme v r. 1982 začali montovať švajčiarske Buckhardty, tak sme s malou dušičkou požiadali výrobcu o možnosť takejto prevádzky, tak výrobca bez akýchkoľvek problémov na dal svoje dobrozdanie. Jediná podmienka bola, aby bolo do systému ochrán zavedené sledovanie vstupného tlaku v tom zmysle, aby nemohol byť nižší ako 8 bar. Takže zrejme takéto riešenie bolo výrobcom dávno požehnané. Tie kompresory v takomto režime fungujú dodnes k plnej spokojnosti.
Offline
Dvojstupňové kompresory jsme měli i na vojně na startování BVP a tanků
Offline
senior: což pafíkovi byly pojmy jasné už dříve, ale chybělo mu dát si je do souvislostí
Offline
bourač napsal(a):
A kdybych trochu myslel tak by mi došlo že ten balon nepotřebuju. Natlakovaný vzduch ze vzdušníku můžu vypustit do luftu.
Stačí jen seriozní tlakoměr na definovaném zásobníku + stopky. Asi půjdu eště do dílny.
Až vytáhnu plasmu ze zimního spánku, mohl bych udělat pokus: Pro plasmu potřebuji stálý tlak 5bar. Připojím hořák k hadici kompresoru, nechám nafoukat zásobník kompresoru na 5bar, po dosažení tohoto tlaku a při spuštěném kompresoru otevřu ventil na výstupu kompresoru (do hořáku) a sleduji, co dělá tlakoměr na nádrži. Když tlak klesá, je kompresor slabý. Když se nemění, dodává kompresor stejné množství vzduchu, co se současně vypouští. Když tlak stoupá, dodává kompresor větší množství vzduchu, než se vypouští.
Pokud bude tlak klesat (budu mít slabý kompresor) mohu si v domácích podmínkách pomoci přidáním dalšího vzdušníku, nebo snížením spotřeby vzduchu menším průměrem otvoru v trysce. Záleží na způsobu a druhu práce s řezačkou...
Offline
Větší vzdušník neřeší slabý kompresor. Děkuji Chobotkovi a seniorovi za objasnění spotřeby vzduchu. Už jsem to snad pochopil i já, že těch 200 litrů z plazmy nefičí do protitlaku 5 atm. ale do volného prostoru se stejným tlakem z jakého kompresor nasává.
Online
ZDENÁL napsal(a):
Větší vzdušník neřeší slabý kompresor. Děkuji Chobotkovi a seniorovi za objasnění spotřeby vzduchu. Už jsem to snad pochopil i já, že těch 200 litrů z plazmy nefičí do protitlaku 5 atm. ale do volného prostoru se stejným tlakem z jakého kompresor nasává.
Větší vzdušník může za určitých okolností kompenzovat slabý výkon kompresoru. Mohu si v něm předem naakumulovat dostatek energie. Záleží na tom, kolik a jak dlouho jí potřebuji na určitou práci.
Offline
senior napsal(a):
O konkrétnom type vhodného dúchadla nič neviem,
tak to je celkem geniální a jednoduše proveditelný řešení - mám tady hromady různých ventilátorů, používám je na odvětrání zakouřených prostorů - když řežeme někde ve sklepě atd.
Vezmu nějakej písťák vyhodím sací filtr a propojím to. Výsledek bych měl poznat ihned - čas pro naplnění vzdušníku? Je tak?
Mám i velmi výkonné - výstup cca Js 100mm a ještě 10metrů daleko odfukuje listí a drobný bordel (fukar na úklid listí) motor nějakého 0,5kW.
Protože řežu kilometrové řezy, je pro mne vzdušník nezajímavý. Plasma vyprázdní za pár minut jakýkoliv. Jakýkoliv kterým lze manipulovat po stavbách.
senior jak to bude v případě lamelového kompresoru? Ten má účinnost uplně jinde proti pístovému.
To je moje poslední verze dodávky vzduchu. Fa Hydrovane - příkon 2,2kW (3f) ten bezproblému utáhne jednu plasmu (vypíná se i když se řeže nonstop)
Při zapojení dvou plasem běží nonstop (což mu nevadí) a dává 4Bary. Trvale, stačí krátká technologická přestávka - když se palič přesunuje na jinou pozici a tlak ihned letí nahoru.
Co se týče toho tlaku a litrů na výstupu plasmy připadám si jak blondýna která řídí auto Může to být dobrý řidič, ví kde je ta díra pro natankování benzínu. Co je zdvih válců, úhel vačky nebo tlak v comonreilu jí nemusí zajímat.
j.bill - jj
Offline
Bourač: Když potřebujete velké množství vzduchu, neuvažujete o pořízení dieselkompresoru? Sice je to hlučnější, ale dá to neuvěřitelné množství vzduchu. Když seženete nějaký menší, máte vyřešeno.
Offline
Bourači, přesně tak to je. Proto je výkon kompresoru a spotřba plasmy definována jak jsme uváděli a jak to citoval z normy Senior. Opravdu není potřeba vědět víc. To že se to tu zvrhlo na teoretickou úroveň je patrné při zpětném pročtení celé diskuze. Ona to ani nebyla teoretická úroveň, byly to pokusy vysvětlit, jak a proč je to tak jak jsme s Chobotkem tvrdili pomocí základních znalostí.
Takže jsem rád, že teď tu snad bude půl roku s výkonem kompresorů klid.
Offline
Ale né senior tady seká Kelvinem a netuší vztahy . Ale vzhledem k tvému přípodotku bourači , je vidět , že jednotky nebude to , čím by jsi se mohl živit ...
Offline
nebude ta diskuze byla podnětná a sledovatelná jen pro přímo zainteresované. Těch nás moc nebylo. Pro ostatní to musela být nuda.
Plasmě i velké (dospělé 80A) stačí na hořáku 30 (třicet) litrů vzduchu.
diskuzi ještě oživím montáží ventilátoru na vstup kompresoru
bobobe já se živím jednotkami např. Kč, € atd.
ale asistovat na velíně je taky důležitý. Nakonec v Nasa když měli problém s Apolem taky přizvali i uklízečky.
Jak říkal evita svého času - I blbec někdy poradí!
Editoval bourač (27-03-2021 21:57:19)
Offline
Bourači, axiálny ventilátor ti moc parády neurobí, to chcelo minimálne radiálny, alebo to dúchadlo, čo sa spomínalo niekde u joe66. Axiálny ventilátor robí veľké prietoky, ale minimálny pretlak....
Offline
pro pokus dle pana seniora chci využít ten modrý.
Mám více kusů a i jiná provedení než je na foto.
Místním přispěvovatelům můžu dodat za symbolický peníz.
Offline
Tohle je ventilátor z hořáku. Moc tlaku není schopný vytvořit. Jsem zvědaný, jak to dopadne.
Offline
Ventilátory všeobecne dávajú väčšie množstva vzduchu ako na uvedené pokusy potrebujeme, ale vytvárajú pomerne malý pretlak. Pre účely experimentu by mohlo byť užitočné aj lacné skúsiť pripojiť vhodný vysávať opatrený vhodným výfukovým potrubím. Vysávače podľa testov vytvárajú sací podtlak do 30 kPa, ktorý je však už obmedzovaný otváraním bezp. klapky. Test: https://www.vysavace-domacnost.cz/clank … vykon.html . Podtlaky sú merané za situácie úplného zastavenia prietoku a prietok je meraný bez škrtenia sania, ale aj tak sú parametre zaujímavé. Pri obmedzovaní prietoku na výstupe oproti na saní je predpoklad, že budú parametre o dosť lepšie, pretože na lopatkách ventilátora nebude zriedený vzduch, ale skôr zahustený.
Enjoy it!
Offline
Ale pozor na chlazení motoru. To bývá u vysavačů pro domácnoct přímo vysávaným vzduchem. Průtok se nesmí moc omezit.
Offline
Famater, tak použije karcher za pade, ten má turbínu oddelenú od zvyšku.
Offline
Vysávače určené na vysávanie aj mokrých povrchov mávajú chladenie oddelené od vysávania. Ja som chcel len upozorniť na možnosť otestovania samotného princípu bez zbytočných nákladov. Dielenské vysávače navyše mávajú možnosť pripojenia výfukového potrubia.
Offline
Takové vysavače byly i kdysi, takové hnědé, nevím jestli to byla ETA? Na jedné straně nasával a z druhé strany foukal. Prodávaly se k tomu i takové jednoduché stříkací pistole zn. Drukofix.
Offline
Takový jsme doma měli. Eta Standart.
Jinak je nejspíš třeba, aby to vyvinulo potřebný tlak a aby taky současně byly schopny dodávat minimálně potřebný průtok vzduchu. Jinak bude kompresor výstup vysavače či dmychadla vysávat a potřebný tlak ten vysavač nedodá.
Jinak by šlo použít radiální vysokotlaké ventilátory. Nechci zabíhat do detailů, ale je třeba použít ty radiální ventilátory, co vzduch protlačují hodně dlouhým potrubím případně ještě mají v tom potrubí zařazené nějaké filtry s vyšší tlakovou ztrátou. Třeba filtry pro přívod čistého vzduchu pro čisté bezprašné prostředí, ty jsou běžně až třístupňové.
Offline
Tedy něco takového:
https://ventur.fi/fans/fans-side-channel/sc
Offline
Zdá se, že jednostupňový vysokotlaký radiální ventilátor dává příliš velký objem při příliš malém tlaku.
Offline
Radim to duchadlo co mam na laborovanie ma presne pred vstupom taky dlhy kus asi 70 cm vacsej jakloviny a v nej filter a na vystupe pre zmenu ruru primeru okolo 8cm. Nakoniec budem este zhanat neaky dalsi kompresor a toto bude len to,,preplnanie,, zacinam mat taky tusak
Offline
Stránky: 1 … 8 9 10 11 12 … 18