SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-07-2019 13:55:58

jopo166
Člen
Registrovaný: 07-07-2012
Příspěvky: 24

Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Killeroz pridal video toto https://www.youtube.com/watch?v=yjYshUt1N48 .Ma takuto tlmivku na vystupe aj Dnipro 258 dpk?

Offline

 

#2 19-07-2019 15:59:58

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Dobrá reklama na sledovanost jeho více jak pofiderných videi na úrovni toho podvodu s přepastováním invertoru-nedávno řešeného.!! Už vidím, že se tam, všichni ze svarfora podívají. No jo-jako Hudíni a i tak se dá dnes dobře živit když se mu podaří oblbnout davy těch, co se chtějí něco přiučit! A o vylepšení svařovacích vlastností tlumivkou jsou tady popsány spousta vláken a pak hlavně u těch novodobých, kde se šetří hlavně na mědi tlumivek. No a už jsem to tady opakovaně psal, že u některých sérií čínských zázraků byly tlumivky úplně vypuštěny a nahrazeny jen klemou-i u některých Powermatů a tam se to přitom když si zákazník stěžuje na špatné vlastnosti běžně dodělává. Takže rádoby odborník killer se to někde domákl a rozhodl se i na tom vydělat!!! Ubohé.

Offline

 

#3 19-07-2019 19:58:44

varok
Člen
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 4765

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Na pár jeho videí jsem kouknul, ale p. Styles má pravdu. V každém videu lidi na něco naláká, chlubí se co nevymyslel. Když se potom lidé ptají na podrobnosti, tak je ticho. Max. odpoví, ať mu to pošlou a on jim to opraví-upraví. A určitě né zadarmo.


Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

Offline

 

#4 20-07-2019 09:40:14

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 875

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

jopo166 napsal(a):

Killeroz pridal video toto https://www.youtube.com/watch?v=yjYshUt1N48 .Ma takuto tlmivku na vystupe aj Dnipro 258 dpk?

Dnipro 258 dpk tlumivku taky nemá, je to vidět např zde: https://www.youtube.com/watch?v=9wboePCGJbE  viděl jsem Rusy rozebírat jiná Dnipra, a žádné tlumivku nemělo.
Jak to tedy funguje? Tlumivka má tu vlastnost, že když se proud rychle přeruší, obrátí se polarita na tlumivce a k napětí zdroje se přičte napětí na tlumivce, proto se při škrtnutí snadno zapálí oblouk. Aby bylo možno udržet stabilní malý oblouk třeba při 5A na špičatém hrotu je potřeba min. vyhlazené napětí 90V a stabilní proud, např. regulovaný odporem. Protože u svářečky není možno regulovat proud ve větším rozsahu přímo odporem a u měniče to funguje tak, že tranzistory sepnou, proud narůstá až na nastavenou průměrnou hodnotu, pak tranzistory vypnou a ani trafo není schopno dávat nepulzující napětí, používá se běžně i k vyhlazení tlumivka, případně je možné přidat jiný obvod (např s fázovým posunem), který dodá energii v době, kdy hlavní obvod nedává. Další věc je, že indukčnost má každý vodič, tedy i svářecí kabely.
Indukčnost svářecích kabelů = 0,46*log(průměrná vzdálenost vodičů/poloměr vodičů)= 0,46* log(0,5m/0,003m)= cca 1uH/m
takže pokud bude žíla kabelu mít průměr 6mm (poloměr 3mm) oba kabely budou 2m, indukčnost bude zhruba 2 uH, čtyř metrové kabely tedy budou mít 4uH a tak dále.
Jakou výstupní indukčnost by měla mít MMA svářečka? Velikost indukčnosti záleží na velikosti napětí naprázdno a požadavku na komfortnost zapalování a pokud tam není obvod, který by suploval hlavní zdroj a tato činnost je závislá pouze na výstupní indukčnosti, jde o to aby v pracovním rozsahu svářecího proudu bylo možno udržet stabilní oblouk, tedy zdroj musí pracovat v kontinuálním režimu - proud nesmí poklesnout na moc nízkou hodnotu, při které již oblou zhasne. To znamená, že záleží na napětí naprázdno, frekvenci pulzů na tlumivce a činiteli plnění pulzu (poměr dob sepnutí) - z toho je vidět, že kritický je nejmenší uvažovaný proud.
Nevím, jakou pracovní frekvenci a napětí naprázdno má Dnipro, ale někdo tady již dříve psal 100kHz.
Takže takový modelový případ pro topologii Forward, poměr závitů 5, tj napětí naprázdno 63V - úbytek na diodě, frekvence 100kHz, průměrný proud 40A, je vidět, že je na hranici kontinuálního režimu a zde by bylo dobré indukčnost zvýšit. Druhý obr průměrný proud 160A, je vidět, že v druhém případě bude oblouk podstatně stabilnější a pro stabilitu oblouku není potřeba indukčnost zvyšovat.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3495_40a.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3495_160a.jpg

Offline

 

#5 20-07-2019 09:48:13

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 875

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Ještě dodám, pokud se bude jednat o skutečnou svářečku, ne modelový případ, budou rozdíly mnohem větší, protože při nastaveném menším proudu bude doba sepnutí kratší než na simulaci.

Offline

 

#6 20-07-2019 17:11:28

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 281

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Jak velkou minimální indukčnost musím tedy  použít ,aby nezhasl oblouk na tom Vašem prvním obrázku pane?  Je potřeba mít tam nulovou diodu nebo ne a proč?

A taky ještě doplňte něco k činiteli "plnění" ( DUTTY ) protože při konstantním kmitočtu nemůže být 50% jak je tam v prvním obrázku  uvedeno. A to bude mít za následek dřívější zhasnutí oblouku ( pokles napětí pod 24V ).

Jinak všimli jste si si na videu toho pána co to umí tak pěkně s tou kamerou , že vlastně neví proč má ta tlumivka  ( velkou ) vzduchovou mezeru  .... ale přesto jsme se na to podívali všichni ....je to dobrý obchodník ...................a ten pán co jej zkritizoval , by se naopak mohl poučit jak to udělat, aby měl taky více kšeftů a přitom nemusí být chytřejší než je kameraman.

Děkuji pane pt.kbely za Vaši odpověď. 
No a ten kritik asi přijde díky šikovnýmu kameramanovi zase o nějaký kšefty ...to už tak někdy bejvá...

Editoval JaroslavPavel (20-07-2019 17:34:10)

Offline

 

#7 20-07-2019 18:02:48

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Á-další kamarád Oldy zabijáka! Milý pane-tak ten pán co jej kritizuje má tolik práce, že ji nestíhá a z toho důvodu kdysi i vám odřekl nabídku. Takže o mě nemějte péči-kdybych se rozdvojil,tak bych měl práce stále přehršel a ještě mi navíc přibyly zdravotní problémy. Všimněte si , že já neříkám kšefty, ale práce. A kritizuji proto, že toho "vykuka" znám, jsem ze staré školy a doslova nesnáším podvodníky a šizení zákazníků-ono to popsaného asi i vám nic neříká! Já se prostě rozhodl, že se pořádně naučím a budu poctivý a čestný-než šidit lidi, ale dobře vím že se to dnes už nenosí-ale už zůstanu jaký jsem! A mimo jiné-já také mám kameru a zřejmě s ní také umím vše, ale takhle podle a podvodně si reklamu nepotřebuji dělat. Víte kdysi se říkalo, že dobré nepotřebuje reklamu a že se chválí samo a čím horší výrobek nebo řemeslník, tak tím lepší potřebuje reklamu.
      Takže vidím, že jsem se kdysi rozhodl správně-ale přesto vám přeji, alespoň třetinu toho co jsem udělal já-tedy pokud to odborně zvládnete(ale prosím vynechte "přepastování" a další sprosté šizení lidí o peníze, jinak budu kritizovat i vás) a budete více než za vodou a pak nakonec zjistíte, že zdraví si ani za ty všechny peníze nekoupíte. Pro mě to navíc byl koníček. Ale jak tady v jiných vláknech sleduji tu neskonalou honbu za penězi-tak vám mohu zodpovědně říci, že pak už v letech a se zdravotními problémy zřejmě i vy změníte životní názor a zjistíte=že člověk pracuje proto aby žil a ne žije proto aby jen pracoval. Já to naštěstí pochopil už dávno-tak si nemohu stěžovat.
     A přejděte už do vyššího levelu na dnešní a pokud možno značkové stroje nebo také začněte natáčet. Já se poté, co jsem se tady "srazil" s Oldou-tehdy pod jeho novým nickem Pán Volnosti(to nechápu) ohledně jeho více jak podivné údajné opravy Transpocketu(což mi potvrdili i další kteří o této problematice taky něco ví) jak následně jsem shlédl jedno jediné to video-právě o opravě Transpocketu-no a to mi vyrazilo dech-žádný osciloskop(mimo jiné ani žádný neměl na stole)-pouze vizuelní obhlídka a najednou jej asi osvítil zřejmě Duch Svatý-vzal pájku a něco tam pájel v té SMD části(vlastně nic nebylo pořádně vidět) a najednou držel v pinzetě nějakou zase z videa neidentifikovatelnou součástku-ale nic toho tvaru tam ani není a hotovo-závěr-posílejte mi stroje!!! A doufám, že se také nesnažíte učit podle něj z videí-nic se nedovíte, neboť každému člověku s alespoň  trochu zdravým úsudkem a tzv. selským rozumem musí být naprosto jasné, že nemá nejmenší zájem něco pořádného nikomu ukázat, nebo ty lidi nějak alespoň trochu poučit--byl by tím sám proti sobě a vlastně by se sám připravoval o ty jak vy říkáte škaredě kšefty a zřejmě vyměnit přívod, vypínač a snad i můstek asi opravdu dokáže.
    Takže děkuji za moje zhodnocení a vaši starost a ať se vám daří.

Offline

 

#8 20-07-2019 18:10:20

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 3530

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Krásná diskuze, ale přesto doporučuji si vzít k ruce skripta z některé VŠ, kde mají katedru svařování, případně skripta ze ZEROSS pro kurz svařovacích inženýrů. Tam je vliv tlumivky vysvětlen docela po lopatě, protože jsem to kdysi v tom kurzu pochopil i já smile . V mých přednáškách pro kurzy IWE/IWT to mám zpracováno také, jenže je mám v .pdf a z toho se blbě vytahují jednotlivé části. Přesto trochu jednoduše shrnu, že při vysokých pracovních kmitočtech invertorů se tlumivka uplatňuje pořád méně, protože při tak vysokých kmitočtech je už zvlnění výstupního proudu skutečně minimální a setrvačnost hořícího oblouku je značná. Problémy  ale  mohou být u některých  tyristorových systémů kvůli úhlu otevření při malých svařovacích proudech.

Editoval jirkati (20-07-2019 18:13:34)

Offline

 

#9 20-07-2019 18:55:56

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 875

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

JaroslavPavel - Ano, máte pravdu. K Dnipru se dodávají dvojmetrové kabely, proto jsem v obou případech použil indukčnost 2uH. Ta simulace má pochopitelně daleko ke skutečnému stavu, dobu sepnutí jsem dal stejnou, aby bylo vidět, že v obou případech malý a velký proud je stejný rozkmit proudu (zvlnění) v simulaci označené jako delta L. V #5 jsem psal, že sepnutí při malém proudu bude mnohem kratší, tedy činitel plnění musí být malý. Ta simulace odpovídá dvěma různým měničům každý s jinou zátěží. O simulátoru přímo svářečky nevím.
V případě druhého obrázku, velkého proudu bude činitel plnění proměnlivý, protože nebude na hlavní kapacitě při velkém odběru stabilní napětí. Maximální činitel plnění tedy bude při minimálním podpětí, při kterém měnič ještě dá požadovaný proud a to v době, těsně před tím, než se začne nabíjet kapacita.

Jak velkou minimální indukčnost musím tedy  použít, aby nezhasl oblouk- přesnou odpověď neznám, ale bude, jak už jsem psal záviset na více věcech, třeba době setrvání na min proudu, ale když jsem postavil tyristorovou a po té invertorovou svářečku, zkoušel jsem jaký pomocný zdroj na zvýšení napětí je potřeba a zjistil jsem, že zlepšení dokážu poznat a v obou případech bylo potřeba min 6A. Pokud tedy vyjdu z toho tak by proud neměl poklesnout pod 6A při napětí naprázdno vyšším než 80V, ale pochopitelně čím větší min proud, tím lépe. Přesnější odpověď bych právě čekal od Vás servisáků.
Tlumivka pana kameramana mi přijde, že má dost tenký vodič, bude při větších proudech dost hřát, mezera mi příjde taky hodně malá, chtěl dosáhnout co největší indukčnost při nejmenších proudech, a by byl na videu vidět markantní rozdíl. Ale už při středních proudech svářečky bude přesycená, z toho videa nejsem schopen odhadnout rozměry.

Jak píše jirkati, čím vyšší frekvence, tím menší tlumivka, až při určité frekvenci bude stačit indukčnost samotných svářecích kabelů. U jednofáz traf 50Hz má tlumivka  velikost min 1/3 trafa, při řízení tyristory i ½ trafa a pro 160A celková mezera od oka 1,5cm.

Offline

 

#10 20-07-2019 19:09:03

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

No já už to přenechám mladším, stačí mi ta moje elektronika a to kam jsem se dopracoval a opravdu už nemám sebemenší ambice na to stát se svařovacím inženýrem. O problematice tlumivek a jejich vlivu na svářecí vlastnosti v různých strojích snad vím pro svou praxi dostatečně-už vzhledem k té spoustě udělaných strojů a navíc i vyjádření dle mě velmi dobrých svářečů při kontrolách opravených strojů. Mám zato, že k jednoduchému pochopení funkce tlumivky a její velikosti na svářecí vlastnosti mnohým posloužil panel starého ještě komunistického velkého stroje na kolečkách-na typ si nevzpomenu a já tyto typy strojů vzhledem k určitým omezením nedělal. U tohoto stroje bylo více vývodů z tlumivky-zřejmě odbočky a jak u nejmenší, tak u největší byl jednoduchý obrázek, který ukazoval a vysvětloval jednoduše její funkci, Jednalo se o nákres housenky jako by v řezu při malé indukčnosti a naopak při velké. Jednoduché a jasné hned všem i těm kteří o tom nic nevěděli.
    Jinak potvrzuji co jsem už psal-hodně sérií čínských strojů záměrně(zřejmě šetření) nemělo tlumivky, ač na ně na pl. spojích vylo místo i byly vyznačeny. Jeden z místních členů nám kdysi poukázal celkem hodně vadných desek na součástky(takže by to mohl potvrdit) a já se hodně divil, jak velké množství těchto desek ty tlumivky nemělo. A desky byly vyřazené jako vadné a nic jim jim jinak nebylo. Tuto problematiku jsem už znal, neboť často se ke mě dostávaly takové stroje a závadu zákazník specifikoval, že stroj špatně svařuje a jen velice prská. A po doplnění chybějících dvou tlumivek z jiných vadných desek si pak zákazník nemohl opravu vynachválit-doslova tvrdili, že je to jako naprosto jiný stroj. A právě mezi nimi byly i ty jmenované Powermaty. Pro ty co modelují funkce dodávám, že se nejednalo o topologii forward, ale o můstkové stroje. Ale i u těch forwardu je to podobné, ale tam část této práce přebírá samotná konstrukce i vlastní převod pracovního trafa-sekundár a pod.,ale tlumivka tam také udělá svoje.
     A už jsem měl navíc také i zcestný nápad, že bych se tady pokusil případné zájemce něco naučit či přiučit, neboť já už to nepotřebuji a následníka nemám a odborné forum by si něco takového zasloužilo. Když jsem se s tímto nápadem svěřil tady kolegům, co se také snaží něco dělat a naučit-tak mi vynadali, právě že jim budu kazit také ty kšefty a abych začal učit je. Přesto mě ta myšlenka dále držela, ale odradili mě od toho místní křiklouni=brouci Pytlíci, co se prezentují že znaji doslova vše a jsou doslova mistři světa ve všem a přitom jsou jen nabubřelí náfukové kterým jde nejlépe pak až ta sprostota. Nechci jmenovat a tak rozpoutávat nové rozbroje(snad si to uvědomí)-já vím svoje a nestojí mi to za to. Vlastně hádky nemám rád a jsem raději pro tzv. konstrukční polemiku-ta má velký význam a je to pohon odbornosti. Přeji všem, aby se snažili ve svých oborech se odborně vypracovat na výši, neboť toto je nejcennější deviza kterou jim už nikdo nesebere a odborníky potřebuje každý režim.ať už komunisté, či kapitalisté a i Hitler takové potřeboval a takovým i přivřel oči když třeba byli i židé. Kdo má svoje povolání i jako koníčka jako třeba já tu elektroniku a věnuje se tomu z toho důvodu koníčka i odpoledne a večer a bude to tak i přehánět, tak má slušnou šanci někam se dostat-i když to třeba odnese i zdravím, jako já artritidou v zápěstí a palci levé ruky-právě od starých a velmi silných odsávaček cínu z těch starých časů. Kdo však chodí do práce jen tak, aby nějak přetrpěl těch osm hodin-ten se nikdy nikam nepropracuje!  Tlumivce zdar!

Offline

 

#11 21-07-2019 08:26:34

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 875

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

jopo166 - Proč Vás zajímá právě konkrétní Dnipro 258 dpk? Škoda,že se neozval někdo, kdo ji má a ideálně dokáže změřit třeba frekvenci, napětí naprázdno, zjisti, jestli má nějak řešené zvýšení napětí naprázdno, nebo je to dané jen poměrem závitů trafa. Na https://dnipro-m.ua/tovar/svarochnyj-in … ab-258dpk/ se nedá zjistit ani napětí naprázdno, pouze proudový rozsah 20 -250A, ale podle pár lidí, co zde pořídili nějaké Dnipro, max proud nesouhlasí, takže je otázka, jaký je skutečný min proud a jak je stabilní oblouk při nastaveném min proudu, jak dlouhý lze vytáhnout oblouk při min proudu.

Offline

 

#12 21-07-2019 09:39:59

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Tak schválně-já si tipnu a uvidíme po jeho odpovědi, zdali jsem se strefil ! Já bych řekl, že si pořídil toto Dnipro po více než zajímavé reklamní kampani tady na svarforu a pro mě nepochopitelně hodně od členů, kteří by podle mě vzhledem k tomu co dělají by na takové spíše hračky vůbec neměli pomyslet(jediné co mě napadlo, že tu miniaturu berou spíše jako raritu a také se chtěli přesvědčit co to fakt dokáže-no a pak už objektivní nebyli, aby je někdo třeba nevysmál). No a pak sám zjistil-že to sice jede, ale zdaleka to není tak perfektní jak se mluvilo(možná je i z práce zvyklý na opravdu dobrý stroj) no a tak se chytá každé možnosti jak vlastnosti stroje potáhnout nahoru. No a právě na takové mimo jiné cílí Olda zabiják svými reklamami-jaká je hvězda.

Offline

 

#13 21-07-2019 11:10:02

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 1884

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

oplati sa vam kupovat to dnipro?

ved napr.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1070999 … t-1400.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1070995 … werMax.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1070980 … rc-150.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1063462 … enesis.php

vsetko su to profi stroje, vycistene a vyskusane odbornym servisom big_smilebig_smile , ktore urcite prinesu zvaracovi viac ako dnipro, cena nie je az taka hrozna
a netreba riesit ziadne tlmivky

PS: ste mi tam chyba k vyberu biele pico, ale odborny servis asi este nema servisnu zmluvu s EWM...

Editoval rcp (21-07-2019 11:19:44)


Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

Offline

 

#14 21-07-2019 11:16:04

jopo166
Člen
Registrovaný: 07-07-2012
Příspěvky: 24

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Ano mam ho a zvara celkom v pohode jak z bazickymi tak z rutilkami .Zo začiatku som mal problem z bazickymi elektrodami lebo som znimi zvaral prvykrat no teraz je to v pohode.Tento invertor ma bezpečnostne napetie v.r.d čiže naprazdno asi 20v.Keby tam to bezpečnostne napetie nebolo zapalovalo by to lepšie.chytilo by to aj napr.cez farbu a podobne.Ohladne tej tlmivky ma to zaujimalo len informativne.

Offline

 

#15 21-07-2019 13:01:21

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 281

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Pane Stylesi Váš příspěvek #7 kupodivu ani není tak agresívní jak míváte ve zvyku psávat . Proto si Vás dovoluji požádat veřejně o radu: Jak by jste se zachoval Vy být v mé situaci. V příspěvku mě nazýváte kamarádem Oldy ( Říhy …ne…. Zabijáka )
Taky jste mě poučil , že jste ze starý školy a proto nesnášíte podvodníky .
Pane, jak kdyby jste mi ze srdce hovořil …. No prostě Vaše názory naprosto schvaluji a souhlasím s nimi..
Pouze jsem nepochopil co jste mi chtěl sdělit větou :(ale prosím vynechte „přepastování „ a další sprosté šizení lidí o peníze , jinak budu kritizovat i vás )
Je to asi nějaký slangový výraz z místa , kde žijete . Promiňte pane , ale já mu nerozumím zkuste mi to vysvětlit třeba i „po lopatě“.Je to  něco podobného jak my tady na jihu  převzali od Rakušanů „ Gescheft = kšeft= obchod“  a Vám jsem tímto místním výrazem zvedl adrenalin v krvi
( v přírodě je taková reakce  projev alfa samců , dočetl jsem se nedávno . Nechtěl bych Vám stát v cestě v boji o samice .).
Vlastně  to Vaše vyjádření není nic jiného než vyhrožování .Jó určitě na to máte právo .

K Oldovým praktikám jak jste o nich psal , věřím Vám , že to tak udělal , ale nemám co bych k tomu dodal .Asi jej skutečně osvítil Duch svatý , nebo vedle něj skrytý před kamerou byl někdo další, kdo zapracoval …špekulace můžeme vyslovovat jaké chceme.
Ale Vy jste mě nabádal , abych přešel k vyššímu levelu = na dnešní pokud možno značkové stroje a taky natáčet.
Myslím , že se Olda baví na náš účet dost a dost a získal tady perfektní reklamu.

Teď se vrátím k té prosbě o radu jak mám postupovat a jak se mám zachovat: Víte pane nevím jestli jsem přítel Oldy , ale vím , že hledám člověka zřejmě jemu podobného , který opravuje svářečky a nechává si je z celé ČR vozit .
Neznám ho, ale byl jsem jednoho dne , před pár lety požádán , abych tomuto člověku fungoval jako prostředník. No a protože jsem té nabídce , že klienti budou spokojeni a já jako prostředník si taky přijdu na nějaký ten „bakšiš“ , tak jsem přijal od klienta stroj ( Ital ) a aniž bych znal kdo provádí tu opravu , tak jsem takto nechal stroj opravit
A za opravu zkasíroval požadovanou částku. A tu odevzdal .
No a pak následoval šok  nebo překvapení:    Klient se ke mně dostavil s vadným strojem a dožadoval se záruční opravy, neboť to zařízení bylo u něj cca týden a nefungovalo .
No a protože člověk co byl ještě mezi mnou a tím opravářem bývá ode mne taky 100 km , a prohlásil , že ten opravář žádné reklamace neuznává .
No krátce řečeno……klientovi s tou vadnou mašinou jsem vrátil 4000,-Kč a pochopil , že jsem naletěl nějakému „opraváři svářeček“ schovaným za doručovateli
Takže jistě chápete, že hledám nějakého takového „Oldu“ , co podobné ptákoviny provádí po celé ČR.
Protože jste se vyjádřil , že takové podrazy jsou Vám proti „srsti“ jistě mi poradíte , jak bych měl postupovat pokud toho „Oldu“ najdu.

Velice Vám děkuji za vaší radu …… a pokud jsem se dotkl někde „vašeho já“
tak ni to promiňte …..hůř to nešlo .

Editoval JaroslavPavel (21-07-2019 18:01:22)

Offline

 

#16 21-07-2019 13:27:53

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1131

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

No ani zvaracka z tyristormi nemusi mat nulovu diodu, len musi mat spravne zapojenie v mostiku.
Zase komplikacia z budenim.
Co sa tyka medzeri to snad zavisi od poctu zavitou, indukcnosti a uvazovaneho zvaracieho prudu, lebo ked sa presiti ux to bude len odpor a nie tlmivka.

A u inertora by vyhovela zelezoprachova tlmivka (zlte jadro) (pre fajnsmekrov zelenomodre ale to je asi zbytocne pre uvazovane f)
V cine maju za kybel, zlepit sekundakom par k sebe, tych par zavitov tam namotat a videlo by sa.

Samozrejme zacat neranim, aby sa zistilo co a ako, lenxe ty by bola nudna vec a peniaze z sledovania by neboli.....

Jednu dosku zx7 zvaracky mam, co bolo v plane na startovaci vozik. Lenze casu na to niet to pozriet.

Offline

 

#17 21-07-2019 13:35:20

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 3254
Web

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

styles napsal(a):

zdaleka to není tak perfektní jak se mluvilo

máte recht pane stylesi, traverzu to svaří ale v terénu na prodlužováku to má svá omezení. Pokud potřebuju bytelnej průvar abych se mohl spolehnout že mi to neuletí je potřeba vzít zavedenou dospělou značku.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

Offline

 

#18 21-07-2019 14:12:34

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 875

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Atlan napsal(a):

............
A u inertora by vyhovela zelezoprachova tlmivka (zlte jadro) (pre fajnsmekrov zelenomodre ale to je asi zbytocne pre uvazovane f)

Ano, když jsem stavěl invertor 60 kHz můstek, tak jsem použil  na 120kHz zelenomodré jádro + 6 závitů (bylo v šuplíku, recyklované) jinak bych koupil  třeba v TME větší, mat 26 (žluté), tak aby se vešlo cca 10-12 závitů, abych získal větší indukčnost cca 10uH, když to funguje v PC zdroji, tak to v přiměřené velikosti bude fungovat i tady.
Invertory na ali s deskou zx7 jsem viděl a taky tam není tlumivka.

Offline

 

#19 21-07-2019 14:32:48

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

k přísp. 15-tak já jsem si myslel, že stroje děláte a ne že jen děláte prostředníka??? No a ještě přes více prostředníků a dokonce poštou-=dobře vymyšlené-tak tomu už je i těžko uvěřit. Jinak když to tak přirovnáváte k té přírodě, tak není dobré ani kobru dráždit bosou nohou-natož pak alfa samce tím, že si z něj děláte srandu. Už tento příspěvek byste měl přemístit do vlákna Kecálkovo, neboť už se to tady zase plní těmi,co mají na Kecálkovo nejlepší odbornost a tak na tomto foru končí odborná vlákna a srandu si dělejte ze své levé ruky a ne ze mě a obraťte se na kameramana, když jen děláte prostředníka a bedlivě sledujte jeho videa!
   Ještě jsem chtěl napsat pár vět k tomu velmi dobrému postřehu a úsudku o používání těch železoprachových jader na tlumivky invertorů z příspěvku 16-ale raději někde jinde a někdy jindy-tady už je to zase samý balast.
    Asi jsem už ani to neměl psát-jako vždy. Přeji dobré kšefty.

Editoval styles (21-07-2019 14:35:25)

Offline

 

#20 21-07-2019 15:07:04

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 535

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Ještě dodatek-sice potřebuji odjet, tak jsem to jen tak přeletěl a teď jsem si všiml toho zvýrazněného textu a--snad nechcete tvrdit, že ten co měl dělat toho nějakého itala jsem byl já!!! Tak to jste tedy přehnal. Proč mě tak osočujete-dělá vám to dobře. Tak si rozpleťte tu vaši síť překupníku, když šidíte jeden druhého pro nějaký bakšiš a nenapadejte mě. Tak toto jsem ještě nezažil. Mstivý překupník, kterému jsem kdysi odřekl pro velký nával práce. Ubohé. Tak jste měl chytit pod krkem toho překupníka nad vámi aby to vyřešil a ne teď osočovat mě. Bylo na tom stroji moje razítko???
   Dále je nutno poznamenat, že překupníci je obecně velký problém a sám jsem také toto řešil, ale tady to bylo tak, že si ten překupník přirazil tak velký bakšiš, že to bylo neúnosné a pak majitel aniž by věděl kam jde došel za mnou s tím strojem a ptal se za kolik se takové typy strojů a takovou závadou dělají? No ale to je fenomém té dnešní doby-lidi co nic neumí tak jen kšeftují-prostě jako ti tzv. šmejdi.
   a teď jeden jako osočuje mě???? jakým právem a s jakým důkazem!! Tak to je vrchol. Máte to dobře s kamarádem vymyšlené. Uvážím-co s tím dále.

Offline

 

#21 21-07-2019 15:22:32

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 281

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

35 minut Vám stačilo pane, aby jste se v tom shlídl. 
To jste skutečně dobrej.

Ale , já jsem Vás žádal o radu a ne aby jste se v tom příběhu chtěl poznat .

Editoval JaroslavPavel (21-07-2019 15:26:24)

Offline

 

#22 21-07-2019 15:24:47

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 855

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

bourač napsal(a):

styles napsal(a):

zdaleka to není tak perfektní jak se mluvilo

máte recht pane stylesi, traverzu to svaří ale v terénu na prodlužováku to má svá omezení. Pokud potřebuju bytelnej průvar abych se mohl spolehnout že mi to neuletí je potřeba vzít zavedenou dospělou značku.

Aj styles sa voľakedy vyjadril s uznaním, že je to most. Bourači, keď to doma v dielni či garáži vari celkom slušne, tak je to OK. Ide to aj na predlžovačke ak je správne dimenzovaná Ja osobne mám zváračku v garáži pod bytovkou a tu mám dotiahnutú elektriku zo 4. poschodia a ešte horizontálne CYKY káblom 2,5 mm2 a 3,2 eldu to ťahá v pohode. Hádam nikto nečakal, že 2 kg zváračka za 80 € bude mať PFC a bude využívaná na zváranie plášťa jadrového reaktora.

Offline

 

#23 21-07-2019 17:30:57

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 3254
Web

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

souhlas seniore, jde o to že pokrok nelze zastavit a i 2kg invertor opravdu dobře vaří byť to někteří celoživotní odborníci na 50kg trafa nejsou schopni připustit.
A sami nemajíce tento aparát napadají jiné přispívající za to že se zde takovým strojkem pochlubí.
Někdo vydělané prostředky prochlastá, někdo je utratí za svého koníčka. I svařování může být koníček.
Čest práci!


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

Offline

 

#24 21-07-2019 23:19:35

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 1884

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

styles, ktoru z tych styroch z prispevku #13 by si doporucil? pytam sa ta, ako odbornika, ktora sa najjednoduchsie opravuje?
PS: remosku nemam, hladal som, ale nenasiel ...... big_smilebig_smile
obrazovku na rusky osciloskop tiez nemam, ale mozem ponuknut kompletny televizor http://www.teletym.g6.cz/cbtv_tesla/limba/limba.htm
mozno by to slo nejako nabastlit - ma rusku obrazovku
chcel som pockat, az to bude starozitnost - ma asi tolko rokov, co ja - ale potom som si uvedomil, ze to uz budem starozitnost aj ja, tak ho radsej darujem....

Editoval rcp (22-07-2019 06:31:09)


Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

Offline

 

#25 21-07-2019 23:35:04

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 161

Re: Zvaračka powermat a zazračne zlepšenie zvarania pridanim tlmivky

Hele bourac zrovna shrnul muj nazor. Pivo mam sice taky rad a zatim jsem nenasel stroj vazici 2kg ale poridil jsem o dost tezsi (2,8kg) no a na 2,5 vari fajn ale 3,2 elektrodu moc nechtel. Bavi me na tom ten fakt ze zrovna misto tezkych stroju za desitky tisic varim kramem za 2 a udelam uplne stejny svar jako tim drahym na ktery potrebuju jerab. Obcas si koupim proste neco pro radost.

Offline

 

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 137  -  2019


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče  ♦  Svářečky MIGO a ELDYS