SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Ahoj zdravím všechny kutily , budu vyvařovat korbu na Avii . Šlo by abych použil inventor a ceočko dohromady ?
Offline
Jako v jedné ruce ceočko a ve druhé invertor?
Offline
Ano samozřejmě jak myslíte že se svářejí třeba lodě a pod;).Jen muze nastat případ že mezi hořákem a držákem elektrody muže být nebezpečné napětí.Jiný problém by neměl nastat.
Offline
tomvec Ne myslel jsem to tak že jeden člověk má inventor a druhý ceočko
Offline
zajímavá otázka, v době minulé kdy se svařovalo různými "TRIODYNAMI" to bylo zcela běžné že jednu věc svařovalo několik svářečů, tehdy mohlo dojít maximálně k odbuzení, celkem by mě taky zajímalo co by na tuto situaci hlásili ty choulostivé invertory
Offline
Já vím, to bylo rýpnutí za ne příliš jasně položený dotaz. Jinak dotaz zajímavý. To by kvalifikovaně zodpověděl zkušený elektrikář nebo revizák. Zeptám se na to v práci našich specialistů.
Když se na to podívám z pohledu svářeček jako takových, každá je vpodstatě galvanicky oddělená od sítě. Když z jedné svářečky připojíš pouze "kostru" a z druhé použiješ jenom držák elektrody s elektrodou, tak nic nesvaříš, nebude procházet proud. Pokud budeš svařovat v blízkosti ukostření té které svářečky, proud se bude snažit jít cestou nejmenšího odporu a neovlivní svařovací proces druhé svářečky (na základě onoho galvanického oddělění nejspíš ani nemá jak). Toť názor laika.
Offline
tomvec: souhlasím s tebou ikyž možná bych ještě dodal (-) kleště svářečky (A) a co nejblíže oblouku (A) atd. pro X svařovacích agregátů vařili jsme dva co-čkem (dvouma) na jednom autě současně a nebyl problém.
Editoval Rodney84 (21-01-2015 21:46:57)
Offline
ale skuste dat na konštrukciu invertor a trafo na rutilky a to potom budete počuť ten krik co na vas spustia. Mne sa to stalo ked som na halu navaral háky na okap s trafom a oni maly vsetky zvaračky na jednosmerny.
Offline
Pridam aj ja moju skusenost. Na jedej konstrukcii zvaraju sucasne Fronius, invertorovy TPS 4000 a transformatorovy VarioSynergic 5000. Pokial zvara TPS-ka prva, tak VarioSynergic nezapali obluk. TPS-ka musi prestat aby druhy mohol zvarat. Opacne to funguje bez problemov. Vysvetlenie je take, ze VS detekuje napatie na zvaranom kuse z TPS-ky a nespusti zvaracie prud.
Offline
Stránky: 1