SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Dobrý den, jde stanovit cena řezání kyslíkem, popřípádě spotřeba (můžeme se bavit třeba o mat. tl.15 a délce 1m). Zákazník chce rozpálit halu a nějaké další věci a bojím se, abych nedal vysokou nebo nízkou cenu.
Offline
tohle jsem dělal zdarma teda akorat sem si nechal to železo
Offline
Lister napsal(a):
Zákazník chce rozpálit halu a nějaké další věci
jj jak píše david870 takovéto šrotace jdou vpohodě zdarma s tím, že si ponecháš kovový odpad, aspoň já při dnešních cenách šrotu bezproblému ještě vyplatím majiteli předem domluvenou částku. Toto lze samozřejmě jen při pracích v rozsahu několik tun a více, nemůže to být moc vysoko nebo hluboko (+ jeřáb, plošina, ručně vynosit z nepřístupných míst apod.) taky nevychází zaplatit někomu pokud jde o pár plechů nebo staré topení z RD a podobné málo výtěžné věci.
Pokud si chce majitel železo ponechat, musíš to kvalifikovaně odhadnout, nemůžeš chtít moc - dal by to někomu jinému, nemůžeš dělat za málo - to dělaj ukáčka, většinou to domršej, utečou a já to po nich za dobré peníze dodělávám
Metr dlouhý řez ocelí tl.15mm provedu zdarma serioznímu přispěvovateli Svarfóra - pokud mi to přiveze na stavbu, kde zrovna něco realizuju.
Offline
Železo si chce ponechat a je to několikatunová konstrukce, mě de spíš o to jak mám stanovit cenu, autogen používám spíše k rovnání svařenců a občas na dělení těžkých profilu abych je dostal na pilu. Takže potřebuji znát cca spotřebu plynu třeba za 8 hodin práce, jinak ten řez tl. 15 délka 1 m byl příklad, od kterýho jsem se chtěl odpichnout a podle toho nějak stanovit cenu a spotřebu.
Offline
ale určitě bych to boural propanbutanem nebo plazmou cena je uplně někde jinde
Offline
Michal01 napsal(a):
něco jsem našel v jedné staré ''chytré'' knížce.
to se mi nezdá, že by acetylenu (při jeho výhřevnosti) bylo potřeba mnohem víc než PB?
Offline
bourač napsal(a):
to se mi nezdá, že by acetylenu (při jeho výhřevnosti) bylo potřeba mnohem víc než PB?
Zdravím Bourači,
spotřeba acetylenu je oproti PB vyšší,ale zase u PB je vyšší spotřeba kyslíku než u acetylenu.
Nevím;tak jak jsem to našel,tak jsem to vyfotil,podle mne je to jen orientační hodnota,která je závislá na mnoha faktorech.
Pokud se jednalo o rychlost a kvalitu řezu tak je to možné,ale určitě to nechci někomu vnucovat.
Nikdy jsem to nezkoušel měřit,pokud potřebuji něco uříznout tak se nedívám na spotřebu ale na kvalitu.
Takže nemá moc velký význam plamen nějak škrtit.
Offline
Mám likvidovat starý rozvod v kotelně a kotel na tuhá paliva. Musím to vynést z kotelny ven. Kotel váží odhadem 250 - 300kg a tahat ho po schodech z kotelny je dost namáhavé a taky nebezpečné. Uvažuji že ho rozříznu na menší kusy. Jak vychází cenově řezání kotoučem oproti řezání kyslík-propan? Já už jsem podobných věcí řešil a vím, že řezat 4 - 6 mm plech kotoučem je pěkná pakárna. Když dostane zákazník za šrot 2000 tak si dejme tomu vezmu 400 za plyn, bude to stačit?
Offline
Tady bych zkusil bourače , jestli nemá přímo korunovou spotřebu na čas chodu klasického řezáku . Jen nyní tipuji , ale s dovozem autogenu ti to asi stačit nebude .
Offline
Možností výpočtu je několik. Každá má svou výhodu a nevýhodu. Nejjednodušší je, když se dá dohodnout, že co vybourám, to si odvezu a prodám. Pokud s tím zákazník nesouhlasí, pak je potřeba odhadnout čas bourání a úklidu a nasadit cca 500 Kč/hod. bez účtování dalších nákladů. My zde totiž nevidíme o jak velkou kotelnu se jedná, o jak velké množství řezů se bude muset na kotli a na potrubích jednat. Daly by se totiž spočítat metry řezů, z toho vyjde reálný čas řezání a spotřeba plynů, k tomu přidat čas na transport vyřezaného materiálu, vlastní dopravu na místo a zpět.
Offline
Nebudu všechno řezat kyslíkem, mě se jedná hlavně o ten kotel aby šel snáze vynést z kotelny. Mě se jedná o to kdy se vyplatí kotouč a kdy už je lepší kyslík. Předpokládám že na tlustý plech vezmu kyslík, na tenký kotouč. Jedná se mi o praktické zkušenosti.
Offline
Pokud už tam mám autogen, tak tím beru vše ocelový. Pokud bych měl někam kvůli pár krátkým řezům tahat hadice, tak to raději natáhnu kabel a říznu to flexou. Pokud budu v místnosti vyřezávat topení a trubkové vedení, tak to vezmu flexou- celkově s přípravou je to rychlejší, neopálím tím zeď a obložení a nepoprskám to kolem (sice i u flexy lítaj jiskry, ale ty udělaj tý škody míň. Nicméně i ty umí zapálit okolí, tak bacha!).
Offline
čau tomape, koukám že mi fušuješ do řemesla a docela fundovaně
nechce někdo litinový radiátory? Za 10Kč/kg. Cca 100ks různý velikosti (počet žeber) je to ten modernější typ a naprosto v pořádku, investor neví co s penězi tak mění radiátory v celé firmě.
Je to 20km za Prahou směr Benešov, dopravu nezajišťuji, v úterý to pošlu do hutí.
Offline
budeš rád když dostaneš ve slévárně na litinu 6-6,50Kč (živnost+firma) většina pro proplacení faktur žádá dodání dalšího materiálu
Offline
Řekl bych, že z těch radiátorů je už dávno něco jiného.
Offline