SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 16-07-2021 08:13:35

h4wk3y
Člen
Registrovaný: 16-06-2011
Příspěvky: 13

Re: Základní nastavení barevné krabice Jasic

Ano, mohu potvrdit, že to tak Chobola má - beru v Pardubicích a občas v Praze a všude stejné - nebo obvykleji tam nálepka není vůbec žádná a jen lihovkou napsáno to "Ar"... No, otočíme ještě bombu a pokud ani to už nepomůže, tak hliník už asi vzdám...

Díky všem!

Offline

 

#27 16-07-2021 14:08:34

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4788

Re: Základní nastavení barevné krabice Jasic

Myslím si, že hledáš chybu jinde, než je. Když se podívám na fotky v #12, tak jsou sváry provedeny za hodně jiných podmínek. Ten černý je za podmínek, kdy je ze sváru odváděno mnohem víc tepla, než u toho druhého. U hliníku vzhledem k jeho tepelné vodivosti závisí potřeba svářecího proudu na uspořádání sváru. Když se ti sbíhá do sváru víc profilů, tak může být potřebnyý proud i několikanásobný. Proud se volí nejen podle tloušťky materiálu ale také podle toho, kolika směry může teplo odtékat. Některý svár na profilu 2mm jde provést 80A, a v jiné situaci bude potřeba 110-120A i víc.
Nechápu proč bys měl hliník vzdávat. Důležité je pochopit co se děje a podle toho svou činnost korigovat. Když měníš lahve v Pardubicích, to jsi někde z blízka?


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#28 16-07-2021 14:56:39

veterán
Člen
Registrovaný: 27-06-2021
Příspěvky: 19

Re: Základní nastavení barevné krabice Jasic

Možná že vím= toto určitě zkuste. Měl jsem jednou kdysi na opravu naprosto stejnou barevnou krabici také Jasic, vlastně se stejnou závadou. Popis závady zněl-nedá se s tím svařovat hliník, místo pěkného sváru to pouze dělá takové černé houbovité chuchvalce které se neslejou! No jako vždy se už ve stroji vrtalo více rádoby odborníků a nic. Po prověření celého stroje a po vyhodnocení oscilogramu měření na umělé zátěži jsem také nic nepatřičného nenašel. Zkouška svařování hliníku potvrdila popisovanou závadu. S tím jsem se doposud také nikdy nesetkal a poradit neměl kdo. Tehdy jsem byl přesvědčen, že stroj je stoprocentně v pořádku a začal uvažovat také o argonu(ale jinou láhev zkoušeli a také o hořáku a tím jsem tehdy začít. Ovšem na poslední chvíli jsem si všiml, že nějaký "odborník" dal kdysi do falcu dna stroje velmi dlouhý šroub a tímto doslova přešrouboval hadici vnitřního rozvodu pro argon. Pak  asi jiný tam dal už šroub kratší, ale díra v hadičce zůstala a navíc jak to ten dlouhý šroub tlačil tak doslova strhnul hadici na samý kraj solenoidu, takže i to napojení bylo vachrlaté(zřejmě také netěsnost). Prostě po fouknutí to někde unikalo. Dal jsem novou hadičku a řádně utáhl-pak už fouknutí ustál. Následně zkouška vaření hliníku=krásný svár, dál nebylo co řešit. Tak to také zkuste a přeji hodně štěstí-ono to opravdu něčím musí být.

Offline

 

#29 02-08-2021 16:56:10

h4wk3y
Člen
Registrovaný: 16-06-2011
Příspěvky: 13

Re: Základní nastavení barevné krabice Jasic

Tak ještě jednou všem díky a záhada je vyřešena.

Chobola má špatný plyn - potvrzeno přímo od  prodejce, lahve plní v Polsku a oni lahve nevakuují, takže pokud dostanete výměnou zrovna lahev, kterou někdo dojel na nulu a nasála si vzduch nebo lahev novou také se vzduchem, tak tam máte směs argonu a vzduchu a hliník si s tím prostě nesvaříte...

Prý to už řeší s dodavatelem...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče