SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
S jakým povrchem se to do žárového zinku dává, takový a ještě zdůrazněný povrch z toho vyleze. Žárový zinek není žádná barva, kde se dá špatný povrch zakytovat a zahladit. Tloušťka žárového zinku potom taky závisí na složení materiálu, například vyšší obsah křemíku zvyšuje sílu vrstvy.
varok: Galvanický zinek musí být dokonalý, protože má jen 5 - 10 mikronů. Tudíž přesně kopíruje povrch. Když je povrch hladký a lesklý, je i správně nanesený galvanický zinek hladký a lesklý. Žárový zinek má obvykle nad 100 mikronů.
Offline
Tak mikron sem a mikron tam představ si že roztavíš vanu se zinkem a do toho ponoříš třeba bránu pak ji vytahuješ jestli že něco plave na hladině tak se to přilepí. Co je jemné se při 500 stupních zkroutí je to jako sirup tak nějaké kapky a nepravidelné odtékáni je normálni . Někdy se stane že i když vše dobře dopadne muže ti to přejet vozíčkař a dokřiví to. Tam se těžko domlouvá pokud nezinkuješ desítky tun ročně. Ale pořád je to nejkvalitnější antikorozní úprava materiálu
Offline
Je něco na tom že se nechává zarovy zinek časem zoxidivat a teprve pak se dává olakovat?
Offline
To se dělalo dříve kvůli barvám, aby lépe držely. Dnešní barvy určené na zinkové povrchy si povrch "připraví" samy.
Offline
Dřív byl třeba zinek na žárové zinkování méně čistý, obsahoval například určitou příměs olova, které způsobovalo horší přilnavost barvy. To jsou ty staré pozinky, kde jsou v zinku viděty ty zřetelné krystaly, vytváření krystalů má být právě vliv příměsi olova v zinku. Nebo většina základních barev byla s olovnatými pigmenty, to olovo se na zinku vylučovalo a vytvářelo nepřilnavou mezivrstvu. Dnešní žárový zinek se obvykle lakuje znatelněji snáz. Ovšem barva musí mít uvedeno, že je vhodná na zinek, jinak je to i dnes loterie.
Offline
U Formexu je stále uvedeno "na zoxidovaný zinek". Pokud to musí být hned tak hledat barvu na přímo na čerstvý.
Offline
Máte někdo zkušenosti s pohony samonosnné brány. Mám 5m průjezd brana cca 320kg. Když jsem daval poptavku do 2 větších firem co dělají ploty tak tam byl vždy horman lineamatic P. Kamaradoj dělal branu nějaký kovář co prý dáva Nice a prý v pohodě. Zatím se mi libí více ten Nice - Robus 600 podle dat by měl jezdit rychleji a nebo přemýšlim i o nice Robus 500 high speed ten jezdí ještě rychleji.
Offline
Dobrý deň, názov témy pasuje tak to dám sem. Prosím Vás o radu . Robím bránu ,kde nebola iná možnosť, len jedno krídlo. Materiál je uzavretý L profil 70x34x55x2 mm. Rozmer toho krídla je 180x300 cm. Nebola iná možnosť ,ako to vyriešiť. Ani posuvná, ani dvojkrídlo. Je to moja druhá brána Majiteľka (trošičku aj rodina) si vybrala výplň. Navrhli sme riešenie a neviem prečo, ale až keď som to pozváral prišli pochybnosti. To krídlo váži približne 100 kg. Som rozhodnutý dať na opačný koniec oporné koliesko, ale nemá ešte upravený terén, tak to bude občas pri otváraní aj visieť. Nebolo by vhodné tam ešte pridať uhlopriečku, alebo je to celé zle? Výplne sú primontované. Ďakujem za každú radu.
Offline