SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
zdravim..chtěla bych se zeptat, jestli mate někdo lepsi způsob formovani korene na trubkách při propojich dn50-dn300 atd, nez formovaci papir?pasta opadava při kazdem pohybu, coz při heftovani zkratka nastava, papir se odlepuje, i když je trubka sucha...dekuji
Offline
Ochrana kořene při svařování nerezových ocelí je záležitostí, na které se nedá moc ušetřit. Je to technologická záležitost a tam prostě úspora může následně stát moc peněz. Už před desítkami let jsme používali balónky na hadicích pro utěsnění nepotřebných úseků při svařování a plechové pásky tak na tři čtvrtiny obvodu přímo na vytvářeném sváru s postupným natáčením "mezery" v plechu při dělání kořene. Ostatní připravené spoje se bandážovaly páskou proti vnikání vzduchu do trubek a potrubí (a úniku argonu).
Offline
nejde o usporu..spis o to, ze z propojoveho svaru uprostřed potrubi se nic nevytahne..ani komora ani balonky...pastu používat nesmim a ani nechci..papir netesni...pry snad existuje ještě nejaka folie,ale tu nemuzu najit
Offline
Jo, jo, koncové propojováky, to je TIGem i MIGem obrovský problém. Tam jsou jen dvě možnosti - buď naplnit celý systém argonem nebo levnějším dusíkem, anebo kořeny dělat elektrodou. Když jsme dělali na jednom velkém zařízení sváry na trubičkách 20 mm se stěnou 6,5 mm s pracovním tlakem 1 100 barů. Naprosto každý svár se kontroloval postupně endoskopem na stav kořene. Vždy se před každým svárem kontrolovalo složení plynu vycházejícího z kořenové spáry s kontrolou na obsah O2. Na jedno zařízení se spotřebovaly 2 lahve pětidevítkového argonu jen na formování a jedna na svařování.
Na nerezových tlakových systémech v některých elektrárnách jsme zase kořeny dělali raději elektrodou a na to dvě vrstvy TIGem.
Offline
Jirkati - s elektrodou jsem zkoušel dělat kořen a řekl bych pěkně na to, že jsem nerezovkami ještě nedělal. No následně tigem jsem chtěl dorazit krycí vrstvy a měl jsem problém se struskou, která nešla pořádně oklepat ze sváru...ale to bude spíše rukama (zkušenostma). Takže jsem si kontaminoval následně akorát eldu. Proto mám raději trubičku od Bohlera pro MIG.
Offline
Svary přelepit hliníkovou lepenkou. Formovat klasickým formovacím plynem. Na jednom nebo více místech lehce lepenku propíchat drátem, aby mohl plyn unikat a dostal se do všech míst. Vstup plynu skrz lepenku pomocí silikonové hadičky, která vydrží až 200 stupňů. Redukčák nastavit na 6 l/ min. Svary dle svařování postupně odlepovat.
Offline