SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-04-2016 23:22:48

Madra
Člen
Registrovaný: 06-04-2016
Příspěvky: 3

Začátečník

Zdravím přátelé, ano opět je tu jeden začátečník který by chtěl poradit, jak nešlápnout vedle a pak nebrečet nad rozlitým mlékem.
Zdejší forum prohlížím nějakou tu dobu a občas potřebuji doma něco "přilepit a vyrobit" a jak to u baráku bývá rozpětí je široké i když na rovinu nikterak četné.
Spíše takovéto sváteční sváření
Rovnou řeknu, že jako otec samoživitel, mne odpovědi typu, kup si něco za 20 litrů a budeš mít klid, bohužel nepomohou.

V hlavě mi leží kombi stroj
2V1 WELDER FANTASY TWINMIG 200A MIG/MAG MMA

kdy by se s tím daly svařit i tenčí materiály a nebo na to zapomenout a koupit ověřenou klasiku Gama 165 a svařovat elektrodami????
Přiznám se, že mne CO-čko trošku láká, vždy když jsem se díval jak se s tím pracuje, líbilo se mi to :-)))))))))
Ale i když jsem dal tlačítko hledat, vypadly na mne takové relevantní informace, že jsem z toho moudrý nebyl...

Díky

Offline

 

#2 06-04-2016 23:38:30

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1401

Re: Začátečník

To ze si videl ako to zvara neznamena ze ked to zvaris ty ze to bude drzat aj ked to bude dobre vyzerat. Combinacou jasic co a elda niektory chvalia.

Offline

 

#3 06-04-2016 23:53:58

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Začátečník

No jak to popsat srozumitelně:U MMA stačí koupit zdroj,kabely,kuklu nebo štít balík elektrod a můžete svařovat.U CéÓčka(MIG/MAG zdroj) musíte pořešit ochranný plyn,hořák,drát,k němu příslušné špičky kompatibilní s hořákem-pro neznalého je to finančně a technicky kapku náročnější(před cca měsícem jsem byl s kamarádem pro Mig Mag zdroj,zatím ale nesvařuje)
Ono to že eldou nejde svařovat tenké není až tak pravda,jen se k tomu musí svářeč dovednostně propracovat.Taky elektrod je celkem široká škála a malej VacPac umožňuje mít vícero druhů v ceně která nezruinuje rodinný rozpočet


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#4 07-04-2016 07:11:37

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Začátečník

Ne ze bych chtel doplnovat Ladese, na to fakt nemam, ale napisi vlastni zkusenost. Varil jsem naposledy na prumyslovce ( drtiva vetsina mych spoluzaku jsou jiz dedecci, jen pro upresneni casu ;-) ) a pred par lety jsem se rozhodl koupit svarecku. I na zaklade rad zde jsem vybral Omikron 161, takze radove 5-6 tisic, neco pres tisic za kuklu, par stovek za zasobu elektrod a zacal jsem varit. Temer ihned byly svary pouzitelne a behem asi tri dnu jsem v hrbolate stodole udelal mriz aby kone nemohli na seno, potom ojky k vozu vcetne upinaciho zarizeni. Velka spokojenost.
Asi pred mesicem jsem se rozhodl posunout na CO2. Omi 206, ano, dalo by se koupit za mene, ale to by asi nebylo moc rozumne, jak pise i spousta lidi zde. Vcetne horaku, dratu, bomby, bez kukly, kterou jiz mam, neco pres 20 tisic. Pres zkusenosti s MMA prvni den boj s nastavenim, ac jsem predtim dost precetl a nakoukal videa. Ano, svar vypada povrchove uzasne a urcite je jednodussi delat tenke materialy, ale mam ho moc vysoky, vidim ze to presne nauceni se bude trvat daleko dele. Nelituji, ze jsem si CO2 koupil, jen popisuji sve zkusenosti.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#5 07-04-2016 07:41:29

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Začátečník

peta62

mame na dilne OMI 205 s CO2 s kterou nikdo nechce delat, protoze je svar vysoky a u tupych spoju se musi
fest brousit (u koutaku to nevadi)
V soucasnosti pouzivam Pegase (invertor) se smesi a to je vylozene radost s nim pracovat  smile

Soused má starou odbocku Compact taky se smesi a stejne se mne jeho svary nelibi (vari obden 40 let)
Kdyz mne ucil zachazet s Pegasem, tak cumel , jak maly kluk az me ho bylo lito .

Upozornim, že to neni reklama na urcitou znacku smile  jenom muj pohled na rozdil mezi odbock. masinou s CO2
a invertorem se smesi a co jsem videl fotky Rellika, ktery testoval nejmenovany invertor s cistym CO2
tak mne spadla celist .         smile  ))


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#6 07-04-2016 09:58:35

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Začátečník

Záleží na rozpočtu a na tom, co by se s tím mělo dělat, MIG bude tak 5x dražší za komplet výbavu než MMA, ale práce s tím je daleko rychlejší. Navíc u kombinovaných strojů možnost MMA pořád je, takže lze vařit i když není plyn nebo se dá investice rozložit a lahev, budíky a hořák koupit později a zatím používat elektrody.
Např. teď jsem dělal takový minipodvozek pod pásovou pilu, asi 50 svárů ca 25mm dlouhých, s elektrodou bych, při své netrpělivosti a neustálém zvonění telefonu, byl už v blázinci. Jde to samozřejmě, jen je třeba mít na to čas a správné psychické rozpoložení

Offline

 

#7 07-04-2016 11:59:59

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Začátečník

milosak - diky, rozumim. Zvazoval jsem invertor, ale rozhodl se pro odbocku, nejak jsem pri te cene dal prednost "nesmrtelnemu" transformatoru pred invertorem. Varil jsem s nim poprve o vikendu, dostanu se k nemu zase az v sobotu, tak jsem neco cetl a konsultoval s prodavacem, verim ze tu vysku dostanu trochu dolu zvysenim vykonu a upravou rychlosti ruky i delkou oblouku. Uvidime.

Jinak to sileni tady s reklamami dost nechapu, na jedne strane vyhodi Zdeste, na druhe strane tu nekdo ma nick webovou adresu firmy a dava sem sve ceniky, dost zajimave. Podle meho pokud se vybirame svarecku a sdelujeme si dojmy musime uvadet znacku a typ, jinak je to fakt o nicem.

Editoval peta62 (07-04-2016 12:00:56)


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#8 07-04-2016 12:12:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Začátečník

Podle mně záleží na penězích.
Nejlevnější je trafo, při troše štěstí se dá použité koupit na internetu za řekněme tisícovku, balík elektrod na černý materiál  za 200. A pokud to trafo není načaté, může to být za ty peníze zajištěné svařování na 20 - 40 let  - běžných materiálů, černých i nerez od tloušťky 2 - 3 mm výš, pod 2 mm podle některých svářečů taky.
Invertor MMA je druhá možnost, to už je investice od řekněme 5000 výš, mnohem pohodlnější svařování, ale jinak se invertorem svaří jen o trošku víc než trafem, a nad 10 let je životnost invertoru velmi pochybná, zvláště levnějšího.
No a nakonec ten kombi stroj, cena a náklady na něho jsou tady popsány, životnost bude podobná jako u invertoru.

Offline

 

#9 07-04-2016 13:45:58

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Začátečník

A podle mě Radime záleží  na dobrém pocitu z vykonané práce smile )


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#10 07-04-2016 17:35:17

Madra
Člen
Registrovaný: 06-04-2016
Příspěvky: 3

Re: Začátečník

Děkuji za názory :-))) tak je pravda, že moje práce na výstavu nepojede, trafo mám, ale občas sním zápasím a nebudem si povídat, levná trafa nemají nejdelší kabely :-)))), holt poučen z předchozích omylů :-))) Myslím, že prozatím mi invertor bude stačit, ono zas mít výbavu za desetitisíce které nemám a použit do dvakrát do roka, taky nebude to nejlepší, to radši vezmu dceru na výlet, prohlidnem si nějaký ten zámek a zaplatim ji vyjiždky na koních :-)))) (to by jste nevěřily co se všechno ted učí v prvouce ve třetí třídě :-)))) )

Offline

 

#11 07-04-2016 19:56:25

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Začátečník

Odkud jsi ? Pokud to nemas daleko na koni Ti ji svezu klidne zadarmo.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#12 07-04-2016 20:53:28

Madra
Člen
Registrovaný: 06-04-2016
Příspěvky: 3

Re: Začátečník

Psáry :-)))

Offline

 

#13 07-04-2016 22:12:43

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Začátečník

Hmmm, tam je okolo koni dost, ale pokud Te s dcerou zavane vitr k Plzni dej predem vedet, nachystam kone.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#14 08-04-2016 11:50:53

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Začátečník

milosak napsal(a):

A podle mě Radime záleží  na dobrém pocitu z vykonané práce smile )

To je pravda, ale pokud by nechtěl dát peníze za "bazmek" , nebude ani ta práce a tím nebude ani ten pocit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče