SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-02-2016 11:08:29

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 469

Offline

 

#27 02-02-2016 08:53:35

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: nevidím kde svařuji

jole napsal(a):

Musím také přispět svojí trochou do mlýna. Se samostmívačkou mám stejné problémy s viděním jako výše popsané. Pokud však vyměním obě ochranné folie, tak je vidět nádherně, avšak stačí, aby se folie pokryla takovým tím šedým závojíčkem z kouře a už je vidět hůře v závislosti na síle zakouření. No a když se potom závojíček z folie otře, tak už to stojí úplně za nic, protože vzniknou mikroskopické rýhy a procházející obraz se začíná rozptylovat a ostrost vidění je pryč. Proto místo přední folie jsem si začal přizpůsobovat ochranná skla z normální pevné kukly a je to perfektní. I když poněkolikáté vyčistím suchým hadříkem, tak ostrost zůstává i nadále zachována. Mám vyzkoušeno. U těch folií se mi osvědčilo otírat vlhkým hadříkem nebo rovnou vyndat a opláchnout pod tekoucí vodou. Tím se zabrání poškrábání a zmatnění. Jole.

No ja mám problém ten istý.... mám samostmievačku servoglass.... kdežto s MMA vidím v pohode s CO čkom je to už väčší problém....
Ale, záleží na okolnostiach. Kedže s elektródou zváram zväčša vonku, je tam dostatok prirodzeného svetla a je krásne vidieť, kdežto s CO zváram v garáži ( dielni ) ten rozdiel je znatelný... .nakoniec som si musel nahodiť na strop silný halogén a pomohlo.

Ďalšia vec je časté vymienanie vonkajšieho plastového sklíčka... pretože sa veľmi rýchlo zašpiní a po utretí to už nie je ono... tiež som rozmýšlal nad sklíčkom klasickým aj ich doma mám dosť, ale neviem si predstaviť ho vložiť do priezoru, ktorý je tvarovaný do oblúka... takže tak... niekedy rozmýšlam či klasická kukla nie je to lepšie riešenie.


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#28 03-02-2016 19:11:55

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: nevidím kde svařuji

Na klasickej kukle som menil ochranné skliíčko a tiež som následne nič nevidel. Až po kontrole sklíčka som zbadal neodlepenú skoro neviditeľnú transportnú fóliu. Po odstránení fólie sa hneď rozjasnilo a zostrilo :-)

Offline

 

#29 04-02-2016 04:25:20

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 621

Re: nevidím kde svařuji

Neodstraněná neviditelná manipulační fólie je docela dobrý vtip. Já tedy používám plastové folie, co mají manipulační fólii bílou, takže to se mi stát nemůže.

K postavení svářeče u svařence: svářet by se mělo tak, aby svářeč nad svařencem nebyl zalomený, čili jak zde již bylo řečeno, dát svařovaný předmět výše a pokud to nejde, tak já třeba používám štokrdle a sednu si. Jsem tak níž, lépe vidím a nenamáhám si záda, zase je třeba dát si více pozor na oharky, chce to kožené svářečské kalhoty a vyšší boty dát pod ně. 

K nastavení zatmavení kukly a osvětlení pracoviště: nastavení zatmavení podle druhu sváření a svářecího proudu je samozřejmostí, ovšem každý jsme trochu jiný, takže nelze říct paušálně, to si musí každý vyzkoušet co mu vyhovuje. Dále je třeba zohlednit sílu osvětlení, čím více je osvětleno, tím se může snížit zatmavení, naše oko funguje jako clona u fotoaparátu, takže paradoxně např. při sváření venku na slunci přes příliš tmavé sklo vidíme špatně.  Velice důležité je také postavení svářeče vůči světlu -  do kukly by nám nemělo svítit zezadu.

Offline

 

#30 04-02-2016 12:52:38

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: nevidím kde svařuji

Vidím, že nejsem výjimkou. Přes tmavé sklo v halbně taky na místo svařování běžně nevidím, takže škrtat a zapalovat oblouk musím poslepu. Jak už se rozhoří oblouk, tak je dobře, je už na svařování vidět. Jediné když na místo svatru svítí přímo slunce, tak vidím i přes sklo.

Offline

 

#31 10-02-2016 11:56:07

cechuldo
Člen
Registrovaný: 26-08-2009
Příspěvky: 106

Re: nevidím kde svařuji

osobne som si kúpil viac "sklíčok" do kukly big_smile pôvodne bolo moc sílne ako by som zvaral na 160A

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče