SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-01-2016 21:30:02

Jirka350
Člen
Registrovaný: 27-01-2016
Příspěvky: 1

Proniknutí koroze do sváru

Ahoj zajímalo by mne, jestli je možné, aby koroze pronikla při svařování do sváru - tedy do materiálu a později se šířila dál. Jelikož jsem nedávno zavařoval vyvrtané díry v blatníku na veteránu a plech jsem očistil flexou pouze z venkovní strany. Vevnitř z blatníku nikoliv. Všiml jsem si, že vevnitř blatník byl trochu rezatý. A teď řeším co s tím. Díky za odpověď

Offline

 

#2 28-01-2016 05:58:28

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4087

Re: Proniknutí koroze do sváru

Koroze není červotoč . Ke korozi potřebuje běžná ocel vodu a vzdušný kyslík . Když se přidá sůl ze silnice , tak to je potom u neošetřené ocele fofr . Takže problém je správná povrchová ochrana . Pokuse ke sváru nic z toho nedostane , nemáš se čeho bát . Zvlášť nepříjemné je přeplátování dvou neošetřených plechů . I když z venku ošetříš , tak to mezi plechy jede . Je třeba zvláště dobře ošetřit kolem dokola tu vzniklou "kapsu" .

Offline

 

#3 28-01-2016 11:04:26

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: Proniknutí koroze do sváru

Ja som v jednom videu počul doporučenie, že je dobré vnútorné strany plechov (dutinu) pred zavarením streknúť zinkovým sprejom.
https://www.youtube.com/watch?v=rQhG6dyX_AI
Máte s týmto niekto skúsenosti?

Premýšľal som aj nad možnosťou vyvŕtať du dutiny pomocné otvory, cez ktoré by som sa pokúsil do dutiny nejakú ,,ochranu" dostať, ale do konca som to nedotiahol...

Tiež by ma nejaké dobre funkčné riešenie zaujímalo, nakoľko mám tiež z korózie dutín paniku...

Offline

 

#4 29-01-2016 07:45:19

Venca.m
Člen
Registrovaný: 05-06-2014
Příspěvky: 133

Re: Proniknutí koroze do sváru

Funkčnost zinkových barev obecně je diskutabilní, pokud má mít zinek i jinou funkci než pigmentaci, musíš mít velmi kvalitní barvu, a i pak je výsledek kriticky závislý na opravdu velmi důkladném promíchání.

Ošetření dutin je samozřejmostí, bez to snad nikdo nedělá, bobobo píše o přeplátování, i když si to stříkneš zázračným sprejem, tak kolem sváru přece zinek stejně zmizí...

Jo ten borec na videu si s tím pěkně vyhrál, to jo, když to dobře ošetří tak to i chvíli vydrží, ale podle mě to s tím falcováním není ono, je to do budoucna zlo...

Offline

 

#5 29-01-2016 11:13:21

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Proniknutí koroze do sváru

pokud jde o zinkový sprej, je to podle mne spíš jen pro dobrý pocit že člověk něco udělal proti korozi.

Loni si známý pochvaloval zink.sprej, tak jen tak na zkoušku jsem stříknul něco z dob kdy jsem se učil vařit/lepit CO a dal do zahrady co to vydrží, po ca 6-9 měsících je tam znatelná povrchová koroze i mimo sváry. Zato jsem vyvařoval před 1 a čtvrt rokem kastlík na přívěs který jezdí denně, natřel Zinorexem a zatím se prý barva neloupe a drží to pohromadě (doufám, že ne jenom díky té barvě)

Ale zinková barva v plechovce by fungovat měla, tu mám v plánu vyzkoušet

Offline

 

#6 29-01-2016 11:36:14

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: Proniknutí koroze do sváru

Při nejrůznějších pokusech zachraňovat rezavou kastli se alespoň mně nejvíc osvědčil dvojitý nátěr Alkytonem, první hodně naředěnou barvou skoro 1:1, druhý po proschnutí už normální neředěnou.
Edit.: aplikováno v létě na prohřátém plechu, jinak před nátěrem zahřát nejprve místo HV pistolí.

Editoval Zdenek11 (29-01-2016 11:45:57)

Offline

 

#7 29-01-2016 13:16:45

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Proniknutí koroze do sváru

Zinkovou barvu jsme používali jako elektrovodivou při bodování výztuh. Bodovalo se do ní úplně
bez problémů. Svařovat do ní bylo nic moc. Chovala se jako pozink.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#8 29-01-2016 18:22:59

jafi
Člen
Registrovaný: 15-02-2012
Příspěvky: 491

Re: Proniknutí koroze do sváru

Uz som to tu niekolko x spominal, vykaslite sa na zinkove spreje a farby , stoji to za PRD a viem o com hovorim. Najviac sa mi osvedcil Brunox Epoxy, kde sa farba odskrabla, brunox ostal, pretoze sa zazerie do plechu

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče