SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Máte niekdo skúsenosť zo zváraním zo 100metrovými(70mm2) zváracími káblami na MMA?
Offline
arno napsal(a):
Máte niekdo skúsenosť zo zváraním zo 100metrovými(70mm2) zváracími káblami na MMA?
to ne ale podle mě je to zbytečná blbost proč si nedat svarečku blíš a musi to mit velké straty kdes to videl
Offline
Jestli to bylo přesně 100 m to nevím, ale dříve za doby Tryodýn se na stavbách nechávaly zdroje u rozvaděčů a tahalo se to vše svařovacími kabely. Takže například na elektrárnách (novostavby) byly zdroje na zemi a svařoval jsi na konstrukci až na střeše. U sebe jsi měl pouze reostat na ovládání. V dnešní době jsou občas propojeny zdroje s podavači až 50 m svazkovými kabely.
Offline
V pripade proudového zroje si to dokazu predstavit. Pri pozadavku "tvrdeho" zdroje mam obavu, ze kabely prilis zvetsi vnitrni odpor zdroje. Ztráty ale budou velké. Z tohoto pohledu je lepsi na tech 100m pouzit prodluzovak v napajeni pokud je to mozne. Usetri se med a ztraty budou mensi. O ruseni ani nemluvim. U elektronickych zdroju je navic nebezpeci spatne funkce vlivem nestabilni zpetne vazby.
Napada me i par nestandartnich reseni ale to uz je spis zakazkovy vyvoj nez bezne dostupna technika (treba deleny zdroj, pouzit pro prenos en. vyssi frekvence...).
Offline
Lukáš: ako by si zváral v lodeniciach vo výške 50m 6mm-kou elektródou, keď zváračka má 200kg?
Petr: máš pravdu, ale nejedná sa o MIG, ide o MMA zdroj
Offline
Petr:Samozrejme aj cena.Alechcel by som vidieť tvoj zdroj po ročnom používaní v lodeniciach a na vrtných plošinách, pri morskom a vlhkom a špinavom prostredí.
Dám ruku do ohna že nevydrží.
Po ďalšia otázka: Vieš čo je to SMAW GOUGING? po česky, vypalování karbonovou elektrodou?
Ak áno tak 320A je to s prepáčením"vánoční hovínko"
Editoval arno (23-08-2007 19:27:11)
Offline
O drážkování jsi se nezmiňoval, pak je tu 500 A - 40 kg.
Předpokládám, že vy tam používáte asi nějaký tyristorový zdroj, tam jsme také na 200 kg při 600 A.
V loděnicích máme také zdroje, bohužel jsme je dodali do Chvaletic společnosti Veramar ltd. jestli ti to něco říká.
Navíc máme tyristorové zdroje vyráběné přímo pro loděnice a tam je to až 700 A. Tyto zdroje jsou však především na metodu MAG,FCAW s možností MMA - loděnice v Gdaňsku.
Nechápej to tak, že si tu chci přihřát polívčičku. Nikdy jsem se zde nezmínil o značce a nikomu nic nenabízel, již z toho důvodu, že se zde pohybujeme na hobby území.
Pro admina: Ve středu jsem byl s p. Pavlem Hanušem ze Svany, tak jsme vás trochu probrali (kladně). Hlavně jak se rozjel tento server. Mám pozdravovat.
Editoval Petr (23-08-2007 22:03:15)
Offline
Promin Petr, máš pravdu, o gougingu som nic nepovedal. Cena 500A-40kg, ja asi obrovska.
Co vlastne robiš vo vašej nemenovanej firme?
Offline
Pro Petra: Díky za pozdravy Ale potřebuju helfnout, kdyby byl nějakej článeček....
Pro Arna: Koukám, že jsem chvilku nesledoval fórum a uteklo mi "Vánoční hovínko". Budu muset dávat větší pozor. Takhle zajímavý diskuse mi nesměj unikat
Offline
a proč upalujou elektrodou proč ne kyslíkem
Offline
http://www.selcoweld.com/index.php?ct=1 … amp;pid=10
Cena toho zdroje je něco málo pod 100 000 bez daně.
Jinak je to můj zaměstnavatel a já jsem IWT. Před tím jsem se dvacet let živil svařováním. Proto jsem pro svářeče ta nejhorší kombinace - technolog , který umí svařovat.
K té problematice drážkování. Nyní napíši svůj názor. Nebylo by lepší používat keramické podložky? Dnes se dělají samolepící a dají se různě tvarovat. Já vím, že cena je vyšší, ale když si spočítáš vydrážkování a podložení kořene + plat svářeče, no nevím. Ty podložky se dělají i pro X sváry. Navíc ty díly ani nemusí být tak přesně napasovány a zvládne to i větší mezeru navíc můžeš kořen vařit většími proudy a tím zvýšit produktivitu. Je možné je použít ve všech polohách. Ale třeba to u vás vůbec nepřichází v úvahu. Zatím ahoj
Editoval Petr (24-08-2007 17:05:33)
Offline
Petře nikde přeci není napsáno, že Svarbazar je jen o elektronice. Naopak bych uvítal (a Svarbazar potřeboval) nějaké povídání o technologii, metodách, metalurgii. Třeba teď v jedné diskusi řešíte nerez a hliník. Myslím, že by to bylo skvělé téma na článek. Takový základní souhrn rad jak na svařování třeba nerezu metodou MAG, resp hliníku metodou MIG. Mám na mysli opravdu základní a praktické rady i pro hobbysty a jejich malá jednofázová céóčka. Žádná velká teorie o chemických složeních a strukturách jednotlivých materiálů. Prostě praxe. Na co nezapomenout a čeho se vyvarovat. Jaký drát z 90% použít (308LSi), jaký plyn, atd. Myslím, že tohle zajímá spoustu lidí. Pořád jsme národ bastlířů Pokud byste do toho chtěl jít, domluvíme se přes e-mail, jo?
Offline
Stránky: 1