SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Ahoj,
jsem tady zatím poprvé a doufám, že ne naposledy.
Mám na vás kdo máte zkušenost svařováním hliníku metodou TIG.Koupil jsem svářečku EMW přímo na hliník AC/DC a mým problémem je ,že se mě po chvilce svařování v 50A rozžhavý wolframová el. až do fialova.Moje zkušenost se svařování Froniusem se stejnou hodnotou ampér a výkonou svářečkou tyhle problémy nebyly.Dokonce jsem vyměnil už i hubici za menší průměr to trochu pomohlo, ale né moc.Ta mašina může jet až na 160A na 100% , tato mašina je profi a není hoby.Hořám používám Binzel.
Prosím o radu co stím?
Petr
Offline
Já bych v tom zfialovění až tak velký problém neviděl, ale může to být v nastavení tzv. čistícího účinku. Většina moderních zdrojů má nastavitelný poměr kladné půlvlny ( budu říkat půlvlny i když se jedná většinou o obdělníkový průběh) vůči záporné. Při čistícím účinku se pohybujeme v kladné půlvlně a dochází k rozbíjení Al2O3. V tomto okamžiku jsou na elektrodě 2/3 tepla. V okamžiku kdy se pohybujeme v záporné půlvlně dochází k natavování hliníku a na elektrodě je 1/3 tepla. Tento poměr se dá někde na stroji nastavit. U našich zdrojů ( budu ctít pravidla servru a nebudu jmenovat značku ) je tento poměr nastavitelný procentuelně. Já se pohybuji v rozmezí 20 - 30% času z jedné periody v kladné půlvlně a zbytek 70-80% mám na svařování. Nejsem si jistý, ale myslím si, že zdroje EWM si tuto hodnotu nastavují automaticky podle tloušťky oxidu na povrchu. Větší tloušťka - větší odpor ( Al2O3 je nevodivý). Další možnost je zkusit nastavit delší čas dofuku.
Dejte vědět .
Offline