SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-01-2015 19:38:58

šámot
Člen
Registrovaný: 24-01-2015
Příspěvky: 3

LORCH Micorstick 160

Dobrý den pánové a dámo. Nejsem profisvářeč ale svařuju hodně a rád. Donedávna jsem používal invertor Fly 161 od Omicronu, což je vlastně modrá Gama 161. Naprostá spokojenost, absolutně bezproblémový strojek. Jenže......Bydlím na konci vesnice v bytovce která byla postavena před 40ti lety a nápětí zde strašně kolísá. Hlavně přes víkend když jsou všichni doma ( 6 rodin) je to citelně znát. Při svařování 2,5 elektrodama nebyl problém, ale předminulý víkend jsem potřeboval vařit 3,2 a bylo to utrpení. Zapálit oblouk a udržet ho byl problém. Invertor vytočený na 140A a stálo to za prd. Druhý den u kamaráda tu samou 3,2 bral na 110A. Tak jsem si řekl, že pokrok nejde zastavit a musím si pořídit něco lepšího. Že nakonec koupím Lorch mně ani ve snu nenapadlo. Volba padla na Pico 162, které tu tak chválí ale prodejce svářecí techniky u nás ho momentálně neměl skladem. Tak mi mezi jinými nabídl i Lorch. Tak jsem se rozhodl pro něj, snad dobře. Cenu ani tech. parametry nebudu komentovat, kdo chce si je najde na netu. Dnes proběhl první test. Na 10A jističi jsem zkoušel e-b 121 průměr 2mm 50A. Několik svárů a jistič držel. Tak jsem poprvé zkoušel i Fly, ale ten ho po prvním ťuknutí el. vyrazil. Potom už na 16A jsem vyvařil 2-2,5 a 3,2 e-b121. Svařuje to zas jinak jak říkal kámoš profisvářeč kterého jsem si pozval aby ho taky testl. Ještě proběhne test na prodlužkách ale až nebude sníh. Potom budu informovat. Závěrem: Svařuje to a krásně chytá oblouk. Kdo si chce vyzkoušet klidně se může stavit. Tomáš

Offline

 

#2 26-01-2015 13:06:24

Guno333
Člen
Registrovaný: 26-01-2015
Příspěvky: 12

Re: LORCH Micorstick 160

Zdravím. Ja som tiež skúšal Micorstick 160 a dokonca Accu ready a teda aj s možnosťou pripojenia externej  batérie, čiže zdroj nemusí byť pripojený do siete. Kamarát s tým zváral nejaké zábradlie a bolo to hotové asi za sekundu big_smile oblúk chytený tiež úplne luxusne a keďže sme mali prístup aj k tej batérii (mali sme to požičané od distribútora) len sme prišli na miesto zvarili a vrátili žiadne zapájanie nič. Je to ľahučké aj s tou batériou, tichučké a hlavne fakt to šlo úplne lahko. Odporúčam každému, kto chce ísť do kvalitnejšieho stroja pre elektródu. O kúpe zdroja som rozmýšľal aj ja tam je tá cena prijateľná ale ta baterka mobile power stoji že vraj cez 1500 € a to už zase ne. Jednoznačne by som odporučil tento stroj a budme rád ak dáš vedieť ako to zvára na tých prodlôužkách.

Offline

 

#3 26-01-2015 18:14:35

šámot
Člen
Registrovaný: 24-01-2015
Příspěvky: 3

Re: LORCH Micorstick 160

Ahoj, o Accu jsem taky ani neuvažoval. Doma bych to nevyužil a hlavně ta cena. Už tak se mi při placení samotného invertoru cukala ruka. Oproti tomu Fly už to byl výrazný cenový skok a v podstatě to udělá stejnou práci. O tom jak to vaří na prodlužkách budu informovat.

Offline

 

#4 27-01-2015 07:51:07

Guno333
Člen
Registrovaný: 26-01-2015
Příspěvky: 12

Re: LORCH Micorstick 160

Myslíš že fly od omicronu sa dá porovnávať s lorchom? tento konkrétny typ zváračky sa priznám ešte neskúšal a preto nechcem oponovať ale podľa mňa je LORCH úplne niekde inde a preto aj tá cena no.  Ale je pravda že taký domáci kutilovia čo si zvárajú nejaké mini hobby len v garáži ho nepotrebujú. Poznám ale jedného týpka čo nemá žiadnu velkú firmu ani nič je to len starý pán čo asi nemá čo robiť s peniazmi a domov neviem na čo konkrétne (či ide zvárať raketu a chystá sa na mars big_smile) ale namiesto CO-čka do 1500 € a (to už preháňam) si kúpil toto http://lorch.sk/produkty/mig-mag-zvarac … micormig/. Podľa mňa aj keď si dal viac si investoval do dobrej značky a som vážne zvedavý na tie prodloužky.

Offline

 

#5 28-01-2015 19:04:00

šámot
Člen
Registrovaný: 24-01-2015
Příspěvky: 3

Re: LORCH Micorstick 160

Jasně že se nedají porovnávat. To je jasné už na pohled. Lorch je prostě úplně někde jinde ať se to někomu líbí nebo ne. Na druhou stranu musím říct, že to Fly není špatný invertor a kamarádi co mají Gamy jsou s nimi taky spokojení. Myslím za slušné peníze slušné svářečky. Celkem často svařuju s Fénixem 200 ten je zhruba za stejný peníz jak micorstick a pak ze Selcem 1500 ten je cenově ještě výš. Tyto invertory porovnávat nemůžu na to nemám školy.

Offline

 

#6 28-01-2015 23:15:29

Guno333
Člen
Registrovaný: 26-01-2015
Příspěvky: 12

Re: LORCH Micorstick 160

Čo som počul tka Gamy sú dobré keď máš čas a nerobíš nejaké dlhé práce a hlavne vieš zvárať už trošku lepšie ten lorch to je proste jednoduchosť aj debil zavari big_smile Tu ide o to kto čo a na čo potrebuje podľa toho.

Offline

 

#7 27-02-2015 23:36:38

martinv
Člen
Místo: jablonec nad nisou
Registrovaný: 21-02-2015
Příspěvky: 106

Re: LORCH Micorstick 160

Microstick koupil muj byvalej kolega. Da se rict ze ne kolega ale spis tata. A naprostej luxus.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče