SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Pasta se tuším jmenuje metalflux , ředí se lihem a stojí asi 2000 kč 300 g . Maže se na spodní stranu svaru a nahrazuje Argon.
Offline
Bejmare, ty póry z nechráněné strany nejsou nic jiného, než dusík ze vzduchu. Takže - dokud neodstraníte vzduch, neodstraníte póry. Většinou stačí vyrobit jednoduché korýtko na kořen sváru a pak je spotřeba argonu pro pokrytí odvrácené strany sváru nepatrná.
Offline
No teď sem si na to udělal papíry měli sme na to ve škole přípravek jenom sem byl zvědavej jak to dělaj ve fabrice.To to patlaj tou drahou pastou nebo to dělaj 2 lidi a ten druhej mu to fouka z druhy strany s tym korýtkem?
Offline
Přípravky pro foukání argonu na kořen sváru se upevňují různými upínkami, rozpěrkami a pod. O pastě jsem se nezmínil úmyslně, protože to vlastně znamená zaformování kořene sváru a to je časově i finančně náročná záležitost, od které jsme rychle utekli. Ještě jsou na trhu nalepovací ohebné keramické kořenové pásy pro svařování obalovanou elektrodou. Ty se v nejmenším provedení také dají použít, ale po jednom použití se zničí.
Offline
Dá se také foukat na kořen dusík namísto argonu,je to levnější.
Offline
Na ochranu kořene u nerezu se nejčastěji ve výrobě používají formovací plyny .
Ty se foukají do přípravku podfuku a jsou to většinou směsi dusíku a vodíku s poměrem 90 / 10 (poměr dle typu oceli ).Vodík reaguje se zbytkovým kyslíkem na vodní páru. Podfuk stačí cca 3 l /min. Je lehčí než vzduch tak přívod vrchem odfuk spodem.
Argon splní podobný účinek ale je to o ceně.Formovací plyn je levnější.
Offline
pasta je dobra kzm ti nepadne koren pri yvarani trochu nizsie, ak budes zvarat v polohach potrubie zabudni na nejake rovnanie a otrasy
potrubia - zamocnici. pasta ti pri otrasoch opada ak len trochu zaschne.
ked si ju kupis tak si precitaj ake dobroty obsahuje - zvisis si obsah bordelu pri zvarani nikolkonasobne.
co sa tyka zvaracich technologov tak zatial som sa strerol s tym ze s pastov to povolili aj na RTG
Offline
Eště jsem se chtěl zeptat, když se například vaří nějaký nerez potrubí tak sem viděl že se nezavařené budoucí svary zalepí páskou aby neunikal plyn.Ale nejdříve se to musí poheftovat a mě by zajímalo jak se řeší ochrana při heftování a hlavně, když je to silnější stěna a dělá se kořenová mezera.
Offline