SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Zdravím, možná se opakuju, proto se omlouvám jestli tento dotaz už někde je. Nenašel jsem ho. Mám problém s PB autogénem. Někdy minulý týden jsem s ním normálně bez problémů pracoval (nahříval). Pustil jsem PB, zapálil, pustil kyslík a "doladil" plamen. Dneska jsem potřeboval zase cosi nahřívat a zaboha jsem nemohl zapálit. Pustil jsem PB, zapálil a vždycky mi hořel plamen až daleko od hořáku, když jsem pustil kyslík tak to palmen okamžotě ufouklo. Zkusil jsem ubrat tlak PB, pak to jen po puštění kyslíku prásklo a zhaslo. Když jsem přidal tlak PB tak hořelplamen ještě dál a zas to vždycky ufouklo. S redukčákama jsem nic od minule nedělal. Tak, jak jsem posledně autogén zhasnul tak jsem ho dnes zase vyndal. Může být někde něco ucpanýho?
Děkuji za rady.
Offline
cpivo napsal(a):
Zkusil jsem ubrat tlak PB,.
před tím tlak moc velký, potom zas moc malý. Můžeš mít redukční ventil v háji. Nevím jaký máš, nevím jaký máš hořák, nevím z jaké flašky PB odebíráš, také délka hadic má vliv.
Já nastavuji tlak PB 0,5 - 1bar. 1bar už stačí pro nastavení opravdu velkého plamene (+velká tryska)
Offline
když se odfoukne plamen, je moc otevřený kohoutek plynu, taky bývají hadice naplněné vzduchem a chvíli trvá, než plyn dojde k hořáku. Ale zaboha nevím, proč se tomu tak děje, kudy plyny utečou...stačí odfouknout, pak se vše srovná...
Offline
Zdravím pánové..
Jikok: Plyn tam šel, zkoušel jsem to víckrát a plyn byl cítit. Jinak hadice před zapalováním odfukuju vždycky.
Bourač: Redukčák je cca rok starý (http://www.svartop.cz/svareci-technika/ … -ventil-pb) a na výstupním budíku ukazuje tlak pořád stejně, když ho zkusím poštelovat tak tlak ubírá a přidává. Tomu asi nic nebude. Hořák má označení "4", flaška PB 10kg, a délka hadic cca 5m. Vidím to na ten tlak. Zkusím si s tím ještě pohrát. Ikdyž mi stejně nejde do hlavy, proč to před týdnem šlo a včera ne..
Původně to byla přenosná sada PB+O2 vypadalo to jako krosna.. Ještě jsem se na to byl teď podívat. Momentálně je přetlak PB 2,2Atm, přetlak O2 2,5Atm a nechodí to. Takže zkusím ubrat plyn na tu cca 1.. a uvidíme..
Jinak díky za rady pánové!
Offline
Já mám chtěbořské hořáky PBO2. Při zapalování se musí nastavit opravdu hodně malý průtok ventilkem na pistoli. Po zapálení pomalu přidávat. Plyn ubrat na 0,5 Bar. Pokud se jedná o ty samé hožáky, tak myslím je doporučen tlaky PB 0,3-0,8Bar.
Offline
Zlaté pravidlo 1:6 (tj kyslík aby měl 6krát vyšší tlak, než propan-butan). Já jel při pálení v práci stejně, jako kolegové na tlaku 1bar na propanu a 5,5-6barů na kyslíku... Pálíme teď traverzy, účka, a další materiál na bývalém velkoprasečáku. Když pálím plechy, tak stačí 0,5baru na propanu a 3 bary na kyslíku. Máme Harrise. Co na to říká náš profík Bourač? Je to tak, nebo má nás profík jiný osvědčený poměr plynů?
Offline
Dokud jsem používal PB/O2 , tak jsem dával PB 80kPa (0,8 bar) a kyslík asi 350 kPa (3,5 bar), hořáky naše české z Chotěboře, stejně tak ventily. Postup zapalování doporučuji zhruba jako Famater.
Offline
tomape napsal(a):
jiný osvědčený poměr plynů?
6barů na kyslíku je jen tak tak, my jedem na 8 - 10barů, musí s tím ale dělat zkušený palič protože kyslík to relativně hodně žere, při tomhle tlaku tryska profoukne matroš cca 100mm a to je třeba využít, řežu tak že si nahřeju např. roh vinglu a z jednoho bodu profouknu jedno rameno a ihned druhé, je to mnohem rychlejší než řezat kolmo na tloušťku - tedy úspornější. Chce to vědět pár tahů dopředu, pak práce pěkně odsejpá a mě všude nadávaj že jsem "hrozně" rychlej
Offline
Moje doporučení bylo pro běžné svářecí hořáky, používané na letování mosazí a nahřívání, svářet železem s tím moc nejde, svar je jakoby přepálený. Pro řezací hořák bude vyšší tlak účinější, tam má asi Bourač největší zkušenosti mezi zde diskutujícími.
Offline
Stránky: 1