SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Ahoj,
objednal jsem z anglie speciální nerez materiál a pro svařování tigem tam je napsaná tahle ptákovina jako doporučený přídavný matroš. Kdyby tam bylo napsané aspoň složení trubek tak to nějak odvodím ale nic. Hledal jsem ve vyhledávačích a našel jsem tenhle katalog http://www.fsh-welding.com/illicomag/pa … en-web.pdf ( strana 22 ) z toho jsem nějak odvodil že by na to bylo vhodné OK TIGROD 316 LSi. Nicméně jestli jsem to odvodil jakš takš rozumě tím si nejsem vubec jitý. Nebo jestli někdo přímo zná označení APX4S ?
Samozřejmě jsem psal distributorovi do anglie ten mi řekl že nic neví že v anglii tyhle trubky všichni letujou.
Psal jsem i výrobci do Itošky a tam mi neodpověděli.
Matroš stal 20 tis za cca dohromady 4 m trubek takže to fakt nechci podělat.
http://www.columbustubi.com/pdf/tubi_e_ … o_2014.pdf tady je katalog výrobce.
Editoval kaktusbiker (27-08-2014 00:04:09)
Offline
Tento poněkud tajemný materiál http://pelizzoli.com/content/prodotti/aeta/ má doporučeno svařování metodou mikro TIG s přídavným materiálem APX4S http://electrode-soudure.com/documents/ … fp-fsh.pdf s použitím http://www.fsh-welding.com/illicomag/pa … en-web.pdf na str.21 17/4Mo.. Podle chemického složení - s vysokou pravděpodobností - PM APX4S je to 17/4Mo, tedy 17%Cr, 4%Ni, 1%Mo. Takový přídavný materiál se mi nepovedlo v ČR nalézt. Snad bude mít někdo z kolegů větší štěstí.
Offline
Při přerovnávání materiálu jsem zjistil ,že nemám štítky na cívkách nerezu.
Někdo tu nabízel podporu s identifikací materiálu.
Pošlu známé i neznámé dráty.
Kontakt nejlépe na e mail.
Předem děkuji.
Offline
Pro kemppin - to kupodivu není až tak velký problém. Každá větší firma vyrábějící tlakové systémy pro energetiku má spektrometr, na kterém se dají relativně snadno určit procentuelní obsahy jednotlivých prvků. Ty si pak porovnáš v katalogu některého výrobce s tím, co jsi někdy nakupoval. A na veletrhu Welding určitě bude některá firma spektroskopy předvádět a prodávat. I to se dá rafinovaně využít.
Offline
nakonec mi poslali z Anglie dodavatel se ptal tamních výrobců ale do faktury napsal TIG WIRE XCr tak jsem zvědav. Stálo to 16 liber za 5 drátů tak doufám že to bude ze zlata aspon. Snad pak pošlu výsledek, ale je to stěna 0,5 trubek tak to bude vážně žůžo zatím jsem se pustil do zpracování. Jak to příjde tak dam vedet co na tom je napsáno
Offline
Je to vysokopevnostní CrNiMo ocel, stejnorodé k ní znám pouze elektrody - FOX CN 16/6 M-HD. Bohužel jsou lehce dolegované z obalu, takže je nelze oklepat a nouzově použít na WIG.
Pokud se Vám podařilo zajistit od výrobce několik stejnorodých drátů, pak je to ideální. V opačném případě máte možnost použít CrNiMo legované přechodové dráty např. Avesta P5, Thermanit 23/11 MoZL apod. a nižší pevnost kompenzovat velikostí a správným umístěním svarů. Případně duplex dráty, např. Thermanit 22/09, Avesta 2205, Böhler CN 22/9N-IG apod., ty mají vyšší pevnost, ale stále nedosahují základního materiálu. Výhodou obou variant je ale vyšší tažnost a houževnatost.
Typické mechanické hodnoty:
16/6 M Rm 1 050 N/mm2, Rp0,2 520 N/mm2
23/11 Rm 640 N/mm2, Rp0,2 470 N/mm2
22/09 Rm 800 N/mm2, Rp0,2 600 N/mm2
Editoval JardaK (01-09-2014 13:16:48)
Offline