SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Prosím o radu. Potřebuju svařit nerez plechy tl. 4 mm, materiál 1.4301 (17240), ale normálně svařované věci z plechu nekonstruuju, takže v tom nemám úplně jasno. Potřebuju, aby ten svár vypadal na pohled jakž takž pěkně (hlavně aby se nemuselo nic brousit), ale nemám zvláštní nároky na pevnost. Spoj je rozumně přístupný jen z jedné strany. Z toho, co jsem našel na netu mi vyplývá, že by se to mělo vařit metodou TIG a mezi plechy by měla být mezera 4 mm. Je to správně? Hlavně s tou mezerou nemám jasno, co jsem viděl pracovat svářeče tak většinou mezera byla užší a já ji musím připravit předem -- nařezat na laseru, naohýbat a pak už ta mezera nepůjde změnit. Dík za případné komentáře :-)
Offline
Pri TIG-u ideálne bez medzery
Offline
Svar bude tupy nebo koutovy?? Tuto tloustku lze svaret i metodou Mag s prislusnym ochrannym plynem a pridavnym materialem (idealne se svareckou ktera umi pulz).
Ve tvem dotazu neni dostatek informaci.
Offline
Díl asi nebude možné nafoukat argonem, nebo jinak chránit kořen. Nepřístupnost z druhé strany vylučuje podvaření a vybroušení. Takže bych pro WIG nebyl.
Pěkný svar a nic brousit, tak to bych vyloučil i MAG, navíc opět problém s kořenem.
Takže stará dobrá elektroda. Na 4 mm plech 3 mm mezera a kvalitní rutilová elektroda 3,2 mm, pro uvedený materiál např. FOX EAS 2-A.
Offline
Paklize by se jednalo o koutovy svar(coz kvuli mezere nepredpokladam) pak to s Mag svareckou v pulzu problem nemel byt ani pro pohledovy svar.V praci mam Migatronic flex 330 a rozhodne s ni neni problem udelat pohledovy koutak (tupe svary nerezu nedelame)
Offline
Moc děkuji za reakce. Všechny svary budou tupé, rovné, vodorovně položené (s dílem lze libovolně manipulovat), délka spojů 100 až 300 mm (takže předpokládám, že by se měl použít přerušovaný svar aby se zabránilo přílišné deformaci plechu), hrany plechu není reálné dál obrábět, budou tak jak vyjdou z laseru. Naplnění argonem mě vůbec nenapadlo, vlastně jsem o tomhle postupu ještě neslyšel, to by možné bylo, jsou tam nějaké otvory ale ty půjdou bez potíží zalepit a není to ani příliš velké aby mě ten argon stál majlant
Offline
Pocitej jeste s pomerne znacnymi deformacemi dle slozitosti a velikosti svarence (u nerezu 2,2* vetsi nez u nelegovanych oceli)
lze jim do jiste miry predejit predehnutim ,postupem svareni, nizsim vnesenym teplem,rovnanim atd.
Offline
Dík, s nějakými deformacemi počítám, jestli to vyjde jak si představuju, tak by měly vzniknout v místech, kde to nevadí
Offline
co to je za materiál 1.4301 ale za tepla nebo za studena válcovaný plech tedy 1D nebo 2B
Offline
Stránky: 1