SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Potřeboval bych zjistit typ elektrody dostal jsem je ale není na nich žádné označení jsou 2,5 černé hodně špiní podle mého asi grafitové nebo tak něco a k čemu jsou určeny. Děkuji za info
Offline
Muzu jen hadat ale podle cerne barvy bych tipnul ze to jsou elektrody na litinu
Offline
Jsou od dědečka ze sklepa, měl hned vedle uhlí (černé) , jo,jo určitě.
No a jinak jsou na železo. Normální.
Editoval Marten264 (21-01-2009 16:28:56)
Offline
Marten264 napsal(a):
Jsou od dědečka ze sklepa, měl hned vedle uhlí (černé) , jo,jo určitě.
No a jinak jsou na železo. Normální.
Offline
Díky za informace
Offline
Za jaké informace? Já tady žádné nevidím Ale vážně. Killer má pravdu v tom, že pokud ten obal připomíná grafit, mohlo by se jednat o elektrody na litinu. Tedy o elektrody s vysokým obsahem niklu. Ty jsou charakteristické právě takovým obalem. Ale černý obal mají třeba i kyselé EK-103 určené na běžné konstrukční oceli. A jestli jsou dostatečně navlhlý, můžou se blejskat jako ten grafit Jenže to jsem citoval pouze elektrody jediného výrobce. Výrobců je spousta. Obalů elektrod taky. Takže to můžou být i elektrody úplně jiné (asi takhle bych si vyložil příspěvek Martena264)
Offline
2: martiniextradry - chtělo by to víc informací
Offline
Mám ještě jeden dotaz dostal jsem invertor od přítelkyně je celkem slabý 5-85A rutilové elektrody 2-2,5 ER-117 se vaří v pohodě, ale ty bazické nějak se mi s nimi nedaří obstojně vařit 2,0 ani 2,5 esab EB 121 koupil jsem je nové přede mnou rozbalené může být problém v napětí na prázdno 62V je to ASIST-AEIW85-DC 10-85A prosím radu né kritiku ta je mi jasná.
Offline
Hlavne ty bazicky musis pripojit na + jinak to poradne nejde
Rutilky se pripojujou na - nebo stridavy (polarita je jim dost jedno, ale na - varej uplne krasne, na ~ uz to takova parada nejni, ale docela to jde)
Bazicky je treba presusit, teprve pak pekne varej, ale rutilkou se stejne vari pohodlneji, na takovyto prskani kolem plotu jsou uplne nej.
Offline
Polaritu mám samozřejmě správně bazická na + a rutilka na - v návodu je napsáno rutilová 1.6 30-50A 2,0 40-60A 2,5 60-80 to funguje a bazická 2,0 45-70A 2,5 65-85A tak to nefunguje skoro vůbec asi to teda bude zmenšené trafo ještě že ta cena byla 2500kč ve výprodeji dát za to víc by se tedy vůbec nevyplatilo .
Jinak dík za pomoc .
Offline
Ahoj u té baziky by to mělo bejt 2,0 60 - 80 A 2,5 80 - 100 A pokud tam nastavíš ten proud co píšeš tak to je spíš lepidlo než svařování..
Editoval Zelenej (28-01-2009 14:01:34)
Offline
Dobrý den chtěl bych se podělit o nové poznatky ohledně mého slabého invertoru ASIST-AEIW85-DC 10-85A .
Nejprve slabý jistič 10A výměna za 16A perfektní změna při zapalování bazických elektrod stabilní proud testováno 2,5 bazické .
Následně otočen ventilátor původní nasávání vzduchu ze zadu invertoru do předu teď opačně velmi výrazně se zvýšil zatěžovatel ? původní 85A na 30% teď neumím procentuálně vyjádřit ale testováno profi svářečem celodenní provoz svařování připravených konstrukcí vše E-B 121 2,5 podvozky pro palety ve firmě vypáleno 57 elektrod po sobě bez přehřátí ? Sám koukal že to invertor přežil celý .Jinak používají fronius TransSynergic 5000
Stav předtím 4 elektrody rutilové 2,5 a vypnul se docela velká změna .
Tímto bych chtěl poděkovat lidem na tomto fóru za dobré rady a články které druhým lidem pomohou s věcmi kterým tolik nerozumí nebo amatérům jako jsem já .
Offline
Co se týká toho obrácení nasávání vzduchu, zlepšení zatěžovatele by mohlo být způsobeno prostým faktem, předtím bylo tepelné čidlo umístěné někde, kde na něho foukal teplý vzduch od invertoru. Po obrácení na čidlo fouká studený vzduch zvenku, který teprve od čidla jde do invertoru a chladí ho. V takovém případě tepelné čidlo chytá teplo od invertoru zprostředkovaně a proto vypíná podstatně později, když už je invertor podstatně teplejší. Je to čistě jen teorie, ale pokud to tak je, bude invertor tepelně podstatně více namáhán. Asi by to chtělo zkontrolovat teploty uvnitř. Chlazení bude hodně záležet na okolní teplotě, kritické budou horké letní dny a invertor přitom bude na přímém slunci.
Offline
Nevím, jestli mluvíme o témže invertoru, resp. jestli se stejným označením Asist nedělal nějakou druhou verzi, ale dostal jsem tuhle legraci taky(od známého co zjistil, že mu ani omylem nestačí) a má regulaci od 5 A a napětí naprázdno 67V. Používám ho jen zřídka, na vážné vaření mám třífázové trafo samodomodělo po dědovi. Ale zmíněnou úpravu ventilátoru jsem dělal také hned při prvním čištění a je to fakt zajímavé. Výrobce nepochopitelně montuje větrák tak, že fouká vzduch do skříně. Sice tak ofukuje přímo výkonové součástky, ale z hlediska proudění vzduchu to není nic moc. Prostým otočením větráku opravdu u tohoto lepítka prudce vzroste zatěžovatel. O umístění teplotního čidla jsem také uvažoval,ale nepodařilo se mi ho najít(čekal bych ho na chladiči výkonových tranzistorů nebo poblíž, ale nic),nicméně po vyvaření osmi 2,5ek jsou chladiče po zmíněné úpravě jen vlažné. Před úpravou nebylo možné osm dvouapůlek v kuse vyvařit. Taky mě poměrně dost zaujal vnitřek jako takový. Nejsem z oboru, tak nevím a nechci se v tom rýpat, ale napočítal jsem tam 8 výkonových tranzistorů?!?(pokud něco z toho nejsou nějaké zdvojené diody) U takhle laciné potvory bych čekal jen forward a tedy asi jen dva. Ale nevím, školy na to nemám a vrtat se v tom víc nehodlám.
BTW: Je možné, že tam není tepelné čidlo a teplota se zjišťuje jinak?
Edit: Tak mi to nedalo a odkrytoval jsem ho po delší době znovu a omlouvám se, samozřejmě to není 8 tranzistorů. Koukl jsem na tišťák a 4 jsou tranzistory a zbývající 4 usměrňovač z dvojitých diod.
Editoval hanspunk (13-05-2009 09:44:46)
Offline