SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 18-03-2014 09:22:43

samorost77@gmail.com
Člen
Registrovaný: 18-03-2014
Příspěvky: 2

reakce na článek Zdeňka Tomana s fotkami

Jsem rád,že jsem se dnes 18.3.014 zaregistroval. Zaujal mě článek pana Zdeňka Tomana,ze dne 29.11.07 ,jsem vyučenž provozní zámečník+svářeč kovů,bohužel s článkem p. Tomana souhlasit nemohu. Nejen v práci na válcovně,ale i doma místo bazické elektrody radši použiji Rutilku,která mi materiál provaří velmi dobře,kresba svaru je pomalu jak z automatu,ale hlavně,struska jde krásně dolů pouhým klepnutím kladívkem a sloupne se z celého svaru.dolů. U bazické za tepla jde svár dolů velmi mizerně. Ale,každý použije to,co mu vyhovuje nejlépe. A tady,na těchto stránkách jsem našel,to,co potřebuji.

Offline

 

#2 18-03-2014 09:44:34

samorost77@gmail.com
Člen
Registrovaný: 18-03-2014
Příspěvky: 2

Re: reakce na článek Zdeňka Tomana s fotkami

Před lety jsem si koupil u nás v Chomutově inventor,tehdy za 17 tisíc,ale této investice jsem nikdy nelitoval. Má rozsah od nuly do 160 ampér a při použití elektrod o průměru 1.5 mm svařím i milimetrové plechy. Kamarád mi řek,že byl zbytečně drahý a koupil inventor v Globusu-Baumarktu. Během záruční dvouleté doby ho musel dát 3x opravit a nakonec koupil v prodejně Makita dražší,ale jako já ho ještě nemusel dát do opravy. Mám ho na 230 volt,jištění 16 ampér,váha 6 kg,takže s ním vylezu i na střechu a tam mohu bezproblémů svařovat. Mít triodynku,tahal bych kabely až na střechu domku. A ač svařuji i silnýma elektrodama můžu vařit celý den a nepošdím ho. Tady se větší investice vyplatí.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče