SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Kategorie Všeobecná diskuse - pokec je dočasně nepřístupná. Je nutné zvážit, zda je v současné podobě na specializovaném fóru vůbec žádoucí. Po nezbytných úpravách bude znovu zpřístupněna!

#1 11-11-2013 15:41:50

skiracer
Člen
Registrovaný: 15-08-2013
Příspěvky: 29

přezkoušení nového svářečského dozoru

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, co je potřebné k výměně svářečského dozoru. Abych to upřesnil, tak spolupracujeme se svářečskou školou v Plzni, kde nám řekli že od nich musí někdo přijet a provést přezkoušení způsobilosti nového svářečského dozoru. V normě ČSN EN ISO 3834-2 se hovoří o nutnosti pověření svářečského dozoru do jeho funkce od ředitele společnosti.

Prosím poraďte zda se musí provést toto přezkoušení způsobilosti, nebo zda je to jen výmysl.  Pro upřesnění splňujeme normu ČSN EN ISO 3834-2, ČSN EN 1090-EXC4, DIN EN 15085-2 CL1.

Moc děkuji za rady

Offline

 

#2 11-11-2013 18:04:06

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 3638

Re: přezkoušení nového svářečského dozoru

V tomto případě jde o nedorozumění nebo o informační šum. V Certifikátech, kterými je firma certifikována některou z organizací pověřených od CWS-ANB k provádění certifikací, je uveden svářečský dozor jménem. Při vlastní certifikaci prokazuje pracovník dozoru své znalosti pohovorem se zástupcem certifikačního orgánu. Při změně pracovníka svařečského dozoru je nutné do tří měsíců toto oznámit certifikující organizaci, která musí tuto část certifikace provést znovu a do nového Certifikátu doplnit nové jměno. To samozřejmě stojí také nějaké peníze. Nesplnění této podmínky s sebou nese riziko zneplatnění certifikátu a následnou novou drahou certifikaci. Nehledě na problémy s odběrateli, kteří platné certifikáty požadují, a kteří pak mohou odmítnout převzít svařence.

Offline

 

#3 11-11-2013 18:34:14

skiracer
Člen
Registrovaný: 15-08-2013
Příspěvky: 29

Re: přezkoušení nového svářečského dozoru

Už mi to dochází, konečně jsem pochopil co tím bylo myšleno. Děkuji za vysvětlení dál už je mi to jasné.
Na shledanou

Offline

 

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 137  -  2020


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče  ♦  Svářečky MIGO a ELDYS