SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
No a co takhle definovat nějakou otázku. Takhle nikdo neví, co vlastně chcete. Jestli vám vadí neprovařený kořen, nebo jestli potřebujete vědět, čím tyto trubky svařit. A jaká metoda svařování by to měla být?
Offline
Otázkou je, že akým spôsobom a akým materiálom mohol byť prevarený(teda neprevarený) koreň zvaru. Ide o rozdielne sfarbenie zvarového kovu.
Offline
Podle barvy a nenatavení hran v kořeni, bych odhadoval, že tam není žádný svarový kov, ale pouze zateklá struska.
Offline
Žeby se potrubí vyráběla ze žárupevné oceli?Nicméně pro tuto ocel pro metodu MMA doporučují ČSN 05 5027 a 05 5037 přídavný materiál E 44.71 a v ochrané atmosféře CO2 pak ČSN 05 5390 materiál E 44.23C.
Offline
Podle odlisneho zbarveni naprosto nelze posoudit druh materialu.Poslete vzorek na metalograficky rozbor a tam se dozvite slozeni svaroveho kovu a dle nej muzete posoudit zvoleny pridavny material.Zvolenou metodu lze do jiste miry poznat dle kresby na povrchu.
Jak pise Jirkati je ne zcela jasne o co vam vlastne jde?
Offline
Ocel 12 022 - porovnání označení
1.0405 12022 P255G1TH St45.8 K18 zelená bílá fialová
Příd. materiály s obsahem 0,5% Mo.
Obrázek výbrusu ukazuje jen jaké bylo rozdělení teplot při svařování. Nelze takto zjistit třeba záměnu příd. materiálu. Výřez jedině podrobit metalografickému zkoumání. Ale, je to k něčemu dobré? Důležitý je neprovařený kořen. Ostatní jsou bezvýznamné řeči a fabulace coby kdyby.
Na tomto materiálu jsem zavařil tisíce svárů na trubkách i potrubích, zpočátku plamenem, později MMA a TIG. Byl to kvalitní materiál běžně používaný na trubky přehříváků v nízkotlaké části elektrárenských a teplárenských kotlů. Trubky vyráběly československé válcovny z domácích polotovarů.
Offline