SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Ahoj, potrebuji vyrobit skrin z nerezu ktera bude 24h venku. Poradi nekdo jak obrousit venkovni svary a jakym zbusobem pak skrin obrousit (upravit) tak aby to dobre vypadalo? Jaky typ plechu pouzit?
Dekuju
Offline
Svařit metodou TIG a nemusíte nic brousit.
Offline
Diky za info. Nicmene pokud se viditelne venkovni svary nepodari udelat ciste bude je potreba zbrousit. Jedna se primarne o svary na viditelnych stranach kde se k sobe vari dve hrany...
Offline
Ja na to pouzivam smirkovy lamelovy kotouc. Zrnitost 100 nebo 120 na hrubsi brouseni a zrnitost 240 na finalni povrch. Zatim se my to osvecilo.
Offline
Ok a jak potom tu skrin osetrit aby to brouseni svaru nebylo videt myslim tim aby povrch byl vsude sterny?? Obrousit celou skrin?
Offline
Nejlépe použít brusivo a nástroje pro vytváření saténového povrchu, profi nástroje se jmenují satinační brusky - používají se tam na broušení návleky z brusného rouna - vytváří to jemně broušený povrch jako je třeba na nerez zábradlí. já používám lamelové nástroje do vrtačky - smirkové a právě z toho brusného rouna,používám tenhle postup: nejdříve vybrousit flexou do "rovna" pak tím lamelovým smirkovým do vrtačky vytvořit stejnosměrně broušený povrch a na konec zjemnit povrch tím brusným rounem.
Offline
Dekuji Szabitchu, jeste jeden dotaz - je pak po obrouseni nutna nejaka chemicka ochrana? Videl jsem ze treba svary na nerez trubkach pro venkovni lavicky se natiraly nejakou kyselinou...a ten nerez po obrouseni trosku smtvane ne?
Offline
Musíš brousit opatrně - nepřehřívat(nesmí Ti to začít měnit barvy - stává se to při broušení flexou - ty lameláky pro saténování jsou šetrný )
Offline
OK..snad to dam...s tou chemii mi neporadis?
Offline
Pokud jde o odstranění zabarvení podél TIG svárů dá se v každé větší prodejně pro svařování koupit hned několik pastovitých přípravků pro perfektní očištění. Jen připomínám, že tzv. nerezové materiály "nerezaví" jen proto, že se na nich vytvoří relativně rychle mikrovrstvička oxidů - podobně jako na Al materiálech. Ty pak brání další oxidaci. Ve firmách, kde ještě dnes provádějí satinaci, nechávají ošetřené výrobky min. 24 hod. ve vnitřním prostředí, aby povrch oxidoval po satinaci pomalu a zůstal hladký.
Pro příklad - tzv. mlékárenské trubky z materiálu 17 248 mají vnitřní povrch broušený a vnější leštěný. Mnoho let ve vnitřním prostředí zůstávají stříbřitě lesklé. Při vedení vnějším prostředím za dva měsíce úplně zešednou.
Offline
Zeptej se googla, prodávají se pasivační/mořící roztoky pro nerez oceli - po tom broušení je to hodně náchylný na ulpívání otisků rukou a stop mastnoty(moc tomu nerozumím, ale myslím že je to z důvodu momentální absence ochraného oxidu na povrchu té nerezi) tím roztokem zrychlíš tvorbu "ochrany"
edit : jirkati děkuji za vysvětlení, byl jste rychlejší
Editoval Szabitch (16-01-2013 20:48:28)
Offline
Dekuji moc panove za cenne rady....
Offline
Ahoj nevím sice jakou máš představu jak ta skříň má vypadat ani nevím jak velká bude ale pokud bude venku a pokud bude mít nějaké poličky nebo dveře tak by asi bylo vhodné udělat rám z nerez jeklů a ten jen vyplechovat nerez plechem a svary jen jednoduše odmořit
Offline
My máme v práci na leštění něco takového http://www.micronplus.cz/images/sisalov … 555_Zm.jpg jen to není z provázků, ale nějakého jakoby plastu. Na netu sem to nenašel...
Offline