SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Ahoj,
dá se vytvořit oblouk plasmy ve vzduchu, že? tedy když budu mít dvě nebo tři elektrody, něco jako metoda klíčové dírky. Jaký materiál se v tomto případě, když není ochranný plyn (kde sepoužívá wolfram), používá na elektrody, aby vydržely?
díky
Offline
Hoci jake.... kedze na preskok budes potrebovat velke napetie a maly prud, teda ak neskladas nejaku specialnu vec, ale ak by si ich chcel mat kup si elektrodu do WIG oznacenu sivou farbou.(neviem ci to nebude mat nejake neziaduce zdravotne ucinky) Maco to vlastne bude ?
Offline
Ve vzduchové atmosféře, ale i v CO2, wolframové elektrody spolehlivě shoří za intenzivního vývinu velice nežádoucích zdraví škodlivých zplodin. Na vzduchových plazmových řezačkách se používá speciální elektroda s terčíkem zpravidla z hafnia, příp. z americia.
Offline
Tak nech si kupi elektrodu z rezacky...
Offline
to stříbrné na zakulacené špičce elektrody = terčík z Hafnia, při proudu cca 80A a slušném zacházení mě osobně tento terčík vydrží zhruba 15hodin čistého pracovního času.
Offline
Jen bych rad vedel k cemu to tazateli bude slouzit? Zda je to jen otazka pripadne zda hleda nejake prakticke pouziti.
Offline
no v porovnání s tím co se tu občas objevuje toto je eště v normě, nový nick, chtěl vědět z čeho elektrodu, třeba má nějaký geniální nápad. Takže šáhnout pod ponk pro kus Hafnia (v nouzi Ag) a zkoušet
Offline
bourač napsal(a):
Takže šáhnout pod ponk pro kus Hafnia (v nouzi Ag) a zkoušet
Jj to zas jo nekdy to tady jsou doost zajimave a neuveritelne dotazy.Tipuji ze pokud ma nekdo pod ponkem kud hafnia pak asi nemusi uz nic resit.
Offline
Možná blbý dotaz.A co takového si představujete pod pojmem slušné zacházení?
Offline
lukkin napsal(a):
Možná blbý dotaz.A co takového si představujete pod pojmem slušné zacházení?
Slušné zacházení znamená dbát na čistotu řezací trysky, kdy při jejím zanešení rozstřikem dochází k omezení průtoku řezacího vzduchu a tím ke zhoršení chlazení jak trysky, tak samotné elektrody. Dále je třeba omezit běh plazmy na pilotní oblouk na co nejkratší dobu, protože tím také dochází k nadměrnému opotřebení. To znamená co nejdříve po zapálení pilotního oblouku přejít na řezaný materiál. Dostatečný tlak vzduchu je samozřejmostí. Dále je rozhodující pro dlouhou životnost elektrody i trysky správné nastavení řezacího proudu. Příliš vysoký proud zkracuje jejich životnost. Proto při řezání stabších materiálů je nutno odpovídajícím způsobem proud snížit, samozřejmě s ohledem na kvalitu řezu. Jak píše výše Bourač, dá se těmito jednoduchými úkony podstatně prodloužit životnost spotřebních dílů plazmového hořáku. Jole.
Editoval jole (14-09-2012 19:11:47)
Offline
A velmi podstatna je samozrejme cistota vzduchu s ktorym rezeme. Olej a vlhkost treba uplne odstranit. Inak sa bude spotrebak v rezacej hlavici menit kazdu chvilku. Ja osobne mam pred plazmou dva odkalovace a pred nimi som si spravil malicky chladic vzduchu kde sa mi tvori kondenz ktory sa hned zachytava.
Editoval vyrobca (16-09-2012 12:18:20)
Offline
lukkin napsal(a):
co takového si představujete pod pojmem slušné zacházení?
k tomu co píšou kolegové není co dodat, snad jen jedna zásada která se blbě dodržuje při demolicích (v různých polohách) netlačit oblouk před sebou, vždy ho "táhnout" mírně šikmo po materiálu
Offline
Stránky: 1