SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
hojte som tu nový, prešiel som veľa príspevkov ale o čo hcem zistiť som ešte nekde nenašiel tak sa pýtam :
Prečo pri zváraní potrubí a všeobecne koreňových vrstiev je preferovaná metóda MMA a až dalšie vrstvy su zvarené MAG zvaraním? čítal som že zvary MAG majú problémy s tesnosťou - prečo?
Dakujem za odpovede
Offline
Protože díky menší odtavovací a tím pádem postupové rychlosti je větší kontrola nad svářecím procesem a krom toho ohřev a chladnutí probíhají poněkud pomaleji a také se svarové lázeň stačí "odplynit" takže je menší riziko vad ve svaru oproti metodě MAG treba na dulezitych svarech (jaderna energetika) je Mag zakazano
Editoval Honza007 (18-08-2012 07:06:21)
Offline
Môžem prakticky potvrdiť , že je to pravda.
Uprostred zvaru maličká dierka , voľným okom doslova neviditeľná.
Po natlakováni som až nechápal ako je to možné.
Offline
Struska chrání kořen i z druhé strany. Nejllépe je to vidět na nerezu.
Offline
Takže ak som spravne pochopil tak je to teda hlavne pre lepšiu kontrolu nad zvarovým kúpeĺom? Pretože ak je to kvoli troske ktora chrani kov logicky by to znamenalo, že stači použiť pre MAG trubičkový drôt ale ako som sa dočital tu http://www.boehler-welding.com/english/ … ld_ENG.pdf tak trubičkovy drôt sa neodporuča pre korenove vrsty. Trubičkovy drôt ma kvalitu zvaroveho kovu taku istu dobru ako elektroda alebo sa mylim?
Offline
Jednoduše, pro svary obalenou elektrodou nevadí různá šířka svarové mezery, je snažší kontrola natavení hran svarových ploch.U MAG je potřeba přesné slícování, stejná mezera a otupení, dobrý svařeč si ale také poradí.Jinak dneska se kořenová vrstva u potrubí svařuje metodou TIG a zbytek elektrodou.MAG svařování se používá hlavně pro svařence svařované v polohovadlech, kde se svařuje velkým proudem sprchovým přenosem v poloze vodorovné shora(PA,PB).Svary svařované sprchovým přenosem jsou čisté s hlubokým závarem.Kořen se v naprosté většině případů podkládá po otočení svařence jednou housenkou, nebo se svařuje z obou stran.V polohách se používá zkratového přenosu, který je velice náročný na správné seřízení a náchylný na vnitřní vady jako jsou studené spoje.Dneska jsou ale stroje s řízeným zkratovým přenosem, které umožňují kvalitní kořenové svary i metodou MAG.V loděnicích používají namísto plného drátu dráty trubičkové, které slučují výhody svařování poloautomatem a elektrodou a kde se tavná lázeň blíží ovladatelností k lázni metodou MMA a je použitelná i v polohách nad hlavou.
Editoval ŽOS (19-08-2012 18:48:51)
Offline