SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
kyslíku tam je čtvrtka a acetylenu je tam tak přibližně stejně možná spíš míň..jsou nejaka rizika např zpětný šlehnutí když bude malej tlak kyslíku nemuže to bouchnout nebo něco podobnýho??díky za radu..svišt
Offline
Dej si bachga na mastnotu, jinak pokud máš ochranu proti šlehnutí, tak je t ok, jinak dávej bacha na acetylen. když ti to šlehne zpět, tak rychle zavřít, a kvapem to dostat ven z dílny a chladit a chladit!
Offline
místní znalci, odborníci - např. moderátor jirkati tě odkáže na příslušné normy, které upravují zacházení s lahvemi.
Já ti můžu jen z praxe doporučit abys acetylen nedojížděl úplně nadoraz, nějakou atmosféru (bar) tam určitě nech, u topných plynů určitě hrozí zpětný zášleh - pokud tlak klesne tak, že plyn proudí pomaleji než je rychlost hoření. Kyslík můžeš vycucat nadoraz, většinou to ale nemá význam, v lahvi je ještě nějaký ten bar, ale s takovým plamenem už nic rozumného dělat nejde.
mrkni na tohle
http://www.youtube.com/watch?v=RoatgaQr … re=related
Offline
Díky bourači za ohodnocení. Ale teď vážně, zvlášť pro whiz23.
1, Ani kyslík ani acetylén se v lahvi nekazí, takže mohou být i s malým obsahem dlouhodobě skladovány.
2, Redukční ventil na tlakové lahvi ke své funkci potřebuje určitý minimální přetlak v lahvi. Pro acetylen je to cca 1 bar, pro kyslík cca 4 bary.
3, Lahve se "dojíždějí" na min. 0,5 baru C2H2 a cca 1 bar O2. Pak už totiž hořáky přestanou správně fungovat a u acetylenu hrozí zpětné šlehnutí, které se v nepříznivé konstelaci hvězd může dostat až do lahve a to znamená veliký průšvih. Lahev se začne ohřívat a bez dokonalého chlazení je její výbuch neodvratný. Takže zkušený svářeč čas od času při svařování či pálení sahne na acetylenovou láhev pro klid své duše, jestli se náhodou po nějakém zpětném šlehnutí neohřívá.
4, Správně umístěné hadicové zpětné ventily(klapky) proti proniknutí plamene k hodinám případné nebezpečí velice omezují.
5, A abych dodržel své zvyky - je prostě potřeba (a to i v domácích poměrech) plně dodržet normu ČSN 05 0610.
Offline
Tak pojisku pro zpětnýmu šlehnutí tam nemam mam starší autogen..
Bourač: a jak se muže stat že ten tlak klesne tak, že plyn proudí pomaleji než je rychlost hoření??to je jako tim že dochazí bomba?protože furt nechapu jak se to muže stat..acetylen mam na 1,2,a kyslik ma na tech 4..myslitě že ho mam dat taky na víc třeba 4,5-5 baru?a to video je slušný:)ale to boucha celej sklad..
Jirkati:ty klapky si určitě koupim bezpečnost je na prvnim místědík za ty tlaky..:)hodně si mi pomoch už jsem to pochopil:)
a jestě jsem se chtěl zeptat jak dlouho mužu řezat?
Dík všem:))
Offline
Pracovní tlaky jsou závislé na vykonávané činnosti. Pro svařování cca 0,6 barů acetylenu a 3 bary kyslíku. Maximální možná velikost hořáku 6 - 9. Pro pálení malým řezákem do pistole tlak plynu zůstává a kyslík zvednout na cca 5 barů. Pro pálení speciálním řezákem přímo na hadicích je možné dát až 0,9 barů acetylénu a až 8 barů kyslíku. To všechno jsou samozřejmě hraniční hodnoty při použití běžné autogenní soupravy. Při použití baterií lahví nebo třeba PB na řezání je to trochu jinak.
Doba řezání není při dodržení maximálních povolených odběrů nijak omezena.
Editoval jirkati (30-06-2012 18:27:23)
Offline
Stránky: 1