SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Prosím o pomoc. Sháním staré ruské elektrody UTP 614 kb na trafo. Tvořila se na nich taková škaredá struska ,ale svar byl vždycky dobrej . Jen v dobrém použitelném stavu. Nevíte někdo kde by se daly levně sehnat ???
Vím že se na nich učil svařovat ještě strejda Lenin ale je to otázka života a smrti. :-)
Offline
Myslím, že to ruské elektrody nejsou, ale to je jedno.
Kontakt: KSK Česká Třebová
http://www.kskct.cz/materialy/kat_utp.pdf
Editoval Petr (27-07-2007 09:48:29)
Offline
Prosím o pomoc.
Dostala se mi do ruky elektroda s označením SUPRA 8012 a
nemůžu o ní nic najít,Případně nejbližší možná náhrada.Díky za radu
Offline
Janku není to spíše SUPRA 6012 ? SUPRA 8012 podle mne neexistuje. A SUPRA 6012 je běžná rutilka pro svařování konstrukčních uhlíkových ocelí střídavým i stejnosměrným proudem. Lze ji tedy použít na trafo, usměrňovač i invertor.
Ještě bych doplnil, že je to velmi dobrá elektroda. Snadno se zapaluje a má výbornou stabilitu oblouku.
Offline
Děkuji za odpověď.Na elektrodě to jde přečíst docela blbě a žádný obal od nich není.
Offline
Obrázek štítku z elektrod SUPRA je v článku Vyznejte se ve štítcích na elektrodách.
Offline
Dobrý den přátelé,
dostaly se mi do rukou elektrody ETC PH 58 PRŮMĚR 2,5
Nevíte někdo na co jsou vhodné? dík
Offline
f.zalud napsal(a):
Dobrý den přátelé,
dostaly se mi do rukou elektrody ETC PH 58 PRŮMĚR 2,5
Nevíte někdo na co jsou vhodné? dík
Mělo by se jednat o bazickou elektrodu ke svařování uhlíkových ocelí, italské provenience, docela levnou. Více třeba na:
http://www.cdlive.lr.org/information/Do … /awcd2.pdf (str 27)
nebo
http://www.chobola.cz/pdf/cenikwww.pdf (str.3)
Tom
Editoval TomK (29-10-2008 20:04:21)
Offline
Přesně tak. Je to bazická elektroda pro svařování konstrukčních ocelí. Má nízkonavlhavý obal. Lze svařovat polaritou DC+, ale i AC. Z elektrod produkce ESAB jí přibližně odpovídají OK 48.00, OK 48.04, nebo OK 48.68.
Více o ETC PH 58 v PDF katalogu na straně 21: http://www.etc.it/file/otherelement/pj/ … _35026.pdf
Offline
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s obalenými elektrodami EB 121, EB 123 a jejich srovnání s OK 48.00, OK 48.04 ??
S elektrodami EB... se vaří poměrně dobře, problém je v nutnosti jejich přesušení. Na to by neměly být OK... tak náchylné.
Ale co ostatní vlastnosti OKček? (zapalování oblouku, jeho stabilita, kvalita svaru, nároky na čistotu svařovaných ploch, (koroze, staré nátěry,...) a další parametry?
Dík.
Offline
OK (Oskar Kjelberk ) nebo EB ( elektroda bazická ) je pouze obchodní název firmy ESAB. S přesoušením elektrod to nemá nic společného. Všechny čtyři druhy, které jste vypsal, jsou elektrody bazické a přesoušení je u nich stejné. Jedinou výjimku tvoří vakuově balené elektrody OK označované příponou VP ( Vac pack ).
Offline
Rozdíl mezi těmito dvěma řadami výrobků od stejného výrobce je prakticky zanedbatelný. Dá se dokonce předpokládat, že kdyby nebyly elektrody řady EB doposud uvedeny jmenovitě v některých starých, ale platných konstrukčních normách, že by jejich výroba byla asi zastavena.
Pokud se týká snížené navlhavosti, traduje se oblíbený omyl, že se elektrody řady OK nemusí sušit, protože nenavlhají. Je to samozřejmě nesmysl, protože každý bazický obal navlhat musí. Je to díky jeho složení neodstranitelná vlastnost. Snížená navlhavost tedy znamená, že po vysušení jsou elektrody OK o 2 - 3 hodiny déle použitelné než elektrody EB. Pokud se svařování týče, jsou elektrody OK trochu tekutější a za jednotku času se jich odtaví více. Při svařování v PA nepoznáte rozdíl, v PF je lepší pro OKčka trochu kratší oblouk a rychlejší postup. Zkorodované a natřené materiály se nesvařují, na takové může vařit jen lenoch. Kvalita se neukecá nedostatkem času ani nevykontroluje, ta se musí vyrobit.
Offline
Stránky: 1