SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Kdo mi poradí jak svářečku seřídit??? Žhavým drátem oblouk chytá krásně, (ze sváru na svár je vše v pohodě, pokud drát ale schládne, zase flusání. Absolutně nevhodné na sváry s časovou prodlevou. Máte někdo s touto svářečkou lepší skušenost než já? Sronávol jsem to např s jinými výrobci, ale toto je opravdu asi flusačka.
http://www.alfain.eu/dokumenty/009004/n … dustry.pdf
Offline
Nepoznám ten tvoj výraz, ale ak myslíš že ti to nechce chytať oblúk a celé miesto "ogrcaš" kuskami drôtu tak to urobí občas asi každá zváračka, možno by som hladal problém v zlom ukostrení, slabo utiahnutý silový spoj... Mne sa to stávalo ked som zváral v prípravku, stalo sa mi to aj 4-5x za den ale to sa v tom prípravku vystriedalo 800ks, a nikdy sa mi ho nechce čistiť medzi napočítanými kusmi, dozváral som 50 a čistil...
Offline
Vůbec si nezoufejte. ALF 349 je jedna z nejlepších svářeček na trhu.Váš problém souvisí zřejmě se špatně nastavenou přibližovací rychlostí. Trochu se zamyslete pak otevřete boční kryt, tam co se dává drát, tam naleznete čtyři potenciometry- předfuk a dofuk plynu, přibližovací rychlost, výlet drátu.Přibližovací rychlost nastavte tak, aby byla nižší než svařovací a váš problém je vyřešen.Tlumivku dejte na menší zatlumení.
Offline
Mělo by jít o seřízení předfuku... Chce to ubrat, aby než začne drát vyjíždět byl na něm už proud. Pokud je to tak šul nul, tak to dělá tuto neplechu...
Offline
Co s ní mám zkušenosti dělává to samý.Podle mně když dovařím udělá se mi na konci drátu žhavá kulička a její povrch se po zchládnutí okují(potáhne oxidy železa) a má pak zhoršenou vodivost.Štve mě to když svařuju tenký způsobem že lepím "bod na bod" a pak měním třeba v koutu směr a prodleva je delší oblouk to prostě nechytí když nechci mít svarek doflusanej,kusy drátu v kořeni,pomůže vzít štípačky a konec drátu prostě odstřihnout,místo kde jsem skončil přejet ocelákem a zas se jede vesele dál.Když stihnu přemostit prodlevu v čase kdy je konec drátu ještě žhavý je to "vklidu".Pomůže taky vařit s kratším výletem.Ty fígle s těma potenciometrama musím vyprubovat.
Offline
Zdravím, a děkuji Všem za odpovědi. Předfuk bude asi v pořádku, ( sluchem - : prvně fučí, potom se spožděním drát. ) Porosím - nemá někdo náhodou schéma zapojení ? s Ládes souhlasím , i kolega v práci - stejná svářečka, stejný problém. Žhavým drátem to jde,,,, compegy tento problém neznají. (jiný výrobce nebo lepe stvořená svářečka ) A odcakávat po každém sváru drát, aby mi chytl oblouk napoprvé na to prostě nejí ČAS. Proto ještě jednou prosím jestli někdo nemá schéma zapojení. Děkuji Všem.
Offline
ZDENÁL napsal(a):
Vůbec si nezoufejte. ALF 349 je jedna z nejlepších svářeček na trhu.Váš problém souvisí zřejmě se špatně nastavenou přibližovací rychlostí. Trochu se zamyslete pak otevřete boční kryt, tam co se dává drát, tam naleznete čtyři potenciometry- předfuk a dofuk plynu, přibližovací rychlost, výlet drátu.Přibližovací rychlost nastavte tak, aby byla nižší než svařovací a váš problém je vyřešen.Tlumivku dejte na menší zatlumení.
Zdravím, no s tou tlumivkou mi to není moc jasné, ,,, odboček na ní je skutečně více, svářečku jsem měl rozdělanou minulý týden a plošný spoj je nad podavačem a rovnačem drátu pod plechovým krytem.,, trymry jsem tam také zahlédl - na tom plošném spoji,,, ale kterým, a na kterou stranu a o kolik otočit netuším. Schéma by opravdu bodlo. Děkuji, nešťastnej svářeč.
Offline
Dobrý den,
nejsem z toho, co tu čtu, moc moudrý, ale než se pustíte do párání zdroje a než seženete schéma a než začnete točit s trimry /nic z toho Vám nepomůže/, podíval bych se na dohoření drátu. Dohoření drátu je funkce nastavení, která je v dokumentaci označena jako P6.
Ta to funkce zabezpečuje včasné dokončení svářecího procesu, je možné,
opakuji je možné,
že je nastaven poněkud delší čas a potom se výše uvedený jev může odvíjet od tohoto nastavení.
V opačném případě doporučuji výrobce ALFAin, ten poradí i fundovaně pomůže.
S pozdravem Zdeště
P.S. narážím však na jeden informační nedostatek:
tuto funkci má pouze ALF 349.2
pokud vlastníte ALF 349 tak funkci nastavení P6 tam nemáte.
Offline
Schema vám v žádném případě nepomůže, spíš se podívejte do návodu, odkaz je ve vašem přízpěvku, a mašinu si pořádně nastavte.Předfuk a dofuk minimální,dohoření takové, aby se drát upaloval cca 10 mm od špičky,přibližovací rychlost vždy menší než svařovací. Špička v hubici utopena cca 1mm, tlumivka / zem / zapojena dle výkonu jakým svařujete, malý výkon - malá tlumivka , velký výkon - velká tlumivka. Samozřejmostí je,že hořák je v perfektnim stavu a veškeré silové spoje zkontrolované , dotažené a vodivé.
Offline
Když nic tomu nepomůže, jde to řešit trochu prasáckým způsobem, který jsme nazval "předprsk" Prostě před začátkem svařování prsknout jakože bod, ale tak aby se kulička na konci drátu jen nažhavila a pak hned začít svařovat. Dělal sem to tak na jedné svářečce u nás v práci, která nemá ty seřizovací potenciometry a taky za studena (myšleno u drátu) špatně chytala.
Offline
Zdravím všechny účastníky, a děkuji za odpovědi.
Nejdříve naváži na Zdenála - drát se upaluje zhruba cca 10 mm od špičky, špička nová, hořák ve výborném stavu, spoje, kostra ok. špička v hubici utopena cca 2 - 3 mm, nemá na to vliv. Vyzkoušel jem i 1 mm. ,, i jiný průměr hubice (větší) Ale spíše bych chtěl skusit s tou tlumivkou, to bude asi problém, já běhám z velkých proudů na malý, aspoň najít střední cestu. Z C4 na B6, nejčastěji A Áčko to je pro děti a kutily co se bojí proudu, ale též jsem ho dříve používal na 1 mm plechy.
A nyní ještě k Rellikovi: tuto flignu též používám, a také používám takzvané odplivátko -( Před vlastním svárem odflušu drát na nějaký přenosný kus železa, až se vytvoří ten správný oblouk, přestanu, a vletím co nejrychleji na místo sváru a ihned vařím, tento postup má nejčistší svár, s nejmenším počtem kulí a takzvané flusání drátu odpadne.)
Tak a celkově : jak správně na tu tlumivku??? na ty odbočky? Má někdo aspoň foto? Jak to přehazovat? Děkuji Všem.
Offline
IMHO stačí přehodit kostřící kabel z jedné odbočky do druhé.
Offline
Zdravím, takže stačí jenom přehodit venku na svářečce kostru zem 1 nebo 2. Teda já si myslel, že se používají obě při svařování velkými proudy. Zítra to skusím. Díky ra radu.
Offline
Zdravím, vlastním svářečku ALF 349 má digitální voltmetr a ampérmetr, jak je možné když nastavím na svářečce napětí třeba na stupeň 10 a proud nebo posuv na 5,7 m/s že mi ten ampérmetr a voltmetr ukazuje pokaždé něco jiného jednou je tam 105 A a teď nevím kolik V a podruhé třeba 190 A a jiné napětí než prvně?? je to chyba svářečky??
Offline
No asi to nie je chyba síce ja mám Alf 280 HD synergy. Mne to ukazuje údaj ( A alebo V) pred koncom zvárania. Vždy je to iné ako som nastavil,ale nemá to žiadny vplyv na mnou nastavené pôvodné parametre tie sú aktuálne naďalej. Skús pozrieť v návode http://www.alfain.eu/dokumenty/009004/n … 29euro.pdf
Neviem či 349 to nemá trošku iné ,ale pokiaľ nemáš pri zváraní problém tak je to v poriadku.
Offline
to: mul je třeba si uvědomit že sváření není o nějakých nastavených parametrech během sváření se napětí a proud mění dle delky oblouku výletu drátu.Takže není divu že se mění napětí a proud, nechte svářet nekoho jiného a sledujte měřáky a poslouchejte oblouk.
Offline
Stránky: 1