SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 22-08-2008 00:13:37

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

zváranie hliníku s autogénom

Dobrý deň, od viacerých ľudí som počul že hliník sa autogénom zvárať nedá, avšak môj otec mi raz opisoval že aj týmto spôsobom to je možné, pričom na zvárací drôt sa nanesie nejaká látka podobne ako borax pri zváraní mosadze al. medi.
Viete mi niekto poradiť o akú látku sa jedná a či sa dá bežne kúpiť?

Offline

 

#2 22-08-2008 07:23:56

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: zváranie hliníku s autogénom

sqad napsal(a):

Dobrý deň, od viacerých ľudí som počul že hliník sa autogénom zvárať nedá, avšak môj otec mi raz opisoval že aj týmto spôsobom to je možné, pričom na zvárací drôt sa nanesie nejaká látka podobne ako borax pri zváraní mosadze al. medi.
Viete mi niekto poradiť o akú látku sa jedná a či sa dá bežne kúpiť?

Hliník se svařovat autogenem dá, sám jsem tím svařoval kdysi profesionálně v podniku Frigera Kolín trubičky do výparníků chladících zařízení. Nicméně, doporučuji vám si to vyzkoušet, než se pustíte do svařování něčeho na čem vám záleží. smile Lze svařovat pouze drobnější věci a proto je použití touto metodou dosti omezené. Je otázkou praxe poznat přesnou dobu tavení a je při tomto způsobu dosti problematické vidět tavnou lázeň. Je dobré použít jako přídavný drát AlSi5. Použít nastavení plamene s mírným přebytkem acetylénu. Kde koupit odpovídající tavidlo vám zde jistě někdo poradí.

Jinak tavidlo se skládá z těchto látek:
420 g chloridu draselného
300 g chloridu sodného
120 g chloridu lithného
80 g fluoridu draselného
80 g kyselého síranu sodného

Spíše bych zkusil toto pájení: http://video.google.com/videoplay?docid … welding%22 pokud to někde  seženete. To by autogenem muselo jít naprosto bezvadně smile Ale na dokonalé a jednoduché svařování Al je vhodnější TIG AC odpovídajích parametrů tomu, co chcete svařovat.

Offline

 

#3 22-08-2008 18:46:13

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: zváranie hliníku s autogénom

Ahoj přesně tohle bych si chtěl vyzkoušet ale zatím jsem nenalez tady v čechách nikoho kdo by to sem dovážel..

Offline

 

#4 22-08-2008 18:56:53

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: zváranie hliníku s autogénom

Zdravím též. Já jsem to pájení zatím taky nezkoušel, zatím jsem se k tomu nedopracoval. Na českém internetu jsem však našel toto:


http://www.welco.cz/katalog/welco-1414f/

http://www.welco.cz/katalog/hlinik-a-sl … de-pajeni/

Což nevypadá zle... smile

Offline

 

#5 22-08-2008 21:23:35

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: zváranie hliníku s autogénom

Ten durafix jsem objednával z kolegou tuším z Anglie. Je to taková trochu Horstovina... funguje to, ale žádnej zázrak to není. Podle analýzy od kamaráda je to v podstatě slitina hliníku a mědi (přesnější složení si už nepamatuju). Na nějaký "slepení" prasklýho věšáku na kabáty to je dobrý, ale jinak spíš ne. Oni maj dokonale zmáklou prezentaci... stejně jako každej teleshopping a podobný. Osobně jsem s tím letoval jen malý hliníkový chladiče pro elektroniku a prasklej rám řezačky na dlaždičky. Těch tyček bylo jen pár a za dost šílený peníze.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče