SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Na základě rad v tomto fóru se chystám zakoupit MIG-MAG poloautomat třídy OMI 165. Teď je však uvedená novinka OMI 166 ale není možné zjistit, jaký je rozdíl oproti předchozímu populárnímu modelu 165. Nevíte prosím někdo v čem je u nich rozdíl?
Ještě bych měl dotaz, v čem se liší (pochopitelně mimo napájení a tím i výkonu) model OMI 204 oproti zmiňovanému OMI 166. Mám k dispozici 3-fázový proud (3x400V), ale rád bych věděl, jestli toto napájení má vliv i na něco jiného (stabilita oblouku...), než na zvýšení výkonu svářečky. Svářečky tohoto typu jsou klasická trafa (ne invertory) a s tím může souviset výsledné vyhlazení usměrněného napětí.
Pokud mi výrobce na tyto otázky odpoví (nemá na svých stránkách kontakt na technickou podporu...) podělím se s informací.
Offline
3F mašina at je to Omi 204, nebo 205 vždy bude mit lepší svařovaci vlastnosti oproti 1F mašine jinak OMI 204/165 jsou na civky D200=5KG dratu a Omi 205 už na na civky typu D300= 15-18 KG svařovaciho dratu..
Offline
Pokud se nemílím, tak i OMI 165 jede na velké 15 kg cívky drátu. Párkrát jsem s ní svařoval, tak vím.
3 fázové stroje mají lepší svářecí vlastnosti než jednofázové. Větší výkon má navíc na druhou stranu při třífázovém provozu i menší odběr, protože se to rozloží na tři fáze a vyšší primární napětí. Příklad: kdyby byly dvě stejné svářečky s klasickým trafem 160A, jedna jednofázová a jedna třífázová, tak ta jednofázová bude brát proud na primáru 16A, zatímco třífázová při stejném výkonu na sekundáru si veme ze sítě třeba 12A. Oblouk hoří stabilněji. Nevýhody jsou zase např. větší rozměry a hmotnost.
Offline
16A v jedné fázi odpovídá (při stejném účiníku) cca 9,2A ve třech fázích. Figuruje tam odmocnina ze tří...
Offline
mam 204.. mozna bych ja osobne zkusil zas 1F ,nemusim tahat tak velky kabel a zasuvku najdu vsude,ale ne asi s takovym jistením,jen premyslim za sebe. ja se rozhodl pro 204,prece jen ma vice amper a to se neztratí,je uzka oproti 205,kvuli te 5kg civce,ale jak sem uz psal,neni problem to upravit na 15kg,vzdyt kazda civka jede jen na "bydle"
Offline
No každý podle svého gusta. Jinak já nevidím problém v cívce. Mě osobně 15kg cívka vadí a 5kg než vyvařím, tak mám nachystanou novou. Cena pro mě zanedbatelná...rozhodně lepší než se tahat s velkou těžkou mašinou....v době, kdy máme už možnost invertorových MIG strojů bych si teda klasiku na 15kg cívku nekoupil....ve firmě to bude určitě důležité (rozdíl cena 5kg vs. 15kg není vyloženě zanedbatelné). Ovšem domů bych si jí nevzal.
Offline
3f stroj je aspon podla mna skor do dielne kde ma svoje stabilne miesto,cievku jedine 15kg,stroj na 230 sa mi zda byt taky sikovnejsi aj ked potrebuje sused daco zavarit tam skor 5kg cievku,ono nie kazdy ma doma 3fazy a ked aj ano tak kolko krat je to este robene v starej norme takze nepasuju konektory...
Offline
Tady zase někdo chytá za slovo, že Pruduch. Já to psal jako vymyšlený příklad, nevím kolik to ve zkutečnosti je. Napsal jsem to jen pro názornost. Pokud bude více svařovat, určitě se vyplatí ta velká 15kg cívka. Na občasné prskání je lepší svářečka na 230V a malá 5 kg cívka.
Offline
Stránky: 1