SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Je to sice trochu mimo, ale i MIGem se dá pěoně svařit i relativně tenké Al plechy, i když pohlednost není zrovna silnou stránkou této metody sváření. Předehřát stači horkovzdušnou pistolí a pak už to jde samo. Osobně neměnší co jsem svařil byl Al plech o tloušťce 2mm s Omi 165 AlSi5 (obojí materiál) s AlMg5 ač je lepší pro MIG ohledně nezapékání do průvlaku , tak tam už jsem měl s tloušťkou 2mm problémy...mělo to už tendenci prohýbat základní materiál a nezáleželo jak jsem si mašinu nastavil.....prostě už to není pro tuhle mašinu vůbec ideální a to není Puls.
No to jen tak mimo řeč...přeci jen TIG je TIG.
Jinak musím konstatovat, že naučit se obvařit Al trubky bez úkosu hran k sobě se stěnou 2mm je opravdu chuťovka s MIGem (AlMg5 drát a zákl trubka AlMg5 Si5 podle štítku na trubce) použito na vodní okruh s destilkou do auta. Jde hlavně o tavení materiálu dovnitř trubky tedy hroucení stěny.
Offline
nevím jakou elekrodu na hliník ale kdesi sem tu četl vlákno i s obrázky jaká elekroda na co. Bylo to pekne vysvetleno A na tu porovitost skus si tu nádobu podfouknout netečným plynem. Jinak vnášíš hodně teple tak si to poheftuj na hodne místech. pak se ti nerozleze svárová hrana. Jinakk bych po zavaření zkusil kapilární zkoušku a pak vařil z druhé strany jen tam kde to teče. Jestli to máš nádrž na nejakou pohonou hmotu skuz na tu kapilárku jen perolej at zbytečně neutrácíš za spray. take to jde
Offline
oldaster napsal(a):
Mám s touto značkou ty nejlepší zkušenosti.
Určitě, je i nejlepší ne světě
Offline
gondis napsal(a):
..brousit wolfran do špičky při vaření hliníku má význam tehdy, když se wolfram na konci zakulatí a i tak se stejným výsledkem se projeví menší průměr wolframu. Nevim jak je na tom modrá elektroda ale se zelenýma od Plansee mám jen ty nejlepší zkušenosti. Pokud se to propaluje, jaké je nastavení Balance? A jestli to špatně zapaluje, tak to asi nebude zásluha elektrody..
Tak jsem kecal, i při svařování hliníku má vliv nabroušení elektrody.
Nabroušení elektrody při AC
Offline
Myslím,že je to taky podle mašiny,nové typy už to prý tak mají a ta špička jim neshoří po pár sekundách vaření.No a když se podíváš gondisi,čím to tam ten chlapík svařuje,je to jasné.Miller je určitě extraliga mezi svářečkama.
Offline
gondis> Na tom videu poukazují hlavně na fekvenci v TIG AC režimu. Tj barevná krabice cca 60Hz nemožnost dalšího nastavení. To že jim nehoří ta špička, tj nekulatí se je dáno vyšší frekvencí AC a ne úhlem elektrody pokud jsem to správě pochopil.
Offline
Miller? Nééé to je pilot promakanější!
Mluvilo se tam o zaostření oblouku, to má za vinu naostřená elektroda a vyšší frekvencí se docílí většího výkonu...
Offline
Zakulacení wolframu je dáno jeho průměrem vzhledem k použitému výkonu. Těžko zakulatit 4 mm wolfram 20A. Já raději svařuji silnější elektrodou nabroušenou do pozvolné špičky a ta se pak zakulatí podle výkonu.
Offline
Jasná věc, ale to video bylo o tom, jak nabroušení elektrody má vliv i při svařování hliníku na zaostření oblouku.
Offline