SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Super, díky lidi. Ten Berlan vypadá dobře oproti tomu Orionu :-) hned to zkusim na Aukru + nějaké wolframové elektrody a můžu se pokoušet o sváření. Snad se to rychle naučim ;-)
Offline
Prodejce má normální e-shop - www.bergland24.cz respektive http://www.bergland24.cz/svareci-techni … or-bwig180 , netřeba šaškovat s Aukrem .
Editoval Pruduch (09-05-2011 18:01:36)
Offline
Tak svářečku jsem zakoupil a teď ještě přemýšlím, budu svařovat nerezový plech 1 mm a nejsem si jistý jakou přesně wolframovou elektrodu k tomu koupit. Nemáte nějaký typ? Ještě jsem koukal na svářecí drát a zrovna se mi nechce kupovat celých 5 kg drátu, ale asi budu muset
Offline
5 kg balenie ticiek na tig ? to si bol vo velkoobchode ved sa to bezne predava po kusoch
Offline
Té elektrody jsem si ani nevšiml, díky. Jinak jsem právě myslel, že se kupuje celé balení drátů. Náhodou u nás v práci teď svařují nerezové trubky, tak jsem pár drátů na nich vyžebral a trochu koukal jak sváří tigem
Offline
Radek09 , ne nevypínám zdroj při výměně wolframavé alektrody .
Offline
Ani neznám důvod proč bych ho měl vypínat .
pokud ho znáš tak mi ho prosím napiš .
100A je bezpečnostní limit .
Offline
Tak jsem dneska vyzkoušel toho Berlana BWIG 180 na nerezu a moc se mi nedařilo. Zřejmě jsem přehříval materiál a celé to bylo šedivé a vůbec nějaké hnusné Když jsem se pokoušel o rohový svár, tak mi vůbec nešlo pracovat s přídavným materiálem a udělal jsem malou hromádku nebo kuličku s kterou mi nešlo nic dělat. Neporadíte mi někdo jak nejlíp na to? S tigem jsem úplnej začátečník. Zkoušel jsem to s wolframovou elektrodou 1,6 mm šedivou a zlatou, přídavný materiál nerez o průměru 2,2 mm a 1,6 mm. Budu vděčný za každou radu.
Offline
KATOR napsal(a):
Tak jsem dneska vyzkoušel toho Berlana BWIG 180 na nerezu a moc se mi nedařilo. Zřejmě jsem přehříval materiál a celé to bylo šedivé a vůbec nějaké hnusné Když jsem se pokoušel o rohový svár, tak mi vůbec nešlo pracovat s přídavným materiálem a udělal jsem malou hromádku nebo kuličku s kterou mi nešlo nic dělat. Neporadíte mi někdo jak nejlíp na to? S tigem jsem úplnej začátečník. Zkoušel jsem to s wolframovou elektrodou 1,6 mm šedivou a zlatou, přídavný materiál nerez o průměru 2,2 mm a 1,6 mm. Budu vděčný za každou radu.
Teda nevim jak silnej matroš vaříš, ale přídavnej materiál by měl bejt tenší nežli svařovanej.Dej tam širší wolframovku aspoň 2,4 nejlíp červenou ta dýl vydrží.Nevim co sem k tomu dostal za šmejd ale ta 1.6 mi prostě shořela-možná sem měl dát více plynu aby se uchladila. použij těch 30 až 40 ampér na milimetr matroše.Zkoukni videa toho chlápka.
http://www.youtube.com/user/BrazilWelds#p/u
Editoval bejmar (14-05-2011 09:38:36)
Offline
Zkusim teda tu elektrodu 2,4 a slabší přídavnej matroš. Když jsem zapoměl pustit argon, tak mi taky uhořela ta elektroda, to jsem koukal. Jinak na videu to vypadá moc hezky a jednoduše, ale když to zkoušim doma, tak je to hrůza.
Offline
alll napsal(a):
tenhle inventor nato že ma tig hořak je levny, ale nelibí se mi jeho zatežovatel 100% na 60A je strašně malo... Označení:SV125-O
Popis produktu: Svářecí invertor ORION 125EL/ARC162ST SET
Invertorový svařovací stroj TUSON s možností TIG. Vyznačuje se vysokým výkonem, nízkou spotřebou el. energie a vynikajícími svařovacími vlastnostmi. Je lehký, malých rozměrů a hlavně spolehlivý.
TECHNICKÁ DATA Napájecí napětí 50/60 Hz 1x230V Svorkové napětí 80V Svářecí proud 10 - 125A Pracovní cyklus 15% 125A, 60% 80A, 100% 60A Hmotnost 5,0 KG Příslušenství svařovací kabel,držák elektrod,zemnící svorky,svářecí štít,kladivo,kartáč, TIG hořák to už raddši tohle:http://www.rulik.cz/index.php?akce=sortiment&akc=detail&zbozi=2239 klidne gamu 160, nbo gama 165 profi a hořak tig a kabely si mužete dokoupit zvlašt za zvyhodnene ceny jde oto že ten inventor orion je strašne slaby... jinak: napadne se podobat tomuto innveentoru z tohoto članku: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008050201
-----------------------------
Jsem tady nový, ale trochu problematice rozumím. Mírně si dovolím oponovat s tým inventorem Tuson Orion 125EL. Je docela zásadní, jestli uváděná hodnota zatěžovatele je měřena ve 20stupních, nebo 40stupních. Ať se nehodnotí nesrovnatelné! Ten Tuson uvádí tyto hodnoty při 40stupních, takže při 20stupních se to posue do velice zajímavých hodnot. Zatěžovatel 60% bude zřejmě okolo 100A, což pro domácí použití není nijak špatné a trochu to srovnává skóre s Gamou. Tedy pokud zatěžovatel u Omicron Gama je uvedem při 20stupbních. Ale pokud porovnáme cenu za Tuson 1254EL včetně výbavy na TIG a když ke Omocron Gama dokoupíme všechny díly (kabely, TIG), tak je cena úplně někde jinde. Jediné, co mě motá hlavu je značka MAGG, což je asi "čína". Ale zase je nabízí kdejaký obchodník a pokud u nich očekávám zdravý rozum, zřejmě se o nějak poruchové zařízení nejedná. Myslím, že není problém svařovat MMA elektrodou až 3,15mm. ano, sice asi 3,5minuty, ale určitě s tím není problém. Spíše pro někoho může být limitující max proud jen 125A. Úplně nevyhovující je však svařovací štít, zralý tak do popelnice.
Kritici Tusona, můžete uvést, že pokud má tento Orion 125EL + TIG zatěžovatel při 20stupních 35%=125A, 60%=100A a 100%=80A, přitom není poruchová, zda je již přijatelná pro domácího kutila? Ať zbytečně nemateme hlavu méně znalým.
Offline
Na inventory firmy Tuson, přesto že je tady haníte, jsou docela dobré ohlasy. Třeba zde: http://www.svarecky-obchod.cz/invertory … 62-set.htm
Navíc je to na inventor s proudem do 150A, který má podobný zatěžovatel, jako Orion 125EL, jen vyšší proud. Uvádí se u něj i TIG, ale nemá samostatný přepínač režimu. Pokud někdo inventory Tuson vlastní a má s nimi zkušenost z domácího svařování, přidejte své hodnocení. Ostatním "kritikům" jen upřesňuji, že uváděný zatěžovatel je při 40stupních, takže porovnávejte obdobné data. Ale podle ohlasů na odkaze výše vypadají, že jsou v pohodě.
Offline
A pro ty, kteří výše uvedeným mým příspěvkům nevěří, tady je důkaz, že obě české firmy udávají zatěžovatel při 20stupních, ale ten haněný TUSON udává zatěžovatel při 40stupních. Pokud to srovnáme, tak by zřejmě Tuson měl při 20stupních zatěžovatel 45%=125A, 60%=100A, 100%=70A (80A?). Kromě maximálního proudu je zatěžovatel téměř stejný, jako Omicron Gama 131. Přitom tu Gamu klidně doporučím pro takové to "domácí žvýkání". Takže komu stačí jen občas vařit 3,15 a základem budou elektrody 2,5 a 2,0, klidně i Tuson bez problémů vyhoví.
Stačí kouknout za problém "zatěžovatel" zde:
Uvedené teploty pro obě české firmy:
http://www.alfin-trading.cz/clanek/co-b … varovani/1
a návod na Tuson Orion 128EL, bod 1.3 :
http://eshop2.ivl.cz/svarovaci-stroje/8 … ion-125-EL
Docela nechápu, proč prodejci, třeba tohoto Tusonu, neuvádějí při zatěžovateli teplotu 40stupňů, vždyť tak tento invertot znevýhodňují oproti jiným. A někteří "odborníci" se ani neobtěžují správná data hledat. Prostě od pasu střílejí "hrušky a jabka". Ale kvalitu a dostupnost pozáručního servisu si kazdý musí ověřit u svého prodejce sám.
Editoval Ivico (10-03-2013 22:14:05)
Offline
No ja neverim tomu co je napisane a je mi jedno ci tam bude 20-40°C a aky zatazovatel pri akom prude. To su len take orientacne udaje +- 20°C a +- 50A hore dole ze teda skor dole. Ked som zvaral radlicu na bager, tak som zakladal elektrody za elektrodou a tam o zatazovateli 60% nemohla byt rec.
TUSON neviem ale niekde tu je rozobrata plazma a ta ma len dve trafa pritom parametre take iste ako berlan plazma ktora ma 3 trafa (a pochybujem ze cinani vyrobili lepsie trafo) Tak ze premna plati kym neuvidim rozobrate pisat si mozu co chcu. Pokial to ma byt poriadni stroj musi stat viac ako 400E. lebo inak sa tie uspory niekde prejavia.
P.S. ten Tuson orion podla parametrov vychadza biedne, nechcel by som zuzlať 3,15 na nom (nedaj toho na predlzovaku)
Zvaral som berlanom a musel som to osolit na 120A pri TIG horaku, tak ze si myslim, ze radsej par korun priplatit a kupit BERLAN, sice je tazsi ale ma dobre riesene chladenie. (spolahlivost sa uvidi casom)
Zatial pokial viem vsetky zavady sa vyriesili reklamaciu, a ikto sa este nestazoval ze to spalil.
Inak je vypredana zase.
Editoval Atlan (11-03-2013 09:53:55)
Offline
Nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Oplati sa mi ako uplnemu zaciatocnikovi vo zvarani spravitsi zakladny kurz na TIG a hned nato uradne skusky na nerez? Najdem si pracu ako zaciatocnik? Alebo si na zaciatok spravit inu metodu napr. CO2 ? Co som si pozeral ponuky prace je dost ponuk na CO2 ale zas je dost ponuk aj na TIG takze neviem co skor. Mam SPS strojnicku o zvarani nieco viem ale je to skor teoria ako prax. Ucim sa rychlo poradte mi prosim dakujem za vsetky rady
Editoval lubo.k (11-11-2013 09:15:34)
Offline
Ak sa nemýlim , tak si už jedno vlákno založil tu: http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=4962 .
Nezasieraj fórum otázkami o tom istom ...
Offline
m.evil napsal(a):
Ak sa nemýlim , tak si už jedno vlákno založil tu: http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=4962 .
Nezasieraj fórum otázkami o tom istom ...
Vdaka za radu.
Prepac sle fakt potrebujem poradit aby som sa vo zvaracskej skole vedel aspon trochu vykoktat ze co vlastne chcem
Editoval lubo.k (11-11-2013 18:51:15)
Offline
To mi fakt nikto nevie poradit?
Offline