SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-03-2011 19:09:55

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

naprasklá kyvka materiál předpokládám 25CrMo4

Zdar, budu svařovat prasklinu na kyvce ze čtyřkolky, materiál předpokládám že by měl být 25CrMo4 prasklina je cca 3-4cm není dokola takže to ještě neupadlo je to v míste profilu kde nebyl svár a je staršího data takže je zasažena korozí, ale nic výrazného, bude to dle historie stroje něco únavového. Zajímá mě jestli to mám takzvaně přejet nebo bude lepší bodovat trochu větším proudem. já bych tak nějak intuitivně volil ten druhý postup. plyn 8Co2 92Ar drát ještě nemám ale sháním něco příslušného k materiálu.

Offline

 

#2 29-03-2011 09:41:15

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: naprasklá kyvka materiál předpokládám 25CrMo4

Böhler DCMS-IG, Union ICrMo atd. Svary by měli být větší, případně koutové. Jsou sice podobně legované, ale mají nižší obsah uhlíku a nižší pevnost, než ta trubka.
A chce to předehřát. U tenkostěnných trubek a metody WIG nemusíte tolik, ale ca. 150°C-200°C chybu rozhodně neuděláte.

Offline

 

#3 29-03-2011 21:23:03

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: naprasklá kyvka materiál předpokládám 25CrMo4

Dík za informaci, je to profil jekl a prasklina je z části přez ten profil jako dokola. Takže je to na ploše a zasahuje to zaroh toho jeklu. přibližně uprostřed té kyvné nápravy, to je jasný jak se stím skáče tak to praská. ještě přez to v ose hrany toho jeklu dám zesílení- výztuhu ten CrMo materiál mám.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče