SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Prednedavnom som lacno kupil 15kg cievku 1.2mm NEREZOVEHO trubickoveho drotu.
Prepokladam, ze knemu nepotrebujem ochrannu atmsferu (plyn napr. argon).
Neviem ci je to pravda ze pri pouzivani trubickoveho drotu je potrebne vymenit polaritu (- na horak a + na zemniaci kabel). Mohol by mi to niekto vysvetlit ako to s tym trubickovym drotom vlastne je?
Dakujem.
Offline
Škoda, že jste nenapsal označení toho drátu a výrobce. Pravděpodobně předpokládáte špatně, že nebudete potřebovat ochranný plyn. V tomto případě, by mělo stačit CO2. Polaritu je třeba měnit jen u bazické trubičky a to ne ve všech případech.
Napište označení a výrobce a určíme vše přesně.
Offline
Teď tu koukám do katalogů ESAB a Lincoln Electric a s těmi trubičkami je trochu choas. Ale žádný z nich pro své plněné dráty nepředepisuje přímo jenom CO2. Vždy je tam jako první uveden M21. Počkáme na "fofo" jaké bude celé označení a uvidíme, co se dá dělat. Pravdou ale je, že naše firma již od plněných drátů ustoupuje. Ještě tak nějaké Innershieldy, ale i ty jsou zbytečně drahé. Prostě někteří všichni výrobci tohoto přídavného materiálu už nevědí, co za to chtít.
Editoval jirkati (29-01-2008 07:31:02)
Offline
Na stitku na cievke pise: Welding Alloys Tetra S 308L-G
Offline
fofo napsal(a):
Na stitku na cievke pise: Welding Alloys Tetra S 308L-G
No fakt. Trochu jsem zagůglil a našel jsem tento odkaz. K výše uvedenému drátu je tam jako ochranná atmosféra alternativně 100%CO2 nebo směs 82%Ar+18%CO2. Jinak tento drát musí mít ochrannou atmosféru. Nejedná se o trubičku s vlastní ochranou. Náplň v trubičce má jiný úkol než tvořit ochranné plyny. Například jsou v náplni legury pro dolegování svarového kovu. Ochrana je tedy tvořena standartním ochranným plynem. Polaritu jsem nezjistil, ale vsadím se, že bude klasická: drát je na PLUS.
Offline
Vidím, že budu muset změnit část přednášky o nerezech pro svářeče. Když jsem to zde po poledni viděl, zavolal jsem si na technickou podporu firmy Boehler v Rakousku. Tam mi potvrdili, že součástí náplně trubičkového drátu je i vápník, který na sebe váže C na karbid vápníku. Tím nedochází k masivnímu rozpouštění C v tavenině.
Offline
Ten drát je opravdu na +
http://exchange.dnv.com/taridocs/TAW-CE … baaxxx.htm
Ten svár bude s největší pravděpodobností pokryt struskou. Až to vyzkoušíte, dejte vědět, jak šla struska odstranit. Jestli lehce, nebo jste do toho musel hodně mlátit.
Ještě malou radu na závěr. Pokud budete chtít aby vám to nerezlo, používejte na otloukání nerezové nářadí a na čištění nerezový kartáč. Toto nářadí nepoužívejte na nic jiného.
Pro Jirku: Díky za informaci o tom vápníku, taky mi vrtalo hlavou co se děje s tím uhlíkem
Editoval Petr (29-01-2008 18:40:08)
Offline
No dnes som volal tomu kamartovy co mi ho doniesol a tvrdil mi, ze ak s tym zvaraju obcasne v CO2 tak ani nezisti, ze mu dosiel plyn. Ale v CO2 ide struska oklepat dost tazko, takze vacsinou zvaraju v ochrannej atmosfere Feromix C18 (82%Ar+18%CO2) a ze vtedy to ide paradne a aj struska sa lahucko bez problemov oklepava dole.
Editoval fofo (29-01-2008 22:30:54)
Offline