SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 16-11-2010 17:09:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: koupě CO

Tak pokud umíte trošku svařovat se svářečkami na obalenou elektrodu, tak bych neváhal. Cice některé sváry nejdou elektrodou udělat vůbec, nebo jen velmi obtížně, ale pořád lepší, než to lepit COčkem, se kterým nemáte vůbec žádné zkušenosti.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#27 16-11-2010 17:51:50

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: koupě CO

varok napsal(a):

Tak pokud umíte trošku svařovat se svářečkami na obalenou elektrodu, tak bych neváhal. Cice některé sváry nejdou elektrodou udělat vůbec, nebo jen velmi obtížně, ale pořád lepší, než to lepit COčkem, se kterým nemáte vůbec žádné zkušenosti.

muj pocit je jinší_  než neco lepit elektrodou když to človek moc neumí tak se ceočkem naučí dříve svařet  jen si neco přečíst a dodržet technologii svařovaní co2 ceočko dela čiste svary, zato elektroda dela strusku a musí se oklepavat struska..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#28 16-11-2010 20:01:31

ji.mudra
Člen
Registrovaný: 25-10-2010
Příspěvky: 9

Re: koupě CO

No já nevím,před cca 4 lety jsem koupil levnýho einhela CO za cca 7500 ,nikdy předtím jsem s tím nevařil a vpohodě,zgenerálkoval jsem karoserie našich dvou mazlíků,svařil vrata,vrátka a spoustu okolo,invertor mám a už skoro nepoužívám,jestli ono to nebude také o šikovnosti svářeče :-)

Offline

 

#29 18-11-2010 16:02:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: koupě CO

Však já nikomu nenutím, aby si koupil invertor a nekupoval COčko. Ale když tazatel psal, že už má něco navařeno s elektrodami a COčko ještě nikdy nedržel v ruce, tak bych volil tu první možnost. Je pravda, že sváření elektrodou dělá strusku a musí se oklepávat, ale zase pokud mu nemá kdo ukázat, jak COčkem svařovat, je to běh na dlouhou trať. Já nejsem bůhví kdo, ale trvalo mi taky hooodně dlouho, než jsem se naučil dělat alespoň trošku slušné sváry. jak jsem psal výše, není to jak si spousta začátečníků myslí, zmáčknu tlačítko a ono to už jede samo!


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče