SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Zkoušel jste někdo MIG pájení (bronzovej drát či co) s obyčejným zdrojem (ne synergický) ? Mám hobby zdroj Iskravar MIG 170L. Pokud to vůbec má cenu zkoušet co potřebuji za plyn, bowden, průvlak větší (jako na Al) nebo stejný jako na ocel. Mám plyn Linde Corgon 18, ale možnost si půjčit Corgon 2, popř. čistej Argon. Dík.
Offline
Je to drát označený CuSi3. Ochranný plyn argon 4.6. Vhodnější je pulzní svařování, ale s vaším zdrojem to půjde taky. Myslím, že stejně žádný výrobce nemá synergickou křivku pro tento druh přídavného materiálu na běžném odbočkovém zdroji. Parametry nastavíte stejně, jako pro běžnou ocel. Nesmí to kopat ani zahořívat do průvlaku. Svařovací oblouk bude trochu neklidnější díky odpařujícímu se zinku ( zinkové páry jdou proti oblouku ). Parametry by měli mít takovou hodnotu, aby když otočíte plech po svařovaní na druhou stranu nebyl spálený pozink. povrch. Bowden je lepší teflon a zavádět drát do hořáku ručně. Ovšem nečekejte zázraky. Rozstřik drátu bude poměrně velký. Cena drátu cca 700 Kč za kg.
Offline
Ruční pájení metodou MIG je velmi obtížné, protože je nutné držet neustále přesnou délku oblouku. I malá změna s sebou nese dramatické nerovnosti ve "sváru" a studené spoje. My po robotizovaném pájení MIG děláme opravy metodou TIG, která pájení ocelí mosazí (CuSi3, CuAl8) velmi dobře zvládá. Pozor, směs s názvem Corgon 2 je 5%CO2 + Ar. To je pro pájení obloukem nepoužitelné.
Offline
No ten drát 700 Kč/kg to je síla. Dá se sehnat něco menšího než cívka 5 kg ?
Offline