SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-09-2010 15:36:05

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

dvoukladka

zdar, napadla mě jedna věc. mám omi180 a zda by šla dovnitř předělat dvoukladka. ptám se proto že nemám ponětí o kompatibilitě podavačů a zda by se to vyplatilo. výkonově mi stroj vpodstatě vyhovuje.

Offline

 

#2 16-09-2010 16:34:25

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: dvoukladka

Máte asi na mysli 4-kladku? Dvě hnané vespod s drážkou a dvě přítlačné bez drážky nahoře. Tak teoreticky by to šlo udělat, jde jen o to uspůsobit držák celého hnacího zařízení na větší 4kladkový systém. Jde o to jestli je to opravdu potřeba. V tuto chvíli bych to nazval tuningem, protože svářečka ani svářeč v tomto stroji 4kladkový posuv prakticky nevyužije. Efekt to má u silnějších strojů například s pulzem nebo i bez, kde je potřeba stabilní a silný posuv. Jde taky o délku hořáku, pokud byste měl 5timetr a 16tikilové cívky drátu tak bych o tom možná uvažoval.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 16-09-2010 21:25:51

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: dvoukladka

Ano to jsem myslel (4kladku),  hořák mám 3m dutchweld a používám 15(16)kg cívky, jedná se mi o to že někdy vaří pěkně ale stačí trochu hořákem uhnout do jiné polohy (zklonit nebo tak něco)a je to horší používám MAG plyn a s čistým co2 to bývalo někdy utrpení. Svářečku mám od začátku novou a vždycky to tak bývalo. Stím magem je to jakš takš. Nedávno jsem prošel dílnou jedné větší svářečské firmy a zrovna tam cosi vařili a to byl zvuk (vlastním hudební sluch) crrrrrrrrrr ta moje dělá fl-fl-fl-fl-fl-fl s cočkem a s magem flllllllllllll , :-) no jak to mám napsat, už jsem měnil bovden odmašťuju kladky. Záleží na tom jaká je poloha hořáku, ale nato nemám pořát čas a nervy přetlačovat svářečku a hledat kdy to bude lepší, tak jsem si myslel že by se stou 4kladkou zlepšilo rovnání drátu.

Offline

 

#4 16-09-2010 21:48:19

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: dvoukladka

nellospeed napsal(a):

zdar, napadla mě jedna věc. mám omi180 a zda by šla dovnitř předělat dvoukladka. ptám se proto že nemám ponětí o kompatibilitě podavačů a zda by se to vyplatilo. výkonově mi stroj vpodstatě vyhovuje.

nechce te puvodni podavač prodat?


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#5 17-09-2010 02:26:33

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: dvoukladka

nellospeed napsal(a):

Ano to jsem myslel (4kladku),  hořák mám 3m dutchweld a používám 15(16)kg cívky, jedná se mi o to že někdy vaří pěkně ale stačí trochu hořákem uhnout do jiné polohy (zklonit nebo tak něco)a je to horší používám MAG plyn a s čistým co2 to bývalo někdy utrpení. Svářečku mám od začátku novou a vždycky to tak bývalo. Stím magem je to jakš takš. Nedávno jsem prošel dílnou jedné větší svářečské firmy a zrovna tam cosi vařili a to byl zvuk (vlastním hudební sluch) crrrrrrrrrr ta moje dělá fl-fl-fl-fl-fl-fl s cočkem a s magem flllllllllllll , :-) no jak to mám napsat, už jsem měnil bovden odmašťuju kladky. Záleží na tom jaká je poloha hořáku, ale nato nemám pořát čas a nervy přetlačovat svářečku a hledat kdy to bude lepší, tak jsem si myslel že by se stou 4kladkou zlepšilo rovnání drátu.

Dobrý den,
Jakým průměr drátu používáte?
Podavač neměňte! Při délce hořáku 3m to nemá smysl. Zaměřte se na cestu drátu od podávací kladky po špičku /průvlak/.  Náběh drátu /myslí se tím trubička eurokoncovky/ od kladek zvolte maximálně 3mm a bowden musí na konci hořáku dobře přiléhat k průvlaku. Lépe je, když je mírně tlačen průvlakem zpět. Bowden zvolte podle drátu, modrý pro drát 0,8 a 1,0.
Napište, kdy je problém největší, zda při začátku sváření nebo v po chvíli sváření nebo kdy?
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#6 17-09-2010 07:29:42

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: dvoukladka

nellospeed: to je divný, tam bude nějakej problém, Ominy mají silný motory a podávání by mělo bejt dostatečný. A pokud máte 3metr tak to je o to víc divný.

Takže nejdřív : oddělat kryt motoru a vyfoukat binec, mrknout na uhlíky - zahejbat s něma, nebylo by od věci očistit tu zašlou měď pod uhlíkama, to se dělá třeba šroubovákem a dá se na něj kousek smirku, roztočí se motor a obrousí se to. To by se vyloučil motor, pak správně zvolené kladky tzv. Véčka a na správný průměr drátu. Přitlak nastavit na 2-3max, jo ještě jsem si vzpomněl, stalo se mi, že horní přítlačná kladka byla jakoby utržená a protáčela se, pak se stalo to, co popisujete výše. Hořák je jasný, nový bowden, nakonci zabrousit do konusu aby pěkně zapadl do průvlaku a předpružit. Jako zkoušku na konci hořáku silou mezi dvěma prsty zmáčkněte drát (za chodu smile ) a pokud proklouznou kladky je vše v pořádku, ale přitom musí mít drát dostatečnou sílu. Pokud ho rukou nezastavíte tak je přítlaku moc a může se pak cuchat drát v podávání a pokud je ho moc málo tak se zastaví v sebemenším ohnutí hořáku. Pokud je přítlak hodně velký a přesto drát zastavíte pak je problém v motoru nebo v jeho napájení. A ještě na konec, jak je ten přítlačný plastový nastavovač přítlaku tak ten ma snahu se v tom zobáčku odírat, takže je dost možné že nastavení přítlaku neodpovídá. Hodně štěstí


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#7 17-09-2010 07:34:50

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: dvoukladka

nellospeed napsal(a):

Ano to jsem myslel (4kladku),  hořák mám 3m dutchweld a používám 15(16)kg cívky, jedná se mi o to že někdy vaří pěkně ale stačí trochu hořákem uhnout do jiné polohy (zklonit nebo tak něco)a je to horší používám MAG plyn a s čistým co2 to bývalo někdy utrpení. Svářečku mám od začátku novou a vždycky to tak bývalo. Stím magem je to jakš takš. Nedávno jsem prošel dílnou jedné větší svářečské firmy a zrovna tam cosi vařili a to byl zvuk (vlastním hudební sluch) crrrrrrrrrr ta moje dělá fl-fl-fl-fl-fl-fl s cočkem a s magem flllllllllllll , :-) no jak to mám napsat, už jsem měnil bovden odmašťuju kladky. Záleží na tom jaká je poloha hořáku, ale nato nemám pořát čas a nervy přetlačovat svářečku a hledat kdy to bude lepší, tak jsem si myslel že by se stou 4kladkou zlepšilo rovnání drátu.

Jinak problém zvuku je i v plynu smile Tedy převážně v plynu. Corgon 18 má mnohem lepší a příjemnější zvuk než čisté CO2, ale neberte mě za slovo jsou svářečky, které na poslech vaří suprově i na CO2 - To je na dlouhé debaty


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#8 17-09-2010 15:28:45

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: dvoukladka

používám drát 0.8 a modrý bovden, horší vaření bývá když vařím spíš na zemi tzn, hořák je skoro narovno, lepší je na ponku a mašinu vlevo zasebou. přítlak mám 3. brzdu volnější ale drát se nerozmotává. to napojení bovden průvlak nemám tak jak popisujete. ne že bych to měl uřezaný moc nakrátko ale určitě to do sebe netlačí spíš je to tak u sebe možná s 2mm mezerou. zkusím to změnit podle návodu i stím nabroušeným kuželem do sebe.

Offline

 

#9 17-09-2010 17:11:55

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: dvoukladka

nellospeed napsal(a):

používám drát 0.8 a modrý bovden, horší vaření bývá když vařím spíš na zemi tzn, hořák je skoro narovno, lepší je na ponku a mašinu vlevo zasebou. přítlak mám 3. brzdu volnější ale drát se nerozmotává. to napojení bovden průvlak nemám tak jak popisujete. ne že bych to měl uřezaný moc nakrátko ale určitě to do sebe netlačí spíš je to tak u sebe možná s 2mm mezerou. zkusím to změnit podle návodu i stím nabroušeným kuželem do sebe.

přitlak 3 je na tom podavači moc musi stačit 1max 2 jinak vam kladky olupují pomědeni dratu dolu a tim se bovden  zalepuje a pak to nesvařuje jak ma..

Editoval alll (17-09-2010 17:31:28)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče