SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 23-08-2010 03:30:17

fialax
Člen
Registrovaný: 23-08-2010
Příspěvky: 1

Rada při koupi

POtřeboval bych poradit od odborníka jake parametry by měla mít svářečka pokud ji chci používat na karosařinu z 95%. nepotřebuji profi svářečku ale urcite nechci setri na ukor kvality svaru. Rad by jsem take znal vas nazor na svarovani bez plynu "FLUX" jestli je svar stejne kvalitni a je sním mozne svařovat stejne tlouštky i materialy jako v ochranou atmosfeře? Takže vyhody, nevýhody a osobni zkušenosti. Díky tomu že nechci používat svařečku jen v domaci dílně hraje pro mne i malou roli vaha a velikost proto uvazuji o FLUX svařovaní. A nakonec jen jsem si vsiml že přepinače na regulaci rychlosti a svářecího proudu jsou odstupnovane podle predem navolených kriterii (př.: 1-8) a chtel bych vedet jestli to hraje nejakou roli a je lepsi se poohlednou po plynule regulaci? Dekuji předem všem za jakoukoli radu.

Offline

 

#2 23-08-2010 05:09:52

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Rada při koupi

fialax napsal(a):

POtřeboval bych poradit od odborníka jake parametry by měla mít svářečka pokud ji chci používat na karosařinu z 95%. nepotřebuji profi svářečku ale urcite nechci setri na ukor kvality svaru. Rad by jsem take znal vas nazor na svarovani bez plynu "FLUX" jestli je svar stejne kvalitni a je sním mozne svařovat stejne tlouštky i materialy jako v ochranou atmosfeře? Takže vyhody, nevýhody a osobni zkušenosti. Díky tomu že nechci používat svařečku jen v domaci dílně hraje pro mne i malou roli vaha a velikost proto uvazuji o FLUX svařovaní. A nakonec jen jsem si vsiml že přepinače na regulaci rychlosti a svářecího proudu jsou odstupnovane podle predem navolených kriterii (př.: 1-8) a chtel bych vedet jestli to hraje nejakou roli a je lepsi se poohlednou po plynule regulaci? Dekuji předem všem za jakoukoli radu.

tomu by vyhovel tehelvin bimax 4165 zavar trubičkou nebude tak silny jako při normalní ochrané atmosfeře..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 23-08-2010 11:32:41

jogi24
Člen
Registrovaný: 10-08-2007
Příspěvky: 164

Re: Rada při koupi

na fluxy rychlo zabudni. Porovnaj si cenu fluxu+klasickeho drotu s CO flasou.

Offline

 

#4 23-08-2010 13:39:21

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Rada při koupi

Já bych do trubičkového drátu taky nešel. Za prvé je cívka drátu několikrát dražší, než plný drát plus plyn a za druhé to má strejda a zdá se mi, že ty sváry nejsou dobré. Ale to je o vkusu každého. Na karosařinu raději něco levnějšího plus 0,6mm drát plus plyn CO2. Já bych doporučil s těch levných něco menšího od Telwinu a budete myslím spokojený. Možná že se dostanete do 10 000,- kč a vše komplet.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 23-08-2010 22:52:10

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Rada při koupi

varok napsal(a):

Já bych do trubičkového drátu taky nešel. Za prvé je cívka drátu několikrát dražší, než plný drát plus plyn a za druhé to má strejda a zdá se mi, že ty sváry nejsou dobré. Ale to je o vkusu každého. Na karosařinu raději něco levnějšího plus 0,6mm drát plus plyn CO2. Já bych doporučil s těch levných něco menšího od Telwinu a budete myslím spokojený. Možná že se dostanete do 10 000,- kč a vše komplet.

Po pravde ja jsem na svem stroji dnes vyskoušel trubičkovy drat sila zavaru je nejmene o polovinu menší než klasickym dratem 0.8 na stejnou rychlost posuvu a stejny svařecí proud prskalo to skoro jako klasicka elektroda sice strusky je ohodne meně, ale trubičkou budu svařovat vyjmečne a to jen nerez s mym strojem se da svařovat i venku když trochu fouká vitr mam přidano na ochranem plynu čiste co2 a normalni branu jsem zavařil venku v pohodě aniz by mi vitr odfoukl ochranou atmosferu u svaru taky hubice je co nejbliže ke svařovanemu mistu. z argonem bych tuto vec nedělal je drahy, ale ciste co2 je ohodne levnejší defakto hasičak z co2 zahali kde tu  škoda ho nevyužit..

Editoval alll (23-08-2010 22:52:27)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#6 27-08-2010 19:52:05

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Rada při koupi

Můj strýc má nějakou levnou svářečku někde z makra, globusu nebo odkud a je to jen na trubičkový drát. Má ji už asi 2 roky a kdysy za ni dal asi 5500,- kč. Mu to možná stačí, ale když jsem to zkoušel já, tak fialový hnus. Svár vypadal opravdu, jako by došel plyn. Navíc to při svařování hrozně prská, je to asi tou obrácenou polaritou a svár i když jsem se hodně snažil nešlo udělat nějak pěkně. Když už chce někdo šetřit, ať koupí nějakého Einhela ale s klasickým drátem a plynem. Potom ale ať nebrečí, že s tím nelze svářet. Navíc, pokud je někdo začátečník, potřebuje alespoň trošku slušnou mašinku. Jak mi kdysy říkal mistr na učňáku, když jsem se učil svařovat elektrodou: PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY JE POTŘEBA CO NEJLEPŠÍ MAŠINU. aŽ SE DO TOHO TROŠKU DOSTANE, TAK MU BUDE STAČIT I TO NEJLEVNĚJŠÍ CO JDE SEHNAT.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče