SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 29-07-2010 22:38:22

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

povlak na drote

dnes som siel po cca 3 mesiacoch zvarat a po otvoreni zvaracky som na drote zbadal naznak "korozie" myslel som si ze drot je pomedeny takze by k tomu predsa nemalo dojst ? stroj bol skladovany v suchom prostredi...si ani neviem predstavit co by to spravilo keby to mam niekde v stodole,da sa s tym povlakom nieco robit,treba do bowdenu pouzivat dake mazivo aby sa zabranilo jeho poskodeniu ?

Offline

 

#2 29-07-2010 23:09:56

Szabitch
Člen
Místo: Liberec(ko)
Registrovaný: 23-07-2009
Příspěvky: 501

Re: povlak na drote

Bowdenu se nic nestane,spíš je nemožný s tim pořádně něco zavařit...jednou jsme potřebovali narychlo něco dovařit a došel drát...v archivu smile zbyl jen takovýto zkorodovaný drát na 15 kg cívce (škoda vyhodit vždyt to znáte),i čtyřkladkový podavač v profi mašině měl problémy...rez zas*rala kladky takže drát prokluzoval i s 3m hořákem...naštěstí po "odtočení" nejhoršího se to zlepšilo smile zkus několik metrů odmotat jestli to nebude pod "horní" vrstvou lepší

Editoval Szabitch (29-07-2010 23:10:31)


Migatronic PI 250 AC/DC
AlfaIn ATA 350 Puls 2 Mobil
Lorch Handy 180
Speedglas 9100XX, Speedglas 9100XX + cleanair

Offline

 

#3 29-07-2010 23:49:33

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: povlak na drote

Szabitch napsal(a):

Bowdenu se nic nestane,spíš je nemožný s tim pořádně něco zavařit...jednou jsme potřebovali narychlo něco dovařit a došel drát...v archivu smile zbyl jen takovýto zkorodovaný drát na 15 kg cívce (škoda vyhodit vždyt to znáte),i čtyřkladkový podavač v profi mašině měl problémy...rez zas*rala kladky takže drát prokluzoval i s 3m hořákem...naštěstí po "odtočení" nejhoršího se to zlepšilo smile zkus několik metrů odmotat jestli to nebude pod "horní" vrstvou lepší

Szabitch ma pravdu odmotat z civky nekolik metru dratu  ja jsem z 5 kilove civky odmotaval 2 cele vrstvy dratu abych vubec mohl svařovat tim vypujčenym dratem me doma došel, tak jsem potreboval silnejší matroš zavařit a ono to jaksi 0,6 ma slaby zavar podavač by jel dlouho na plno než bych 0,6 udelal  5.svar co jsem potreboval svařit konstrukci z uček tak jsem si pučil drat. po odmotani 2 vrstev to bylo celkem v pohode šlo stim i svařovat ikdyz se za*ral bovden v hořaku tak jsem ho pořadne vyčistil a zas jede jako předtím..

Editoval alll (29-07-2010 23:50:56)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#4 30-07-2010 00:39:03

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: povlak na drote

Szabitch napsal(a):

Bowdenu se nic nestane,spíš je nemožný s tim pořádně něco zavařit...jednou jsme potřebovali narychlo něco dovařit a došel drát...v archivu smile zbyl jen takovýto zkorodovaný drát na 15 kg cívce (škoda vyhodit vždyt to znáte),i čtyřkladkový podavač v profi mašině měl problémy...rez zas*rala kladky takže drát prokluzoval i s 3m hořákem...naštěstí po "odtočení" nejhoršího se to zlepšilo smile zkus několik metrů odmotat jestli to nebude pod "horní" vrstvou lepší

zvarat to zvara normalne len som zostal velmo nemilo prekvapeny

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče