SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 22-07-2010 10:20:23

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Dotaz Cebora.

Dobrý den,

rád bych se na  vás odborníky prosím obrátil s dotazem ohledně mé staré svářečky Cebora Revolution Combi Turbo 888 - 130A.
Tuto svářečku jsem kupoval před mnoha léty jako novou. Byl jsem s ní velmi spokojen a používal jsem jí jen na slabé materiály s drátem 0,6 i když nebyl problém aby svařila jakýkoliv silnější materiál. Od pána , který zde v Plzni měl patrně zastoupení a který mě svářečku prodal jsem měl přislíbené i díly k svářečče, ovšem když jsem se ozval ,tak již nebylo nic....
Takže abych se konečně dostal k problému, který mám. Před časem se mě začal "lepit" drát na konci špičky. Zakoupil jsem úplně novou hadici s pistolí ,jelikož stejně nebylo možné sehnat původní hubici s malým průměrem , zvětšil jsem přítlak kladky na drát , rozebral jsem převodovku   posunu drátu, promazal soukolí a uložení koleček řidčím mazivem. Potenciometr pro změnu otáček posunu drátu funguje dobře a rychlost se snad nemění. Avšak žádná změna.  Dále jsem vyměnil kostřící kabel za silnější. Drát 0,6 kupuji zde v Plzni na Koterovské a nejedná se o nějaký značkový.
Můžete mě prosím napsat vaše názory nebo tipy ?

děkuji

Offline

 

#2 22-07-2010 16:46:18

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Dotaz Cebora.

Dobrý den,
vaše kroky směřují správným směrem. Provedl jste podstatnou údržbu a to je dobře. Drát 0,6 je dosti "choulostivý" na vymezení vedení drátu od podávací kladky k průvlaku. Zkontrolujte si bowden měl by mít světlost 1,3 maximálně 1,5 a nesmí být zlomený. Dejte zprávu.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#3 23-07-2010 07:26:59

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Dotaz Cebora.

Měřil jsem světlost bowdenu a ten má průměr 1,5 mm. Celá hadice i s pistolí je úplně nová a bowden není nikde zlomený. Drát prochází volně . Jen snad jedna maličkost . Bowden je zaveden v pistoli pouze před spínač plynu na jehož konci je zalisovaná spojka pro zašroubování . Nevím jaké má drát vedení od toho místa až ke konci průvlaku. Ale zcela jistě to bude víc než těch 1,5 mm. U původní italské hadice s malou pistolí byl bowden zaveden těméř před průvlak. Ale i tak to dělalo problém a myslel jsem, že právě výměna hadice by mohlo být řešením.

Offline

 

#4 23-07-2010 21:04:54

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Dotaz Cebora.

Je to origo řešení nebo nějaká samo domo úprava?Mně třeba stačí jen když mám průvlak s o 3mm kratším závitem(takový nouzový řešení) a už to dělá pestvo-došlehanej difuzor jak si proud hledal cestičky.Osobně bych si zkusil od někoho na zkoušku vypůjčit jiný hořák s hadicí


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#5 24-07-2010 06:24:35

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Dotaz Cebora.

Dobrý den,
myslím, že jste u cíle problému. Pokud bowden končí před mechanickým spouštěním plynu, potom jsou dvě možnosti: buďto za spouštěcí "kostkou" je ještě kousek bowdenu a nebo tam už není. Oba případy nejsou štastné řešení. Pokud tam je. potom po vyšroubování průvlaku jej uvidíte, tedy jeho konec. Pokud jej nevidíte a je tam pak je to stejně špatně i když tam není.
Ideální stav je bowden bez přerušení až k průvlaku. Drát 0,6 velmi rychle "pozná", že bowden má potíže. Náprava je možná.
Můžete, i na zkoušku, drát vyměnit za 0,8 a bude určitě rozdíl poznat, a nebo vyspravit hořák tak, aby bowden byl vcelku. Problém je v tom, že ne u každého výrobce hořáků to jde. Je potřeba jej prohlédnout a zhodnotit situaci.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#6 24-07-2010 11:44:17

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Dotaz Cebora.

Nejedná se o žádné samodoma, v těchto záležitostech bych nepouštěl do žádných experimentů. Hadici s spistolí jsem koupil nedávnou a nijak jsem do ní nezasahoval . Nevím kdo je výrobcem ,ale stála necelých 1400 Kč. 
Dle vašich rad jsem odpojil bowden v pistoli , je tam jak jsem již psal šroubovací spojka. Od tohoto místa kde končí šroubovací spojka bowdenu až po místo kde se šroubuje průvlak nic není. Celý tento úsek má průměr cca 3 mm . Zkoušel jsem to  provlečením izolační bužírky právě o průměru 3 mm. Větší průměr již neproleze. Pokud bych tedy sehnal samotný bowden a zavedl ho až k průvlaku , mám obavu , že tím vymezím prostor pro průchod plynu.

Offline

 

#7 24-07-2010 12:22:18

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Dotaz Cebora.

Systém oblouku bez bovdenu je u strojů telwin (einhell), kde je mosazný oblouk s vnitřním průměrem cca 3mm, drát tam po nějakém čase vydře drážku a je nutno jej vyměnit.
Jinak bych doporučil celkem jednoduchý test, hořák uvést do svař. polohy (max. 1 velký oblouk zakřivení hořáku), drát u průvlaku lehce přimáčknout a spustit, musí mít aspoň nějakou tlačnou sílu, zkontrolovat bovden u kladky, polohu drátu v ose drážky a podavače, brzdu cívky, někde se problém najde  wink

Offline

 

#8 24-07-2010 15:55:33

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Dotaz Cebora.

Pokud chci docílit toho ,aby drát měl "dobrou" tlačnou sílu, musím přítlačnou kladku ještě více  přišponovat než doposud . Přítlačnou kladku zde tvoří pouze ložisko a to jsem dal rovněž nyní nové. Co myslíte tím max. 1 velký oblouk zakřivení hořáku, jsem nepochopil . Nejsem v tom směru odborník, ale jediné co mě snad ještě napadá, že drážka v podavači je již příliš "vyjetá"
Dále mám pak obavu o životnost mosazného oblouku ,dle toho co píšete.

Offline

 

#9 24-07-2010 17:06:02

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Dotaz Cebora.

Jde o to, aby hořák nebyl zatočen do smyčky, potom drát nemůže tlačit.

Pokud máš kladku s imbusem na půlkulatou osu a drážka nemá vroubkování, tak ty zlobily, pomůže jen dotažení přítlaku na max nebo nová kladka vroubkovaná http://daco.nakupujeme.cz/13935-podavaci-kladky/

Offline

 

#10 24-07-2010 19:14:31

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Dotaz Cebora.

Kladku mám s imbusem na půlkulatou osu . Na jedné straně je to bez vroubkování pro drát 0,6 na straně druhé  pro drát 0,8 s vroubkováním.
Kladku bych si rád koupil novou , ovšem ta moje má průměr 16 mm .

Offline

 

#11 24-07-2010 20:07:39

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Dotaz Cebora.

viking napsal(a):

Dobrý den,

rád bych se na  vás odborníky prosím obrátil s dotazem ohledně mé staré svářečky Cebora Revolution Combi Turbo 888 - 130A.
Tuto svářečku jsem kupoval před mnoha léty jako novou. Byl jsem s ní velmi spokojen a používal jsem jí jen na slabé materiály s drátem 0,6 i když nebyl problém aby svařila jakýkoliv silnější materiál. Od pána , který zde v Plzni měl patrně zastoupení a který mě svářečku prodal jsem měl přislíbené i díly k svářečče, ovšem když jsem se ozval ,tak již nebylo nic....
Takže abych se konečně dostal k problému, který mám. Před časem se mě začal "lepit" drát na konci špičky. Zakoupil jsem úplně novou hadici s pistolí ,jelikož stejně nebylo možné sehnat původní hubici s malým průměrem , zvětšil jsem přítlak kladky na drát , rozebral jsem převodovku   posunu drátu, promazal soukolí a uložení koleček řidčím mazivem. Potenciometr pro změnu otáček posunu drátu funguje dobře a rychlost se snad nemění. Avšak žádná změna.  Dále jsem vyměnil kostřící kabel za silnější. Drát 0,6 kupuji zde v Plzni na Koterovské a nejedná se o nějaký značkový.
Můžete mě prosím napsat vaše názory nebo tipy ?

děkuji

tady se doptate na nahradni dily pripadne bych vymenil podavač za nejaky typizovany.. http://www.hstcebora.cz/kontakt/

Editoval alll (24-07-2010 20:08:06)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#12 25-07-2010 12:54:32

viking
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Dotaz Cebora.

Zatím vám všem děkuji za rady.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče