SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 19-06-2026 10:26:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8995

Re: Malý přenosný autogen

vladdo: Tam nejde ani tak o jiný materiál láhve, ale o čistotu, hlavně uvnitř. Jak psal p. Famater, kyslík je nebezpečnější a nesmí přijít do kontaktu s mastnotou. CO2 a jiné plyny nejsou výbušné, tak se čistota v láhvi nějak extrémně neřeší. Jen asi u čistého Argonu, ale tam ne kvůli výbuchu ale kvůli problémům se svařováním nerezi a hliníku.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#77 19-06-2026 12:55:45

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2547
Web

Re: Malý přenosný autogen

Když to zde čtu, tak k věci bych dodal, že zde v US prodávají skutečný mini autogen, tj acetylen/kyslík, který funguje se vším všudy, tedy i se servisem a výměnou bomb ve welding shoppech. Dám sem tu nejlevnější verzi. Mám takovou soupravu v garáži a funguje to skvěle. https://www.walmart.com/ip/AQMD-Oxy-Ace … 87e8b02cce

Offline

 

#78 19-06-2026 13:43:36

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4579

Re: Malý přenosný autogen

Opravdu plnit kyslíkem neznámou lahev by OPRAVDU mohlo vést k výbuchu .

Offline

 

#79 19-06-2026 15:31:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8995

Re: Malý přenosný autogen

Franku, vzhledově vypadají ty láhve jako malý hasičák.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#80 19-06-2026 16:10:50

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2547
Web

Re: Malý přenosný autogen

varok napsal(a):

Franku, vzhledově vypadají ty láhve jako malý hasičák.

To je ta nejmenší souprava. Obsah té acetylenové láhve je 4l. Kyslíková 8l. Na takové malé svařování drobností je to fajn. Dávají k tomu i řezák, ale to je spíš pro parádu big_smile Ty větší soupravy jsou lepší, ale podstatně dražší. Tady jde hlavně o to, že to je skutečný autogen, kterým lze svařovat a spolehlivý servis, že ti vymění kdykoli prázdné láhve. smile

Offline

 

#81 19-06-2026 16:25:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8995

Re: Malý přenosný autogen

Když někdo dělá drobnosti tak asi super. Čistě PB hořák nedá takovou teplotu, tak je potřeba klasický autogen, třeba na pájení mosazí apod.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#82 20-06-2026 11:56:14

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 5043

Re: Malý přenosný autogen

Ta souprava je šikovná. A také dobrá cena. Já mám PB/O2, kyslík 10l. Redukčáky Harris a hořák GCE. Protože to mám jen na pájení stříbrem, tak mě to vyhovuje. Acetylen by byl ale lepší. Mám totiž i soupravu šperkařských hořáků a ty nejmenší nejdou s PB použít pro malou rychlost hoření.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#83 21-06-2026 21:31:44

vladdo
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 7

Re: Malý přenosný autogen

Dobre to vyzera z toho Walmartu, cena dobra, ale CLO a prepravne naklady by to zvysilo...
Da sa to aj v EU kupit?

Do acetylenovej flase by sa v pripade minutia mohol aj propan dat?

A na toto co poviete?
https://www.aliexpress.com/item/1005012164093095.html

Pisu len 100 bar, ale ta kyslikova vyzera ako plnitelna.

Editoval vladdo (21-06-2026 21:33:58)

Offline

 

#84 21-06-2026 21:37:58

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 360

Re: Malý přenosný autogen

"Do acetylenovej flase by sa v pripade minutia mohol aj propan dat?"

Asi o tom moc nevíš, když napîšes takovou blbost

Offline

 

#85 Včera 03:01:43

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2547
Web

Re: Malý přenosný autogen

Famater: Ano, šiovný to je, je to plnohodnotný autogen a hlavně oceňuji, že je tady zajištěná výměna lahví. Odpadají problémy zejména u acetylenu.

Vlado:  Kupovat to z Česka, nebo Slovenska v Americe je asi hloupost. Zřejmě tam ten acetylen ti nevymění a je konec... Pouštět tam propan je hloupost. Já to sem dal jako zajímavost. smile

Offline

 

#86 Včera 07:55:17

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 5043

Re: Malý přenosný autogen

Hloupost nejen kvůli výměně lahví, ale kvůli dopravnému. To jsou neuvěřitelné "palby".


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#87 Včera 09:45:57

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1815

Re: Malý přenosný autogen

Acetylen není v láhvi ve formě volného plynu, ale je rozpuštěn v acetonu a ten aceton je napuštěn v jakési houbovité hmotě.

Offline

 

#88 Včera 21:19:23

vladdo
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 7

Re: Malý přenosný autogen

Tak ten acetylen teda nie...

Toto vyzera pomerne cenovo dostupne:

https://www.aliexpress.com/item/1005010159622526.html

Len ani za toho otca neviem rozlustit cinstinu, ci je 200 barova a opatovne plnitelna ?

Editoval vladdo (Včera 21:19:48)

Offline

 

#89 Včera 21:52:39

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 360

Re: Malý přenosný autogen

Mě překvapuje, že by neměli problém poslat tlakové lahve poštou, či nějakou jinou přepravkou. Asi by se kurýr choval jinak, kdyby věděl, co má v balíku.

Offline

 

#90 Dnes 08:24:55

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1762

Re: Malý přenosný autogen

Zvažoval jste koupit nějaký generátor kysliku a ten k tomu připojit? Něco takového jsem vidět na youtube, ale tam je vidět lecos tak nevím jak dobře by to pracovalo.

Offline

 

#91 Dnes 18:55:40

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4660

Re: Malý přenosný autogen

Na Aliexpresu je ve specifikacích napsáno, že kyslíková láhev je prázdná. Proto není problém s přepravou.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2026


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče