SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 06-06-2010 18:20:10

Maxxx
Člen
Registrovaný: 28-05-2010
Příspěvky: 10

CO

ahoj.... tak běhám kolem Cočka (nemám svářečák) jak jsem psal a byl jsem varován. že pokud koupim Co bez bomby tedy (obi......) tak Co bombu legálně nekoupim a pod... tak jsem řikal že aukro a pod...  a na to mě bylo řečeno že jako jo ale je to na černo, a že jakmile jí vyprázdnim tak už jí za normálních podmínek nenaplnim že tlaková láhev nemuže být mím majetkem že jí znárodněj a zaevidujou a pod. a pak že  z toh platim jaký jsi pronájem apod... vůbec tomu nerozumim... může mě to někdo vysvětlit klidně i potvrdit více lidmi...

Offline

 

#2 06-06-2010 18:32:14

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: CO

CO2 problém není - dá se naplnit u hasičů kdekoli za pár korun. Ostatní plyny jsou horší, tam je to skoro tak strašný jak píšeš...

Offline

 

#3 06-06-2010 18:36:24

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: CO

Já se měl stím taky zezačátku problém tak jsem si pronajal od firmy SIAD bombu 20l corgon 82ar. 18co2 a jak jsem to počítal tak mě ta flaša vydrží asi na 6-8 let a ročně platím 600kč čož promě pro občasný svařování je až příliš moc tak jsem se stím chlápkem domluvil a sehnal mi prázdnou nezaevidovanou flašku za 1000kč +500 za přepouštrěcí trubku které si můžu nechat tak jsem si přepustil plyn z pronajaté flašky do mé a ten vypotřebuji abych to mohl co nejdřív vrátit a potom když mi dojde i moja flaška tak bud někoho najdu kterej by mi přepustil a nebo si pronajmu zase flašku a přeustím si ji což bych ji měl jen poloviční dobu. a nebo budu používat co2 a nechám si to plniu u hasičů pokud to pude

Editoval svarovani (06-06-2010 18:38:06)

Offline

 

#4 06-06-2010 18:43:48

Maxxx
Člen
Registrovaný: 28-05-2010
Příspěvky: 10

Re: CO

Pruduch napsal(a):

CO2 problém není - dá se naplnit u hasičů kdekoli za pár korun. Ostatní plyny jsou horší, tam je to skoro tak strašný jak píšeš...

to je ověřený nebo ti to dělá známí či vyhlášená "firma" okolí... hasiči by ti přeci měli naplnit maximálně hasičák a ne flašku na švačování.

potřeboval bych vědět jestli to funguje... fakt nepočítám že tu 6-7 kilovou bombu vyprázdnim za 2 roky... ale je fakt že pak by to byl oser!

víc názorů prosím...

Offline

 

#5 06-06-2010 20:36:26

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: CO

U toho CO2 a "hasičů" záleží na domluvě a na místě, ale obecně pokud flaška má revizi, resp. je možno revizi udělat (obvykle lze domluvit pokud flaška není hodně stará), tak to u hodně firem jde naplnit (termínem hasiči nemyslím Hasičský záchranný sbor, ale firmy dělající revize hasičáků a jejich plnění). Je prostě potřeba se zeptat, ale obecně u plníren co2 nehrozí, že by ti nutili nějakej nájem, narozdíl od mafiánů z firem dodávajících plyny. Kromě toho i kdyby nějak bylo v budoucnu hůř, tak se co2 dá v pohodě přepouštět (třeba z toho hasičáku, kterej se v dílně vždycky hodí).

Editoval Pruduch (06-06-2010 20:42:13)

Offline

 

#6 06-06-2010 21:38:56

Zaja
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 70

Re: CO

Maxxx napsal(a):

ahoj.... tak běhám kolem Cočka (nemám svářečák) jak jsem psal a byl jsem varován. že pokud koupim Co bez bomby tedy (obi......) tak Co bombu legálně nekoupim a pod... tak jsem řikal že aukro a pod...  a na to mě bylo řečeno že jako jo ale je to na černo, a že jakmile jí vyprázdnim tak už jí za normálních podmínek nenaplnim že tlaková láhev nemuže být mím majetkem že jí znárodněj a zaevidujou a pod. a pak že  z toh platim jaký jsi pronájem apod... vůbec tomu nerozumim... může mě to někdo vysvětlit klidně i potvrdit více lidmi...

Maxxxi napiš zde odkud jsi, třeba jen kraj a věřím tomu že ti ostatní dají vyčerpávající info. kde tu láhev naplnit

Offline

 

#7 06-06-2010 22:16:06

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: CO

Zaja napsal(a):

Maxxx napsal(a):

ahoj.... tak běhám kolem Cočka (nemám svářečák) jak jsem psal a byl jsem varován. že pokud koupim Co bez bomby tedy (obi......) tak Co bombu legálně nekoupim a pod... tak jsem řikal že aukro a pod...  a na to mě bylo řečeno že jako jo ale je to na černo, a že jakmile jí vyprázdnim tak už jí za normálních podmínek nenaplnim že tlaková láhev nemuže být mím majetkem že jí znárodněj a zaevidujou a pod. a pak že  z toh platim jaký jsi pronájem apod... vůbec tomu nerozumim... může mě to někdo vysvětlit klidně i potvrdit více lidmi...

Maxxxi napiš zde odkud jsi, třeba jen kraj a věřím tomu že ti ostatní dají vyčerpávající info. kde tu láhev naplnit

ja na aukru koupil 2 hasičaky ztoho jsem už jeden vyvařil a unas jsem jeden už nechaval plnit+ predelavku na normalni tlakovou lahev a tu mi naplnily bez problemu  tedka dovařím i druhy hasičak i ten necham předelat mam v okoli asi 3 firmy co opravuji hasici přístroje a zajištuji jejich plneni neni problem unich naplnit i 50L flašku co2 ... jsem z olomouckeho kraje s okresu přerov.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#8 07-06-2010 12:11:35

Maxxx
Člen
Registrovaný: 28-05-2010
Příspěvky: 10

Re: CO

alll napsal(a):

Zaja napsal(a):

Maxxx napsal(a):

ahoj.... tak běhám kolem Cočka (nemám svářečák) jak jsem psal a byl jsem varován. že pokud koupim Co bez bomby tedy (obi......) tak Co bombu legálně nekoupim a pod... tak jsem řikal že aukro a pod...  a na to mě bylo řečeno že jako jo ale je to na černo, a že jakmile jí vyprázdnim tak už jí za normálních podmínek nenaplnim že tlaková láhev nemuže být mím majetkem že jí znárodněj a zaevidujou a pod. a pak že  z toh platim jaký jsi pronájem apod... vůbec tomu nerozumim... může mě to někdo vysvětlit klidně i potvrdit více lidmi...

Maxxxi napiš zde odkud jsi, třeba jen kraj a věřím tomu že ti ostatní dají vyčerpávající info. kde tu láhev naplnit

ja na aukru koupil 2 hasičaky ztoho jsem už jeden vyvařil a unas jsem jeden už nechaval plnit+ predelavku na normalni tlakovou lahev a tu mi naplnily bez problemu  tedka dovařím i druhy hasičak i ten necham předelat mam v okoli asi 3 firmy co opravuji hasici přístroje a zajištuji jejich plneni neni problem unich naplnit i 50L flašku co2 ... jsem z olomouckeho kraje s okresu přerov.

tak to je super, já se budu stěhovat na Prostějovsko... takže kdyby stím měl problém mohl bych se na tebe obrátit?

Offline

 

#9 07-06-2010 12:29:24

Maxxx
Člen
Registrovaný: 28-05-2010
Příspěvky: 10

Re: CO

ještě taková technická kdysi mě někdo řikal že CO hasičák má na rozdíl ok CO bomby pro svařování ve vnitř trubku a že pokud se chce svařovat s hasičákem musí být vzhůru nohama že jinak zamrzaj "hodiny"

Offline

 

#10 07-06-2010 13:08:44

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: CO

Tu trubku ti vyberú  v servise hasičakov.
Ale predávajú sa už upravené hasičáky , v nich su už tie trubky odstránené.
Spoznáš to podľa toho ,že tieto hasičáky majú bielu teflónovú pásku na závitoch pod ventilom a su prestriekané buď na čierno ,alebo na sivo.

Offline

 

#11 07-06-2010 21:50:05

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: CO

ano klidne ti tim pomohu,  zdelim ti klidne adresy firem v mem okoli  1 mam otestovanou na 100% tam jsem hasičak mel a druhou budu teprve skoušet..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#12 08-06-2010 21:45:28

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: CO

Maxxx:kup někde vykuchanej hasičák(zbavenej stoupací trubky) a pak už to můžeš bez potíží měnit v Olmiku u Choboly na Železniční


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#13 08-06-2010 22:16:19

maca55
Člen
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 26

Re: CO

Me teda naplnili flasku od kyslíku naplní CO2 a flaska nemela revyzi nebo to spis byla vymena prazdna za plnou.. 6kg naplne za 290kc

Offline

 

#14 16-06-2010 19:29:31

Maxxx
Člen
Registrovaný: 28-05-2010
Příspěvky: 10

Re: CO

děkuji.... CO bomba je doma není problém, jen chtěli vědět k čemu to budu používat a jen zaplatit a odjet

http://www.haspo-prostejov.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče