SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 18-10-2024 09:57:46

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4165

Re: Základni kurz versus státnice

Nemůže , jak bys to chtěl bez těch papírů zkontrolovat ??? I ten příchozí komisař si nejprve-dříve vezme vypracované příručky , vypracuje si "doma" otázky ze všech oddílů a teprve potom přijede . Vezme ty připravené otázky , pochopitelně je neznám , sebere PVJ a jde po celém podniku . Kouká na provoze , ve skladech , v kancelářích , kde si vzpomene a ptá se lidí . Neptá se na jména , jen jakou má fukci a zeptá se , co dělá a proč . Pak někdy odjede , někdy zůstane déle a vypracuje na základě odpovědí na otázky a stavu celkové dokumentace posouzení , zda jsi ve shodě s ISO , či ne-li . A ty si potom na své stránky jeho zprávu a certifikát vyvěsíš . Uvědom si , že zákazník se po dohodě může přijít osobně podívat do výroby .
Také jsem měl jednu celodenní návštěvu od zástupce Hornbachu . Běhal jsem kolem něj od rána do večera . Posadil ho do kanclu k poči , aby si mohl prohlédnout celou dokumentaci ISA a on jak postupoval , se ptal a já mu odpovídal a dokladoval .
Dostali jsme ocenění dodavatele B !! no a když jsem odešel , vypadli z Hornu hned . I kvůli výrobě k nim jsem zastavil výrobu . Byla okamžitě vedením svolána schůze celého podniku , a tam na mne všichni řvali od vedení po dělnictvo . Byl to zážitek ....

Offline

 

#52 18-10-2024 15:55:27

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1608

Re: Základni kurz versus státnice

Přesně tak. Ona to je asi jediná možnost jak zajistit, že jsou všechny produkty stejný. To že je ISO drahý na získání, dodržování a že pro některé jedince/firmy je slušným zdrojem příjmu, o tom žádná.

Offline

 

#53 18-10-2024 21:00:59

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4454

Re: Základni kurz versus státnice

Zaznělo tu hodně slov na téma certifikované výroby. Docela by mně zajímalo, kdo si aspoň jednou přečetl něco o ISO 9001.
Doporučuji, protože pak odpadne plno podivných zdejších formulací v diskuzích.
https://www.dqsglobal.com/cs-cz/vzdelav … eh-uspechu
V systému ISO vyrábějí všechny evropské firmy AUTOMOTIVE i všechny firmy s výrobou pro železnice, všechny firmy vyrábějící pro letecký průmysl, pro energetiku atd.
Kdysi jsem byl u certifikace jedné soukromé firmy, která sice vyráběla různé kovové díly, ale chtěla se rozšířit a výrazně zvětšit. Rychle narazila na požadavky případných velkých zákazníků na doložení dostatečné kvality výroby a výrobků. Takže nejdříve ISO 9001 a následně certifikace na svařování podle EN ISO norem. Vyvstala tedy nutnost svařování podle WPS, resp. pole WPQR. To ovšem vyžadovalo kvalifikaci svářečů na mnoho druhů materiálů. Práce pro zákazníky z drážních firem, z leteckého průmyslu, také z AUTOMOTIVE byly a jsou sice náročné, ale pro firmu jsou stále velice výhodné.
Zažil jsem tam i řadu kontrol a také přejímek výrobků zákazníky. Všichni si kontrolovali nejen výrobní postupy podle jejich dokumentaci, ale často vyžadovali i kopie svářečské dokumentace a kontrolních protokolů.
Takže mnoho zdejších příspěvků se tím pádem poněkud míjí se skutečností.

Offline

 

#54 19-10-2024 15:23:52

vlakon
Člen
Registrovaný: 13-10-2024
Příspěvky: 6

Re: Základni kurz versus státnice

Trosku to odlahcim .....ked som robil este na dielni, ISO audit bol pre nas sviatok.... nove monterky, okuliare, rukavice, prvy krat v roku sme dostali aj WPSky, a nove metre a suplery so zltou znackou......

Na druhý den pekne vsetko do skladu a frcime po starom....vsak kvalita uz zarucena je, tym ISO certifikatom....

ci?

Editoval vlakon (19-10-2024 16:47:27)

Offline

 

#55 19-10-2024 20:03:16

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4454

Re: Základni kurz versus státnice

Vlakon - to k vám nechodili na dílnu zákazníci při zákaznické kontrole výroby? To by bylo u certifikované výroby dost podivné.

Offline

 

#56 19-10-2024 20:50:55

vlakon
Člen
Registrovaný: 13-10-2024
Příspěvky: 6

Re: Základni kurz versus státnice

jirkati> bud ich navsteva skoncila u stolu s chlebickami a na dielnu uz nestihli dojst.........alebo plati to, co napisal charon v druhej polovici prispevku #52........................

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče