SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-06-2024 06:57:07

Pecharius
Člen
Registrovaný: 10-03-2024
Příspěvky: 9

Litinová Lavička

Dobrý den
    Do práce nám město přivezlo litinové lavičky na opravu. Nezjistil jsem jak sem vložit obrázek, ale jsou to klasický litý lavičky co jsou v centru Prahy, myslím že je to nějakej drak, či co je tam zkroucené. Dřív už jsem jednu vařil, Ni-Fe, ale byl to spoj kulatina kolmo na plocháč. Teď jsou utržený i v rovině plocháče a jak je vařím z obou stran, tak to na opačný praská. Často jsem slíchal na fórech že E-B 123 jsou na to skvělý, tak jsem je zkusil. Vařím to bez předehřevu, hádám že to by to asi vyřešilo? Nebo jestli je to blbost vařit z obou stran, jenže tam je profil, kde okraje mají poloviční tloušťku.
    Dík za případný rady. Svaru zdar

Offline

 

#2 05-06-2024 08:29:58

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1553

Re: Litinová Lavička

EB 123 je obyčejná bazická elektroda spadající do jedné kategorie E 7018, spolu s EB 121. To že s ni jde svařovat litina vzniklo asi tak, že ji někdo použil na litou ocel a domníval se, že svařuje litinu. Litin je mnoho druhů a některé jde svařovat lépe, jiné hůře. Nic se nepokazí předehřevem a po zavaření pomalým chládnutím. Svařovat po malých úsecích, temovat, nenechat mezi jednojlivými  housenkami moc vychladnout, ani svařované místo zbytečně nepřehřát, temovat. Nikelitky jsou správná oficiální volba, ale je možné, že něčím jiným to půjde také a možná i lépe.

Offline

 

#3 06-06-2024 20:38:46

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4102

Re: Litinová Lavička

Vrať se k NIFE . Základní otázka , víš co je to temovat ?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče