SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
pafik1605 napsal(a):
Ladik11: zkus udělat čela, kterýma zkrátíš tu část trubky, kterou zrovna vaříš. Jestli to dobře počítám, tak máš vnitřní objem tý soustavy skoro 190 litrů. Jen naplněním toho vnitřku ti v 20tilitrový láhvi klesne tlak o 2 atm .
Nafukovací balónek to je věc.....nebo si udělat dlouhý píst jak do stříkačky.
Edit:omlouvám se za "střelbu" na již trefený terč(balónky)
Editoval Ládes (12-12-2023 19:39:04)
Offline
Franku potrubí ... Jak upřesňuje pan stano. Ty nerezové armatury a roury se využijí jen v armaturních komorách, případně různé přelivy a nátoky uvnitř vodojemu ale do světa jde voda v plastu nebo litině. Hrdlový spoje.
Offline
Ďakujem Frank za reakciu na materiál.
Čo si myslíte o ochrane koreňa STAINFLUX-om? Nebol použitý ochranný (formovací plyn).
Offline
stano
S tím praktickou zkušenost nemám. Všude, kde jsem pracoval a svařoval TIGem, se používal formovací plyn Ar. Zejména kvůli čistotě v potrubí. STAINFLUX může být OK, kde navadí nečistoty po provedení sváru. Třeba na potrubí odpadníchh vod ap... Můj názor.
Offline
Já si myslím, že Steinflux je jen jiný název pro Rootflux od stejného výrobce. Já jsem ho zkoušel použít. Vznikne těžko odtranitelná struska. RCP, kdysi člen tohoto fóra, který má sse svářením nerezu ohromné zkušenosti, ho zkoušel použít. Za nejhorší vlastnost, kromě strusky považoval, že nefunguje při druhé vrstvě. Nikdy ho ve výrobě nepoužili.
Offline
Ďakujem, duo F&F.
Predpokladal som nejaký problém. Uvidíme časom, čo spraví bioplyn s obsahom síry so zvarmi.
Offline
stano napsal(a):
Ďakujem, duo F&F.
Predpokladal som nejaký problém. Uvidíme časom, čo spraví bioplyn s obsahom síry so zvarmi.
Tak bioplyn, ten tak agresivní být nemusí, zřejmě bude záležet na koncentraci H2S, vlhkosti atd... Škoda, že RCP, jak vzpomněl Famater, sem už nepíše. Vzpomínám si, že on psal, že to nerez potrubí na odpadních vodách v nějaké ČOV nevydrželo ani rok!
Ještě existuje svařovací drát potažený tavidlem pro TIG... Nemám s tím žádné zkušenosti, ale zde je video.
https://youtu.be/Wo4XjZCkjTc
Editoval Frank (15-12-2023 15:11:52)
Offline
Frank:To je pěkný-Když jsem viděl tu mezeru a představil si jak rychle tam zmizí 2,4 drát,jak tam navařuju můstky ze kterých stavím svár dál,kolik plynu mi unikne tou "lochnou,tak tohle má určitě něco do sebe.Kořenovou pastu mám občas používám,do jisté míry dokáže zabránit houbovitému výkvětu karbidů chromu,ale když je potřebný pečlivě čistý kořen je to větší drbačka než celé svařování.
Offline
Ládes :
Souhlas. Já to neobhajuju, tento způsob. Dal jsem to sem jen jako, že existuje takový způsob, já osobně jsem toto nikdy ani nezkoušel. Asi se tím docílí jistého zlepšení kořene co se týče oxidace, ale zajistí to plno problémů uvnitř potrubí... Spíš bych to viděl na použití jinde než na potrubí.
Offline
Celkem úspěšně používám proříznutý rozepřený měděný prstýnek uvnitř trubky,ale jeho použití je taky velice limitované-musím se k němu po svaření dostat a vytáhnout z trubky ven,ale při testech na vzdálenost kdy jsem schopen nějak prohlídnout kořen to bývá bez výkvětu,kvést to kvete pokud trubka nesedí těsně na prstýnku takže se tam zespodu dostane vzduch.Napadlo mně zkusit to vařit na keramickou nebo sibralovou tvarovku,i když technologicky by to asi byl problém,ale teoreticky kdyby se to dotáhlo do konce by mohla být úspora za plyn chránící kořen celkem veliká kor u objemných trubek a nádob.
Offline