SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Zdravím.Zváram len trafom s rutilkamy a chcel by som kúpiť niečo univerzálne.Mal som v pláne kúpiť Solution WIN 200 AC/DC pulzná.
Ale zváram prevažne ocel tak som sa rozhodol,že by som zobral FAMING J5 alebo SOLUTION LINE 200.
Pre ktorú sa rozhodnúť prípadne zobrať ten TIG?
Offline
Nemá to být Fanmig J5 co prodává i Solík?
Offline
Nasiel som v polsku faminga J5 Most.Nemáte nejaký oberený obchod?Vdaka
Offline
Není za takovou cenu lepší koupit něco od firmy JASIC?
Offline
Pokud jsi doposud svaroval jen trafem tak kvalitni (!) invertor bude obrovsky posun. Ja nemam velkou duveru k tem univerzalnim svareckam. Zvladaji vsechno, ale nic poradne a jsou to uz pomerne velke krabice na prenaseni i ulozeni, zvlast pokud je u nich flaska. Ty levne stroje do 15 000 maji navic jednodussi zapojeni, coz se nutne projevi horsimi svarecimi vlastnostmi. TIG je bez HF, to neni TIG. Naskrabovy start v zasade zvladne i ten bezny invertor, pouze budes mit navic ventil v rukojeti.
Ja jsem take roky bojoval s touhou poridit si domu maly MIG podobne cenove, jaky mame v praci (Kemppi Minarc Evo 180), ktery tam hodne pouzivam. Letos jsem ale zatal zuby a zacal poradne svarovat invertorem a eldama. Nakoupil a vyzkousel jsem ruzne elektrody (rutilky a bazicke, ruzne prumery) a nakonec konecne mohu rict, ze uz jsem schopen jakz takz (s pomoci brusky :-)) varit v podstate vsechno kolem baraku vc. 1.5 mm ctvercovych jaklu (bezny matros na police, ramy, regaly, vozejky...). Jako svarec-neprofesional mam s elektrodama aspon jistotu pevneho spoje, pac nic jineho neudela studeny spoj tak snadno jako spatne nastaveny MIG. Jinak u tech tenkych profilu jsem dlouho elaboroval s proudem a zkousel i 1.6 mm rutilky na 40 amper, nakonec nejlepsi byly levne 2 mm bazicke, proud 50-55 A a klidna ruka. Stejnak hlavnim problemem bude nakonec zkrouceni ve svaru, je nutne s tim pocitat nebo potom dorovnat.
Jedine, kde pouzivam MIG je bodovani, kdyz hodne specham, ale i to se da zvladnout 2 mm eldama, vzit kratne spacky. Potom obcas oprava tenkeho plechu (minuly tyden navareni podlozky na plechovou vrtuly do elektromotoru, ktera mela rozmasirovany otvor na montaz), to ale neni duvod pro koupi MIGu, spis pro navstevu znameho, zaletovat apod.
Ja bych s klidnym svedomim doporucil zustat u elektrod. V jednoduchosti je sila. Ja mam dodosam invertor (doma dodelej sam) z ciny vylepsenou nejakou elektronikou, ta svaruje pomerne slusne, a pak letos jsem koupil za neodolatelnou cenu 4500 Kc v akci Pico EWM 162. Za "usetrene" penize si muzes dovolit znackovou svarecku a nekupovat ty ruzne zelene Parksidy (nechci se teda nekoho dotknout) apod.
Editoval Jakobo (02-11-2022 15:15:05)
Offline
Jeste jedna ve prospech MIG/MAG, nezasmradi to tolik dilnu jako elektrody. Protoze vsichni amateri tam mame plnotucne odsavani, ze...
Offline
Souhlas. A ani dalsi vyhody MIG/MAG nikdo nemuze zpochybnit (rychlost prace, nemusim oklepavat strusku, pak takova ta klasika - elektroda odlozena na svareci stul okamzite chytne oblouk, ac jinak ne a ne ji zapalit...). Snazim se jen poukazat na dnesni trend univerzalnich pristroju, jak uvazuje bezny clovicek "co kdybych to nekdy potreboval a kdyz jen dam tisicovku navic". Znovu, bavime se o levnejsi multifunkci do 15 000, coz je cena lepsiho invertoru POUZE na elektrody. Ale socasne ty nevyhody delaji i vyhody - zavaris neocistenou rezavou ocel, je to male, prenosne, neresis flasku...
Offline