SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Dobré ráno
Konečně jsem začal navštěvovat kurz svařování tig (141 a 142), při návštěvě školní dílny jsou multiprocesní stroje třífázové (kempi a lincoln) a každý by měl dodávat kolem 400 ampérů nebo více. Potřebuji všechnu tu sílu ke svařování tig? Asi budu potřebovat jen 250 ampér při svařování silných hliníkových dílů. Nevím, co budu používat 350 až 400 ampérů na tig. Má někdo názor na ideální rozsah výkonu pro svařování tig v jiném než průmyslovém měřítku?
Offline
Na domácí svařování stačí jednofázová do 200A.
Offline
Záleží na tom, co budeš svařovat. Mám do 200A a když jsem svařoval hliníkovou pergolu, tak mi to bylo málo.
Respektive svařil jsem, ale 230A, který se dělaj v mé řadě svářeček, by se bývalo hodilo
Offline
Vydržte ešte týždeň na kurze, zistíte koľko toho a načo budete potrebovať
Editoval sttefo86 (06-03-2022 17:46:53)
Offline
Dobrý večer
Překladatel často vkládá slova do našich vět. Proces TIG byl vždy považován za jemný a časově náročný proces, který vyžaduje spíše nízký než vysoký proud, s výjimkou svařování hliníku, a ani v tomto případě si nemyslím, že by proud překročil 300 ampér. Tak jsem se zeptal, proč existují tigové stroje s více než 300 ampéry. Vím, že existuje wolfram o průměru 6 a 8 mm, ale proč je používat?
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Offline
Není úplně pravda, že TIG je jemné práce s malými proudy. Dají se tím ale svářet jemné věci. Napětí na oblouku je menší než na př. při MMA. Proto na stejný výkon oblouku musí být větší proud. Oblouk je ale soustředěnější, což částečně vykompenzuje nižší napětí. TIG je proces, který dává vysokou čistotu svarového kovu. Proto volba metody TIG závisí na požadované čistotě a kvalitě sváru. Nejedná se o metodu, která by se prosadila svou produktivitou, ale kvalitou sváru. Protože jsou celé oblasti které vyžadují vysokou kvalitu a nemusí to být vždy jen malé svařence na příklad speciální tlakové nádoby, armatury, vyrábějí se svářečky různých výkonů.
Volby vhodné svářečky závisí na jejím předpokládaném využití a také s druhé strany na možnosti elektrické sítě. Pro běžné využití při připojení na 230V jednofázově, tak do 200A. Pokud bude potřeba svařovat trochu větší tloušťky hliníku aj k dispozici rozvod 3x400V, pak 3x400V min.250A (320A). Přitom je potřeba také zohlednit možnosti využití na malých proudech.
Offline
Famater: doteď jsem žil v domnění, že napětí na oblouku je dáno fyzikálními vlastnostmi a proudem, ne metodou, kterou se svařuje.
Pokud jsi myslel napětí pro zapálení oblouku metodou MMA nebo TIG, tak ano, tam bys měl pravdu.
Editoval pafik1605 (08-03-2022 08:52:38)
Offline
Ne, myslel jsem napětí na oblouku při konkretním proudu. Proto také svářečky, které vyrobil "zodpovědný" výrobce uvádějí rozdílné max. proudy pro TIG a MMA. U TIG vyšší. Právě fyzikální vlastnosti jsou toho příčinou. Závislost na proudu je u všech metod, avšak různá.,
Offline
a já tu mám 700A AC/DC uvnitř 2xEWM 400 ...
I TIGem to jde relativně rychle .. i hliník ..
Offline
Juggernault napsal(a):
a já tu mám 700A AC/DC uvnitř 2xEWM 400 ...
I TIGem to jde relativně rychle .. i hliník ..
A 700 ampéry svařujete co??? hliníkový můstek?
Offline
need more power .
https://www.youtube.com/watch?v=kBNPAJLhKZ4
Momentálně nic ale 15mm stím jde .
Offline
Stránky: 1