SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-10-2021 13:58:50

RichardWatts
Člen
Registrovaný: 20-10-2021
Příspěvky: 1

Baví vás svařování?

Ahoj kluci, jako svářeč, jak se vám líbí vaše dosavadní kariéra? Nějaké překážky nebo obtíže, kvůli kterým pochybujete o svém výběru?

Offline

 

#2 07-06-2023 15:51:05

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Baví vás svařování?

Jako člověka který se svařováním zabývá cca 30 let mě svařování baví a pořád v něm nacházím něco nového. Je to tím, že jsem nikdy nepracoval jako svařeč. Zabýval jsem se servisem, technickým poradenstvím, prodejem apd. Myslím, že práce svařeče je namáhavá, nebezpečná, zdraví škodlivá, ale také kreativní a tvořivá. Obdivuji každého kdo se tímto způsobem živí.

Offline

 

#3 07-06-2023 18:00:33

MAG
Člen
Registrovaný: 19-07-2022
Příspěvky: 46

Re: Baví vás svařování?

Svoj prístup k tejto práci by som prirovnal asi k automobilovému závodníkovi, síce vie, že každý deň môže byť ten poslednýä(smrť, vozík, lôžko...), no aj tak stále pokračujete ďalej. Popravde riziká sú obrovské, no na druhej strane poznám ľudí, ktorí sa tak nebezpečnej práci nevenujú a zdravotné problémy majú aj tak... Ccc 15 rokov sa okrem iného venujem opravám vysoko namáhaných dielov prevažne z jemnozrnej a níkolegovanej termomechanicky spracovanej ocele v ťažko prístupných miestach(tam, kde ostatný zlyhávajú, tam nastupujem ja...) od pálenia cez brúsenie  až po zváranie metódami MMA a MIG/MAG a jediné čo by som spätne zmenil je výber ochranných pomôcok. Tým by som sa vyhol xy poraneniam očí ( napr. pri brúsení v polohách štandartné ochranné okuliare ani  zďaleka nestačia, čo vám budem hovoriť...), popáleninám(padajúcu rozžeravenú oceľ len tak niečo nezastaví...) kvalitná obuv a odev a predovšetkým kvalitná ochrana dýchacich ciest(To som si veľmi dlho neuvedomoval...) zváracia kukla s filtroventiláciou. Zatiaľ jediný pretrvávajúci zdravotný problém o ktorom viem je znížená kvalita zraku, no podľa očného lekára ešte bez potreby korekcie, ale či to ma niečo spoločné so zváraním to neviem potvrdiť ani vyvrátiť. Skončiť sa v najbližšej dobe nechystám a na záver by si dovolil citovať ZDENÁLA:

"Myslím, že práce svařeče je namáhavá, nebezpečná, zdraví škodlivá, ale také kreativní a tvořivá. Obdivuji každého kdo se tímto způsobem živí." s tým, že pre mňa je táto práca predovšetkým práve KREATÍVNA a TVORIVÁ.

Offline

 

#4 07-06-2023 20:41:52

Mefi
Člen
Registrovaný: 14-05-2023
Příspěvky: 11

Re: Baví vás svařování?

A niekedy poriadne nezaplatena to je  mojom pripade ale zvaranie ma bavy

Offline

 

#5 07-06-2023 22:35:45

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Baví vás svařování?

No zaměstnání svářeč je skoro vždycky těžká a nezaplacená profese. Taky mě svařování moc baví, ale nebaví mě přístup nadřízených. Ale to je jiné téma.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#6 08-06-2023 00:40:49

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2435
Web

Re: Baví vás svařování?

Několik roků už sem do tohoto fóra přispívám tak tedy něco o sobě. smile Dostal jsem se ke svařování vinou osudu. Původně jsem se měl stát chemickým inženýrem, ale  problémy politického charakteru a později represivní složky tehdejšího Československa se postaraly o to, že jsem se nestal chemikem, nakonec jsem absolvoval odborné učiliště a stal se strojním zámečníkem a svářečem... big_smile
Tehdy jsem toho ani moc nelitoval, byl to tehdy slušný zdroj obživy přesto, že ta práce není lehká. Pracoval jsem u fy. Průmstav Praha, Kooperativa Uhl. Janovice, Frigera Kolín a také na výstavbě Jaderné elektrárny Dukovany.
Později jsem se dostal sem do U.S.A, kde jsem pracoval jako TIG Welder ve firmě Fab Tech Co. a potom ve Velan Valves Corporation, kanadská společnost, které má závod zde v U.S.,  založená panem ing. Karlem Velanem, podnikatelem českého původu už v roce 52.
Firma mi umožnila získat různé oprávnění a kvalifikaci v oboru metalurgie. Pracoval jsem tam určitý čas i ve svářečské škole, kterou firma sponzorovala, jako instruktor praktické výuky svařování.
Tam jsem se dostal opravdu ke svařování velmi exotických materiálů různými metodami, neboť se tam vyráběly armatury a součásti pro U.S. Government, NAVY, NASA, chemický a petrochemický průmysl, papírny, nukleární i konvenční elektrárny, pro zákazníky po celém světě. Později jsem tam pracoval jako Welding inspector až do důchodu, celkově 25 roků. Byla radost pro takovou firmu pracovat, podal jsem tam i několik zlepšovacích návrhů a vedení to dokázalo ocenit.
Teď už jsem starej dědek a na všechno mám jen vzpomínky. Svařování jsem nezapomněl, sem tam svařuji něco pro vylepšení okolí domu a pro zdejší sousedy a farmáře... big_smile

Offline

 

#7 16-06-2023 00:10:50

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Baví vás svařování?

svařování je parádní věc - viz videa na YT. big_smile big_smile
to co píše pan MAG lahodí mým očím. Sice 95% mojí práce je pálení, ale jsou to někdy tak složité věci že projektant napíše :
"odstranění se provede standardním způsobem" když vznesu dotaz na technologický postup tak odpověď žádná.
Totéž statik, cosi vymyslí, ale jistý si není - rád akceptuje moje návrhy a posudek upraví.
Baví mě to čím dál víc. Akorát klouby a plíce posledních pár let protestují. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#8 17-06-2023 16:33:58

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Baví vás svařování?

Dneska fakt nebaví. Po roce jsem šel svařovat hliník, TIGem. Hnus fialovej. Vnější koutový sváry šly naštěstí obrousit (jen záslepky jaklů), svár natupo jsem odbrousil úplně a zítra začnu znova. Možná ty bouřky, kdo ví ...... sad

Offline

 

#9 17-06-2023 16:46:08

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4812

Re: Baví vás svařování?

Když je den blbec, je lepší se na to vykašlat. My důchodci si ten přepych můžeme dovolit.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#10 17-06-2023 17:46:52

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Baví vás svařování?

Musel jsem si dát panáka .... smile

Offline

 

#11 18-06-2023 14:15:35

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Baví vás svařování?

Tak, čistota půl zdraví, veselá mysl půl zdraví, a ráno je moudřejší večera big_smile.
Došel mi drát ....

Offline

 

#12 19-06-2023 13:38:56

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 616

Re: Baví vás svařování?

Když to nejde, tak je nejlepší jít dělat něco jiného, co určitě půjde. Tím si člověk zlepší náladu a druhý den už to jde, jak má.

Offline

 

#13 19-06-2023 16:59:49

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Baví vás svařování?

tak tak, den blbec má občas každý, jen netáhla a levoruci neví o čem to je. (mají den blbec nonstop) big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče