SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, když svařuji více-vrstvý koutový svár. Tak základní housenku(na kořen) vařím bazickou elektrodou 2,5mm a další dvě vrstvy bazickou el. 3,2mm. Nebude vadit pokud další 3 housenky , které překrývají sváry budu vařit kyselou elektrodou. Jde mi o to ,že mají pěknou svarovou housenku na pohled a nevím jestli svár nějak neutrpý po mechanické stránce.
Děkuji
Offline
Záleží jaký vaříte materiál po stránce pevnosti a složení!!! ( např.E-K 113 má nižší pevnost než E-B 121 ) tak bych vycházel od materiálu který budete vařit. Jestli je to obyčejná konstrukční ocel, tak bych se toho nijak nebál. Je nepsané pravidlo, že svarový kov by měl mít stejné mechanické vlastnosti a nebo o něco lepší než základní materiál. Od toho se vždy vychází. Milan246
Offline
Bohužel, semik123 nenapsal, zda se jedná o domácí kutění, nebo o profesionální svařování podle WPS vytvořené na základě schválené WPQR. Doma si můžete svařovat prakticky cokoliv čímkoliv, pokud neporušíte základní zásady pro svařování. V práci je nutné dodržet předepsané podmínky pro jednotlivé sváry ve WPS nebo v technologickém postupu svařování. Za svár, který vytvoříte, totiž vždy zodpovídá firma, nikoliv svářeč!
Offline
Jedná je o domácí svařovaní, ale dost mi na to záleží. Materiál je 11 373 a 11 500. Jde mi jen o to jestli to nějak ten svar neznehodnoti po další vrstvě kyselých elektrod po vrstve z bázických.
Offline
Pro každý z uvedených materiálů použijte elektrody se stejnou nebo o jeden stupeň vyšší pevností v tahu. Pokud budete svařovat oba materiály dohromady použijte elektrodu podle horšího materiálu. Na typu obalu elektrody při dodržení uvedených zásad nezáleží, je možné kombinovat elektrody všech existujících typů obalů, dokonce i obalované elektrody s metodami MAG i TIG. Takové kombinace běžně používám při tvorbě WPS.
Offline
Aha, Díky moc za objasnění
Offline