SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#276 16-09-2020 09:19:48

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Telefonát so zákazníckou linkou Lídl nepriniesol očakávané riešenie. Čakal som, že dostanem kontakt na servis, ktorý robí záručné opravy týchto zváračiek a porozprávam sa osobne s technikom, ktorý mi bude vedieť poradiť s problémom predĺženého dofuku. Žiaľ, dopadlo to celkom inakšie, ako som očakával. V Lídli žiadny kontakt na servis nedohľadali, ale ponúkli mi riešenie - doniesť zváračku do predajne, prípadne zaslať do Lídl-shopu, kde mi ju následne vymenia za nový kus. Divné riešenie... Na jednej strane pohoda, záruka tri roky, žiadne opravovanie, ale na druhej strane dosť nepochopiteľné, že nemajú servis, ktorý by takéto možno drobnosti riešil.

Offline

 

#277 16-09-2020 09:21:13

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pafik1605 napsal(a):

Koukám, to je opravdu multifunkční svářečka. Na Vánoce jí můžeš použít ke stromečku místo prskavek smile.
Jen pozor na oheň; chtělo by to ozdobený strom na zahradě, ne v obýváku smile.

Si ma potešil, že si svojou odbornou radou plnohodnotne prispel k vyriešeniu problému s predĺženým dofukom mojej zváračky. yikes)

Offline

 

#278 16-09-2020 09:25:59

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Díky za rychlou reakci.
Ad1. ten výsledek mne bude zajímat.
Ad3. Není ta Eurokoncovka zbytečnou komplikaci? Bude potřebně přendávat připojení flašek i hořáky. Ta předělávka bude na 12V nebo 24V?

Offline

 

#279 16-09-2020 09:39:45

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Koukám, to je opravdu multifunkční svářečka. Na Vánoce jí můžeš použít ke stromečku místo prskavek smile.
Jen pozor na oheň; chtělo by to ozdobený strom na zahradě, ne v obýváku smile.

Si ma potešil, že si svojou odbornou radou plnohodnotne prispel k vyriešeniu problému s predĺženým dofukom mojej zváračky. yikes)

big_smile
Zdá se že kolega patří do některé z následujících kategorii
1. Ma reálnou negatívní zkušenost a je na tuto "značku" vysazený, pravděpodobnost 0,00nic
2. Neví co s prachama a potřebuje si pohonit ego, něco na způsob já na nato mám, já si vyskočím...
3. Závidí že vyhodil násobně více za nářadí a jinej pořídil funkční nářadí za zlomek jeho ceny wink

Zjevně nerozumí následujícímu kouzlu dané "značky" s 3-5 letou zárukou - nářadí na jednu akci, za cenu práce najatého řemeslníka, které po její realizaci
a) lze po akci vrátit-téměř půjčovna,
b) lze si ponechat a nadále používát, takže už jen vydělává smile

Offline

 

#280 16-09-2020 09:44:12

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Grad napsal(a):

Díky za rychlou reakci.
Ad1. ten výsledek mne bude zajímat.
Ad3. Není ta Eurokoncovka zbytečnou komplikaci? Bude potřebně přendávat připojení flašek i hořáky. Ta předělávka bude na 12V nebo 24V?

1. V priebehu dňa to zmeriam a výsledok napíšem.
3. Nezdá sa mi to až tak komplikované, lebo na zadnej strane zváračky mám teraz jedno pripojenie na plyn a teda aj jeden solenoidový ventil. Po úprabe budem mať dve pripojenia a teda aj dva solenoidové ventily. Jedne pôvodný pre Co2, prípadne Mix pre zváranie MIG a druhý pre Ag pre zváranie Tig. Ak niekedy budem chcieť zvárať Al metódou Mig, tak prehodím hadičku, ale to bude naozaj len sporadicky. Možno ani vôbec, ak to po vyskúšaní vyhodnotím ako nepoužiteľné. Solenoid som objednával takým spôsobom, že som otvoril zváračku, pozrel štítok na solenoidovom ventile a presne taký som objednal na Aliexpresse. Je na 12V. Konkrétne tento.


https://www.aliexpress.com/item/3299031 … 4c4dfl651K

Offline

 

#281 16-09-2020 09:45:38

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Grad napsal(a):

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Koukám, to je opravdu multifunkční svářečka. Na Vánoce jí můžeš použít ke stromečku místo prskavek smile.
Jen pozor na oheň; chtělo by to ozdobený strom na zahradě, ne v obýváku smile.

Si ma potešil, že si svojou odbornou radou plnohodnotne prispel k vyriešeniu problému s predĺženým dofukom mojej zváračky. yikes)

big_smile
Zdá se že kolega patří do některé z následujících kategorii
1. Ma reálnou negatívní zkušenost a je na tuto "značku" vysazený, pravděpodobnost 0,00nic
2. Neví co s prachama a potřebuje si pohonit ego, něco na způsob já na nato mám, já si vyskočím...
3. Závidí že vyhodil násobně více za nářadí a jinej pořídil funkční nářadí za zlomek jeho ceny wink

Zjevně nerozumí následujícímu kouzlu dané "značky" s 3-5 letou zárukou - nářadí na jednu akci, za cenu práce najatého řemeslníka, které po její realizaci
a) lze po akci vrátit-téměř půjčovna,
b) lze si ponechat a nadále používát, takže už jen vydělává smile

Pekne si to zhrnul... yikes)

Offline

 

#282 16-09-2020 10:07:35

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 334

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Jaký servis v Lidlu???yikes Lidl nikdy žádný servis neměl, ani neměl nasmlouvaný.


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#283 16-09-2020 10:36:01

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2660

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Grad napsal(a):

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Koukám, to je opravdu multifunkční svářečka. Na Vánoce jí můžeš použít ke stromečku místo prskavek smile.
Jen pozor na oheň; chtělo by to ozdobený strom na zahradě, ne v obýváku smile.

Si ma potešil, že si svojou odbornou radou plnohodnotne prispel k vyriešeniu problému s predĺženým dofukom mojej zváračky. yikes)

big_smile
Zdá se že kolega patří do některé z následujících kategorii
1. Ma reálnou negatívní zkušenost a je na tuto "značku" vysazený, pravděpodobnost 0,00nic
2. Neví co s prachama a potřebuje si pohonit ego, něco na způsob já na nato mám, já si vyskočím...
3. Závidí že vyhodil násobně více za nářadí a jinej pořídil funkční nářadí za zlomek jeho ceny wink

Jestli to bylo na mě, tak by seděl nejspíš bod 1. Mám negativní zkušenosti obecně s Lídlem (myslím kvalitu prodávaného).
Bod 2 nesedí, ba naopak. Řídím se mnohokrát (kdysi i mnou) ověřeným heslem "nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci"
3. Záviděl bych, kdyby to bylo tak jak píšeš (....  jinej pořídil funkční nářadí za zlomek jeho ceny ....). To se v Lídlu nemůže stát big_smile

Offline

 

#284 16-09-2020 11:19:20

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

dede napsal(a):

Jaký servis v Lidlu???yikes Lidl nikdy žádný servis neměl, ani neměl nasmlouvaný.

Doporučil by som Ti než niečo napíšeš, tak si overiť či je to tak, lebo v opačnom prípade robíš zo seba hlupáka. Mám v dielni vysávače Parkside, také tie priemyselné. Náhradné sáčky kúpim bežne v Lídli, ale filter nie. Ten objednávam zo servisu z Prievidze. Tak nehovor, že nemajú servis na výrobky Parkside. yikes)

Offline

 

#285 16-09-2020 19:49:39

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Juraj A žiadny ale žiadny servis nemaju !!!!!!!!!!!!!!!! Dá sa len doobjednat nejaké príslušenstvo,to je všetko. žiadne náhradné dieli,ani záručná či pozáručná oprava !!!!! 2x som chcel objednat nejaký náhradný diel alebo to dat opravit-zakaždým ked je to v záruke,tak možte doniest výrobok a my Vám ho vmeníme alebo vrátime peniaze.

Offline

 

#286 16-09-2020 20:19:48

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

skus kontaktovat priamo ten kompermass ci ako sa to vola najdes to v PDFku ale pojde to z DE.

Editoval ihlan (16-09-2020 20:20:54)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#287 16-09-2020 20:48:10

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Brembo napsal(a):

Juraj A žiadny ale žiadny servis nemaju !!!!!!!!!!!!!!!! Dá sa len doobjednat nejaké príslušenstvo,to je všetko. žiadne náhradné dieli,ani záručná či pozáručná oprava !!!!! 2x som chcel objednat nejaký náhradný diel alebo to dat opravit-zakaždým ked je to v záruke,tak možte doniest výrobok a my Vám ho vmeníme alebo vrátime peniaze.

Nebudem s Tebou celkom súhlasiť, lebo okrem filtra do vysávača, čo som už spomínal, som objednával k vysokotlakovému čističu hadicu, rukoväť s ovládaním a rotačnú kefu na umývanie dlažby. Po telefonáte so zákazníckou linkou a zadaní IAN kódu produktu, mi poslali kontakt na servis, im som napísal čo potrebujem, obratom som dostal cenovú ponuku a po odsúhlasení, že cenu akceptujem mi asi za týždeň objednané veci došli. Pritom musím podotknúť, že vysokotlakový čistič Parkside má vlastné špecifické bajonetové pripojenie trubiek, mám doma vysokotlakový čistič Bosch a z neho nepasovali a sused ma Kärcher a tiež niečo celkom iné. Takže niekde tie diely sú a odniekiaľ ich vedia zohnať.
Ale späť k mojej zváračke. Telefonoval som dnes doobeda so zákazníckou linkou a poobede som dostal zo zákaznického servisu email. kde sa mi ospravedlňujú za problémy, ktoré mi vznikli vadou na výrobku Parkside, mnou popisované chovanie sa dofuku po zváraní je jednoznačne spôsobené vadou zariadenia a toto mi bude bez problému po predložení dokladu o kúpe v každej predajni Lidl vymenené za nové. V prípade, že zváračka nie je na predajni, môže trvať do 10 pracovných dní, pokiaľ bude do predajne, kde som ju reklamoval na moje meno dodaná.
Zajtra idem so zváračkou do predajne a ak to bude fungovať tak, ako mi napísali, tak nie je o čom a budem spokojný.

Offline

 

#288 16-09-2020 20:49:27

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

A jak s tím Argonem a TIGem? Sváření rámů motocyklů nebo bloků?


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#289 16-09-2020 20:49:35

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

ihlan napsal(a):

skus kontaktovat priamo ten kompermass ci ako sa to vola najdes to v PDFku ale pojde to z DE.

Vďaka, idem pozrieť tú stránku.

Offline

 

#290 16-09-2020 23:38:21

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

dede napsal(a):

Jaký servis v Lidlu???yikes Lidl nikdy žádný servis neměl, ani neměl nasmlouvaný.

lidl ziadny servis nepotrebuje lebo ma uz roky zazmluvnenu firmu ktora pre nich roby servis
hecht

Offline

 

#291 17-09-2020 06:21:55

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pavol.sk napsal(a):

dede napsal(a):

Jaký servis v Lidlu???yikes Lidl nikdy žádný servis neměl, ani neměl nasmlouvaný.

lidl ziadny servis nepotrebuje lebo ma uz roky zazmluvnenu firmu ktora pre nich roby servis
hecht

Takže vlastne má servis. Hecht -  ako si práve napísal. yikes)

Offline

 

#292 17-09-2020 08:06:49

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

nema vlastny servis ale ma na to zazmluvnenu firmu ktora to za nich roby ano je to Hecht byvale Werco

Offline

 

#293 17-09-2020 09:43:53

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2660

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pavol.sk napsal(a):

nema vlastny servis ale ma na to zazmluvnenu firmu ktora to za nich roby ano je to Hecht byvale Werco

Smlouva je cár papíru. Dneska platí, zítra se dá vypovědět. Pokud to chceš nazvat správně, tak má "smluvní servis". Není to totéž, jako vlastní, ale lepší než nic. Nicméně to že ti někde prodaj pytlík do vysavače, to má umět prodejna, na to není potřeba servis. Zrovna tak příslušenství. Servis je na odborné zásahy do zařízení, ne na nasazení nové hadice k vysavači.

Offline

 

#294 17-09-2020 10:00:21

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Juraj.A napsal(a):

Grad napsal(a):

Díky za rychlou reakci.
Ad1. ten výsledek mne bude zajímat.
Ad3. Není ta Eurokoncovka zbytečnou komplikaci? Bude potřebně přendávat připojení flašek i hořáky. Ta předělávka bude na 12V nebo 24V?

1. V priebehu dňa to zmeriam a výsledok napíšem.
3. Nezdá sa mi to až tak komplikované, lebo na zadnej strane zváračky mám teraz jedno pripojenie na plyn a teda aj jeden solenoidový ventil. Po úprabe budem mať dve pripojenia a teda aj dva solenoidové ventily. Jedne pôvodný pre Co2, prípadne Mix pre zváranie MIG a druhý pre Ag pre zváranie Tig. Ak niekedy budem chcieť zvárať Al metódou Mig, tak prehodím hadičku, ale to bude naozaj len sporadicky. Možno ani vôbec, ak to po vyskúšaní vyhodnotím ako nepoužiteľné. Solenoid som objednával takým spôsobom, že som otvoril zváračku, pozrel štítok na solenoidovom ventile a presne taký som objednal na Aliexpresse. Je na 12V. Konkrétne tento.


https://www.aliexpress.com/item/3299031 … 4c4dfl651K

Ad3)
Díky za inspiraci.
Ptám se proto, že nemám zatím nic a rozhoduji se kterou cestou jít.
Prvotní inspiraci bylo SK video s názvem "Dá sa zvárať lacným TIGom?" a jeho další o samotné tajemné krabičce v které je ovládání elektromagnetického ventilu. Pouze jsem vyloučil napájení 240V a uvažuji o 12V nebo 24V.
Z důvodu zachování záruky jsem vyloučil variantu narvat to do původní krabice jako tento Ital. https://www.youtube.com/watch?v=ywUQIGbrwGA

Ta Tvoje varianta je zajímavá, protože by vše asi mohlo být v krabici a to bez nutnosti jejího narušení, pokud jsem to správně pochopil
- připojeni plynu na zadní straně by zůstalo a za ním by vevnitř byli na něj paralelně připojené přes T fiting ty elmag.vently a jejích výstupy zase přes T svedeny do Eurokoncovky
Také jsem našel obdobný ventil na který odkazuješ + bistabilné relátko z Alíka za cca 30 Kč
- ovládací tlačítko z hořáku už by muselo mít někde přepínač MIG/TIG který by určoval který elmag. ventil by tlačítko spínalo

Takže ještě musím pohledat nějaký rozumný TIG hořák  s Eurokoncovkou smile

Offline

 

#295 17-09-2020 10:13:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Když jsem se snažil nějak napravit svůj omyl s koupí přímé brusky z lidlshopu, tak jsem ji reklamoval.
Ozvali se mi a měl jsem jim poslat krátké video na:
support.sk@kompernass.de
Mě poslali na support.cz, pro SK platí uvedený odkaz.
Jestli ale provádějí servis, prodávají náhradní díly, nebo jen posuzují reklamace, nevím.
Na reklamaci jsem se vykašlal.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#296 17-09-2020 11:40:43

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pafik samozrejme mas pravdu ale je to diskont predajna ci ako sa to dnes vola poznas daku inu predajnu ktora ma vlastny servis alebo aspon ten zmluvny ???
respektive to ma vyriesene lepsie ?

Offline

 

#297 17-09-2020 11:48:42

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Ještě k dotazu Ad3) tj. zprovoznění TIGu.
Našel jsem ještě relátko s časovačem https://arduino-shop.cz/arduino/1343-ca … y-12v.html

Takto dle popisu funguje v modu P4: Ihned po vstupním impulzu je sepnuto relé. Odpočet je spuštěn ale až ve chvíli, kdy vstupní signál zmizí. Po uplynutí doby T1 je relé vypnuto.
Takže dalo by se to použít pro nastavení dofuku.

Omlouvám se za asi absolutně stupidní dotaz, dano tím že jsem v životě nesvářel... wink
Jak to v reálu funguje, nebo co je vhodnější u TIG sváření :
- zmáčknu tlačítko na hořáku a držím dokud chci svařovat tj. ventil s plynem je po tu dobu otevřen, pustím tlačítko a ventil se zavře až za chvilku - to je to relátko z odkazu na 2. řádku
- cvaknu 1. x tlačítko a ventil se otevře a dá se svářet, cvaknu 2. x na tlačíko v hořáku a ventil se zavře to je to bistabilní relé z předchozího příspěvku

Offline

 

#298 17-09-2020 11:52:54

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

To vieme inak by si na tu Boraíčovinu na yotube nereagoval..... on zvaral antikoru lebo zle vedie teplo
ocel ani alu by nikdy takto nedal ale to ty vediet nemozes...

https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi … 60#p115560

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=7631

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 734#p98734
ides zvarat potlacis, zapalis obluk, zvaras, skoncis odtrhnes obluk, pustis tlacitko
toto musis dostat cvik lebo ked vypnes skoro zcerna elektroda a lestis na bruske... ale do 5min to das
alebo brusis a nadacas big_smile plati pre taketo riesenie ... inak to tlacitko ma iny vyznam na TIG zvaracke 2T/4T mode

kraviny typu bistabilne rele riesis zabudnes to vypnut a uleti ti cela flaska  ked uz chces nieco z arduino shopu
tak si kup nejake arduino ktore ked ma pin aktivovany tak ti nastavi casovac X sekund ak sa pusti
tlacitko drzi pokial je casovac iny ako nula (spravi ti to dofuk) a aj ked zabudnes vzdy sa to vypne...
program bude mat 10 riadkov a staci tam jeden tranzistor alebo obycajne releee a dioda..

Editoval ihlan (17-09-2020 12:11:50)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#299 17-09-2020 13:18:43

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2660

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

pavol.sk napsal(a):

pafik samozrejme mas pravdu ale je to diskont predajna ci ako sa to dnes vola poznas daku inu predajnu ktora ma vlastny servis alebo aspon ten zmluvny ???
respektive to ma vyriesene lepsie ?

Jasně, ale ne v cenové relaci Lídlu. Zastoupení Hilti má svůj servis, zastoupení Makity má svůj servis .....

Offline

 

#300 17-09-2020 17:19:31

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Multifunkční levné svářečky Lidl

Grad napsal(a):

Ještě k dotazu Ad3) tj. zprovoznění TIGu.
Našel jsem ještě relátko s časovačem https://arduino-shop.cz/arduino/1343-ca … y-12v.html

Takto dle popisu funguje v modu P4: Ihned po vstupním impulzu je sepnuto relé. Odpočet je spuštěn ale až ve chvíli, kdy vstupní signál zmizí. Po uplynutí doby T1 je relé vypnuto.
Takže dalo by se to použít pro nastavení dofuku.

Omlouvám se za asi absolutně stupidní dotaz, dano tím že jsem v životě nesvářel... wink
Jak to v reálu funguje, nebo co je vhodnější u TIG sváření :
- zmáčknu tlačítko na hořáku a držím dokud chci svařovat tj. ventil s plynem je po tu dobu otevřen, pustím tlačítko a ventil se zavře až za chvilku - to je to relátko z odkazu na 2. řádku
- cvaknu 1. x tlačítko a ventil se otevře a dá se svářet, cvaknu 2. x na tlačíko v hořáku a ventil se zavře to je to bistabilní relé z předchozího příspěvku

Na Tvoj dotaz Ti nedokážem fundovane odpovedať. V každom prípade ja som si objednal časový spínač s nastaviteľným oneskorením v rozsahu 0-60 sec. z Aliexpressu.


https://www.aliexpress.com/item/3288790 … 4c4duPkSzh

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče