SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1 2
Dobrý den,
na malosériovou a kusovou výrobu převážně z ocelových jeklů a trubek bych chtěl pořídit svářečku s pulsem. Ten puls chci proto, že se jedná o pohledové svary a chtěl bych na minimum omezit broušení a čištění. Také se svařováním teprve začínám.
Nová Alfa stojí okolo 50 tisíc bez DPH. Občas se dá sehnat o pár tisícovek dražší použitý PICOMIG 305, nebo Automig 273 autopuls.
Jaký je Váš názor? Svařuje Alfa stejně jako Picomig? Bude servis levnější než u Migatronic?
Má pro svařování ocel materiálu 2-3 mm nějaké uplatnění dual puls?
Předem děkuji za Vaše názory.
U těch zahraničních mě dost vyděsilo tohle video https://youtu.be/ItM4e_cGjHo, kde u Migatronica přišel repasovaný IGBT modul na 28 tisíc a stejně se to za chvíli podělalo znova.
Ještě tedy existují další svářečky s pulsem, Magnum, Welder fanasy...?
Offline
opytaj sa uzivatela Vyska na EWM on bude vediet viac co by z ich portfolia bolo pre tvoje potreby najvhodnejsie
to je ako autami mozes kupit starsie no do firmy sa kupuju nove odpises postupne naklady a mas servis
a vramci servisu mas mozno aj nahradny stroj (mozno Vyska bude vediet upresnit) ale pri 2nd mas len
nizsiu cenu za cenu ci ta to auto niekde nenecha v stichu..
Editoval ihlan (10-08-2020 12:47:31)
Offline
Ihaln> skus mu najst to porovnanie zvarov od rellika v pulse so zvarmi od samogina bez pulzu
Myslim, ze ako zaciatocnik (sam to pise) by mohol byt hodne sklamany z vysledku - dolezitejsi ako puls obzvlast pri ciernom materialy, bude v tomto pripade ten medzikus medzi horakom a kuklou....
To asi ziadna funkcia nenahradi
Bolo by potom nefer to hodit na tu masinu - nech uz je biela, modra, alebo cervena.....
PS: ja by som to nasiel - ale pracujem
Pisem vramci brusenia wolframove elektrody....
Editoval rcp (10-08-2020 13:02:28)
Offline
RCP v podstatě o tom bylo video, které jsem dal v příspěvku:
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 56#p156256
Je to o tom, že podstatné jsou dovednosti svářeče a to ostatní jsou pomocníci na podporu.
Offline
Když už tu řešíte puls, tak s tím se svařuje úplně jinak než bez pulsu. Než jsem se s tím nějak dal dohromady, tak to trvalo snad skoro měsíc... Navíc to chce už směsný plyn minimálně 82/18 ideálně 92/8... Pak ještě dobře připravené svarové plochy. Zejména pokud ty sváry budou krátké. Můžu klidně udělat pár svárů bez pulsu, s pulsem, s dvojitým pulsem a případně kroužkováním... Dál pak pokud by se svařovalo 1mm drátem, tak není dobré jít u těch pulsů pod cca 135A, nesvařuje to pak moc pěkně. Takže jestli budu mít zitra v práci trochu času (což asi budu mít, protože nemáme komponenty), tak udělám ty ukázky...
Offline
MartinL: Raději kupte klasickou mašinu, ale něco kvalitnějšího.
Offline
Servis dle videa uplně normální.Migatronik pěkně opravitelně vyroben.
Pokud to je ve firmě má si koupit po záruce jinou.Z čeho ty fabriky mají žít asi jako ?
A servis se vlastně rešit nemusí protože se tak tak jako tak koupí novej stroj néé ?
Značka nebo ne po záruce to může bejt jedno je to drahá oprava nebo drahej novej stroj z číny xD
Jen bych dodal zase že není pulz jako pulz . Některým firmám to vaři tak a jiným onak, pak tu máme speciální pulzní programy kterejm každá firma nadává jinak a jsou dobrý tudle na AL jiný zase na SS něco na slaboučký plechy atd...
Některý jdou jen vypnout zapnout ... u jiných se dá nastavit asi 150 parametrů.
Nová Alfa za 50 je docela širokej pojem .
Offline
Díky za komentáře. Tou Alfou jsem myslel aXe 250 PULSE SMART, nebo aXe 320 PULSE SMART. A aktuálně jsem viděl inzeráty právě na velmi zachovalé PICOMIG 305 a Automig 273 autopuls. Obě nové přes 100 tisíc.
Offline
Jak to vaří netuším ale ...
Ovládání i když jsem to v ruce neměl mi příjde uchylnějiší než na čemkoli jiným.
250tka 60% 250 a 320tka stejně a 25% 315A ... je to jen povolená ta 250tka ... a proč je to 320 a umí to jen 315?? Češi...
Možná to má střeva od Lorchu ale kdo ví servisní návod nikde není .
Pokud to má bejt ve výrobě bral bych něco s chlazením.Ještě existuje asi milion mašin s pulzem.
Pokud smrkat brány z jeklu tak to stačí i ten Picomig .
Offline
No já bych šel asi do Picomigu 305 a když už Migatronic tak raději tu Omegu 300
Offline
Díky za další komentáře.
Potřebuju to do malé dílny, takže přiměřeně velkou mašinu. Potřebuju svařovat převážně do 3 mm tloušťky, takže 210A 100% s přehledem stačí. Běžná délka svaru je do 12 cm, takže vodníka i s ohledem na bod jedna a dva ne.
Ovládání u alfy mi podle návodu připadne sympaticky jednoduché. Nemám ale zkušenosti s jinými stroji. Dva displeje a dvě "točítka" znamenají méně cvakání. Rychlé uložení a vyvolání jobu jako u autorádia. Funkce puls a snad i užitečný 4T bilevel.
U použitých mašin nevybírám co chci, ale to co je. A za obdobnou cenu jako nová alfa se aktuálně nabízí Picomig 305 a Automig 273 autopuls. U něj se uvádí, že je pro autoservisy a lehký průmysl. Vyhovoval by i pro moje účely?
Je to možná stejná otázka, jako koupit ojetej Mercedes, nebo novou Oktávku. Jezdil jsem autem za 700 tisíc a autem co má na papíře shodné parametry, ale strojí polovinu a je to sakra rozdíl. Jsou ty mašiny, co nové stoji přes sto tisíc o tolik lepší, než česká alfa, co stojí polovinu?
Co tak chodím po firmách,(kovovýroba, zámečnictví) tak všichni vaří na odbočkách a často i velmi letitých. Viděl jsem zámečnickou dílnu, kde ležel drahej Fronius, kterej brali jen na nerez, nebo na montáže a vařili na odbočce. Nejhezčí svary, jaké jsem kdy viděl, vařil chlapík na Kit 305. Přesto mi bylo řečeno, že pokud chci úhledné slité svary, potřebuji puls.
Jeden z výrobku, které chci dělat, se po svaření rovná autogenem. To bych snad s pulsem mohl omezit. Rellik píše, že s pulsem je problém u kratších svarů. Moje typická aplikace je přivařit trubku 32x2 kolmo na trubku 60x3, bez frézování styku, nebo na pásovinu 35x10.
Offline
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 21#p151221
dvojkladka bez pulsu, splna vacsinu tvojich poziadaviek vyssie
pokial to nepojde ako na fotkach, chyba bude v rukach........ ale to je liecitelne treningom.....
Editoval rcp (11-08-2020 21:39:00)
Offline
Pokud budeš svařovat materiál do tloušťky 3mm, tak to musí bohatě a s rezervou (do 5-6mm) stačit i menší z řady Picomigů a to 180 Synergic, resp. 185 Synergic Puls., který je logicky za o poznání nižší cenu než 305tka. Máme to zde ve firmě jako mašinu na údržbě a údržbáři si jí velmi pochvalují. Sám si tam občas odběhnu něco "pošudlat" a je to opravdu velmi snadné a intuitivní. Dá se s tím svařovat MIG/MAG, TIG (WIG) - pouze náškrabem a Elektrodou. MIG/MAG s Pulsem i hliníkovým drátem
Výhoda/nevýhoda 180:
180A, 230V a cívka D200, tedy 5kg
převodovka 4kladka - poháněné 2 kola
Oproti tomu Picomig 185:
180A, 230V a cívka D300, tedy 15kg
převodovka 4kladka - poháněná všechna 4 kola
Oproti tomu Picomig 305 Synergic Puls
300A, 400V a cívka D300, tedy 15kg
převodovka 4kladka - poháněná všechna 4 kola
jestli umíš trochu německy, zde video:
https://www.youtube.com/watch?v=4XSXGA0uKO4
Editoval Výska (12-08-2020 09:26:46)
Offline
Díky, jeho videa už jsem studoval.
Srandovní bylo jedno, právě s 305kou. Nejdřív svar bez pulsu. Pak s pulsem. "A teď se podívejte na ten rozdíl. Hmm jsou stejné ... ale obecně svařování pulsem dává lepší výsledky..."
Offline
Puls má MIG/MAG asi pouze jedinou výhodu a tou je množství vneseného tepla do svaru a díky tomu i menší deformace svařence.
Offline
Ano, mám svařenec, kde na nosné troubě 60x3 o délce 4000 je v jednom kvadrantu 24 svarů. Ten oblouk se musí rovnat autogenem. Říkám si, že kdybych zvolil puls a předepnutí na opačnou stranu, tak by to mohlo stačit.
Jen pro vysvětlení. Nechávám si to dělat, ale kvalita je silně proměnlivá a termíny gumové. Tak bych se do toho chtěl pustit sám.
Offline
A co zkusit tu nosnou trubku nahřát naopak předem? Nebo udělat připravek, kde bude ta trubka až do vychladnutí zajištěna proti deformačím?
Offline
Právě bych se chtěl vyhnout pořizování autogenu a proto uvažuji o předepnutí. Při pouhém zafixování by myslím zbytkové napětí trubku beztak ohnulo.
Škoda, že letos zrušili MSV. V prodejnách se svařovací technikou obvykle prodavači vědí o svařování málo, nebo vůbec nic.
Offline
varok napsal(a):
A co zkusit tu nosnou trubku nahřát naopak předem? Nebo udělat připravek, kde bude ta trubka až do vychladnutí zajištěna proti deformačím?
Je celkem fuk, jestli jí nahřeješ předtím nebo potom. Pokud to nahřeješ přiměřeně
Zafixovat trubku do vychladnutí je k ničemu, až to vychladne a uvolníš to, tak se to stejně stáhne. Míň, než bez zafixování, ale stáhne.
Funguje akorát předepnutí proti směru smrštění, ale musí se to vyzkoušet. Nedávno jsem vařil něco z nerezových jaklů a předepínal jsem to plnou ocelovou tyčí 40x40 asi o 1,5 mm. Po vychladnutí to bylo skoro rovný. Skoro znamená, že to zbytkový prohnutí se dalo poznat jen rovnou příložkou, ne okem.
Takže předepnout ano. Sehnat kus rovný kolejnice, nějaké svěrky, různě tlusté podložky a otestovat.
Offline
pafik1605: Já myslím že jedno to nebude. Když se to nahřeje předem, muselo by se vyzkoušet kolik, tak by se to mělo ohnout jen minimálně. Tak jsme to ve firmách dělali a buď to zůstalo rovné nebo se to ohnulo, ale fakt jen minimálně. Teď nevím jestli je to horší u větší masy materiálu nebo právě u těchto tenkostěnných profilů, možná bude vědět pan Jirkati nebo jiní. No a takhle nahřejete rovnoměrně celou trubku, zavaříte a po vychladnutí by to mělo být lepší než svařování za studena. Obzvláště když se bude všechno svařovat jen z jedné strany.
Ten druhý způsob asi máte pravdu, ale když se taková trubka předehne před svařováním, už to podle mě nikdy nedáte do nějakého rozumného tvaru. Ale záleží na co to Martin L chce.
Offline
Chlapi díky, ale neodbíhejme zde od tématu.
Předem to nahřívat a pálit si pak ruce, to nehodlám.
Offline
Tak znova pulz a pulz třeba ...
https://www.cloos.de/de-cz/procesy/mig- … nem-plynu/
Offline
Tak jsem nakonec pořídil zachovalou odbočku z roku 2003
http://www.aweco.cz/produkty/b330-combi
205A 100%, rozsah 35 - 330A, to by mělo stačit na všechno.
Jak jsem psal výš, s MIG MAG svařováním teprve začínám, tak ať se do toho co nejdřív pustím. Mým favoritem sice byla AXE 250 smart, invertor od Alfa in, ale převážilo finanční hledisko.
Mašina je holá bez kabelů a hořáku, tak ještě musím vyřešit tohle v odpovídajícím vláknu. A taky jaký plyn. Myslím, že na úplný začátek, kdy budu vařit na odřezcích, bych pořídil CO2 a až to půjde a budu dělat věci co půjdou do světa, přejít na MIX. To ale znamená další bombu a redučák.
Offline
Nedávno tady někdo psal, myslím Rellík, že po novému už dávají na všechny láhve stejný ventil, jak na CO2 tak směsi. Takže redukčák by vám stačil jen jeden.
A jestli začínáte, tak aby jste nakonec nebyl zklamaný. Ve směsi se svařuje trošičku jinak než u čistého CO2. Jinak řečeno, chce to trošku jiné nastavení.
Offline
TENTO STROJ NEMÁ S PULZEM NIC SPOLEČNÉHO. NA OBYČEJNÝ ČERNÝ MATERIÁL JE ALE DOBRÝ. PULZ MÁ SMYSL HLAVNĚ NA HLINÍK.
Offline
Stránky: 1 2